LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Elvis

LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Elvis »

Siemanko.
To mój pierwszy post w tym dziale gdyż od dzisiaj w mojej stajni zamieszkał Sawadż.
W związku z tym mam pytanie o optymalne prędkości na poszczególnych biegach (od ilu do ilu km/h można jechać na dwójce, trójce itd.). Wszystkie moje sprzęty mają obrotomierz więc trochę ciężko się ogarnąć bez niego na LS-iku.
Podziękował z góry.
Pozdrawiam
Elvis

OT. Coś mi się wydaje, że zaczynam łapać chorobę czoperowatą - po pierwszej przejażdżce bardzo mi się spodobał taki sposób przemieszczania się. Chyba się starzeję :wink:
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

Ja bym rzekł na ucho. Wszystko jest w instrukcji, savage to co prawda nie hayka, ale ja na maxa
1. 30 km/h
2. 60 km/h
3. 80 km/h
4. 110 km/h
5. max czyli u mnie 155 km/h ,ale przy tej prędkości na tym motocyklu diabeł odkręca śrubki. :)

pozdro gery73

Ps : Ale mam już intrudera na oku 1,4 czarny. :) Tylko nie wiem czy na zime warto kupować
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
klem

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: klem »

Ja przy spokojnej jeździe
1 do 20
2 do 40
3 do 70
4 do 90
5 wyżej
Jak się śpieszę :wink: to jak Gery, z tym że przy 130 mam wir w baku :(
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

A ja w baku i w olejarce - ale u mnie się chyba silnik kończy bo ostatnio po przejechaniu 260 km wziął mi 400 oleju co prawda prawie cały czas było 120 - 140 i to we 2 osoby, no ale to chyba za dużo.

pozdro gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: covboy »

Elvis pisze:Siemanko.
To mój pierwszy post w tym dziale gdyż od dzisiaj w mojej stajni zamieszkał Sawadż.
Śliczny jest gratulacje. Ja bym nie przekraczał setki na żadnym z biegów tylko delektował się spokojną jazdą.
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

I trudno się nie zgodzić - tylko czy na naszych drogach z naszymi zestresowanymi i chmskimi kierowcami można się delektować jazdą - jak co chwile ktoś trąbi bo za wolno, albo się znowu czepia, że za szybko?.

Choć ostatnio jadąc przez Kraków byłem w szoku - dojeźdzam do koreczka a tu jak przed Mojrzeszem morze tak przedemną koreczek się rozstępuje i mogę spokojnie przejechać - normalnie z moim plecaczkiem musiałem trochę dalej stanąć coby ochłonąć.

pozdrawiam gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 9

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: osama »

\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Elvis

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Elvis »

Czy ja wiem...?
Tam było o maxymalnej i dobrej przelotowej a ja chciałem się dowiedzieć z jakimi prędkościami na każdym biegu najlepiej jechać - wszystkie pojazdy mechaniczne jakimi się do tej pory poruszałem miały obrotomierz (nie licząc paru autobusów ale tam automat) więc nie było problemu z jazdą w najoptymalniejszym przedziale obrotowym. Co do Dzikiego to doszły mnie słuchy, że nie lubi on zbyt dużych obrotów bo w głowicy robi się kaszana, a na słuch nowy motocykl ciężko ogarnąć.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - zapamiętane wszystko i będę stosował podobne szybkości jazdy. (mimo to jakiś mały obrotomierz chyba zakupię i zamontuję)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 9

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: osama »

Elvis pisze:Tam było o maxymalnej ....
Za chwilę powstanie wątek o prędkości średniej, potem o prędkości pod górkę i z górki - Jak dla mnie był wątek z prędkością, i można go było śmiało rozwijać. :angry_smile:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

Rura Panowie i się nie przejmowac - savaż to mocna maszyna i nic jej się nie stanie - a jak czytam wcześniejsze posty (w tym także swoje) to odnoszę wrażenie że za bardzo się nad nią większość z nas trzesie. Ja też się wsłuchiwałem w cykania pukania itp.. a teraz ma jeździć i koniec co by tu nie gadać to tylko motor.

pozdro
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
jaron1

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: jaron1 »

No własnie, ja tez naczytałem sie różnych negatywnych opinii, a tu proszę ponad 3 tys i nic, głowicy szlag nie trafił i tak się zastanawiam, czy jest sens myslec o nowym moto na przyszły sezon czy zostać przy tym, bo najgorszy nie jest
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

U mnie w tym sezonie 10000 z tzw. cykaniem w głowicy i nic moto pali jeżdzi i ma się dobrze - nie sprzedam dziadka.

pozdro gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
mroowa
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 399
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 12:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: mroowa »

Elvis pisze:
Czy ja wiem...?
Tam było o maxymalnej i dobrej przelotowej a ja chciałem się dowiedzieć z jakimi prędkościami na każdym biegu najlepiej jechać - wszystkie pojazdy mechaniczne jakimi się do tej pory poruszałem miały obrotomierz (nie licząc paru autobusów ale tam automat) więc nie było problemu z jazdą w najoptymalniejszym przedziale obrotowym. Co do Dzikiego to doszły mnie słuchy, że nie lubi on zbyt dużych obrotów bo w głowicy robi się kaszana, a na słuch nowy motocykl ciężko ogarnąć.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - zapamiętane wszystko i będę stosował podobne szybkości jazdy. (mimo to jakiś mały obrotomierz chyba zakupię i zamontuję)
Ja pier.........e o co tu chodzi ????? skup się lepiej na kierowcach w puszkach którzy otaczają cię zewsząd a nie lukaj w obrotomierz, dla mnie to jeden z niepotrzebnych gadżetów w moto, lepiej się wsłuchaj w prace silnika i sam dojdziesz do tego czy lepiej zmienić bieg czy możesz jeszcze przeciągnąć, a kuku mu nie zrobisz bo mam zabezpieczenie i odetnie ci paliwo. TEMAT rozwinięty iście problem wszech czasów :furia: :devil: :plask: idę się napić :cheers:
AA jeszcze jedno kaszana w głowicy to się robi jak nie słucha się mechanika :nono: i sępi kasę na regulacje zaworów lub wymianę zużytych wałków i dźwigienek, stoi taki jeden u mnie na warsztacie który nie słuchał dobrych rad i sobie pomykał ale tylko do czasu bo teraz ma kosztów 4,5 tyś zamiast 800zł no teraz ide sie napić 2 raz :angry_smile: :piwko2:
Ostatnio zmieniony ndz, 17 paź 2010, 13:09 przez mroowa, łącznie zmieniany 1 raz.
VS1400
MOD BIKE CHOPPERS
SERWIS MOTOCYKLOWY CUSTOM

Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 9a.
KONTAKT: Piotr (mrówa) tel. 500-369-396,
www.modbikechoppers.pl
https://www.facebook.com/pages/MOD-BIKE-CHOPPERS/150337395046537
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: Gery73 »

No i temat można zamknąć ...

Problem pojawia się tylko jak nie ma w okolicy dobrego mechanika, albo na 5 odwiedzonych każdy wymyśla coś innego. Musze się z moim moto na Śląsk wybrać ...

pozdro gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
jaron1

Re: LS650 Savage - Jakie prędkości na poszczególnych biegach?

Post autor: jaron1 »

Dokładnie, dokładnie :mrgreen: lepiej już chyba samemu cos zrobić, ja jak potrafię zawsze robię, najwyzej dopytam
ODPOWIEDZ