tłok do ls 650 98

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
franio123

tłok do ls 650 98

Post autor: franio123 »

byłem u mechanika z moim dzikusem i stwierdził że ma najprawdopodobniej luz na sworzniu. dokładnie może powiedzieć dopiero po rozebraniu. słychać takie pukanie najbardziej na wolnych obrotach. Mówił że z tym można żyć, ale jak bym chciał to robić to może być potrzebna wymiana całego tłoka. Patrzałem na alledrogo i wszystkie tłoki są do roczników 86-95. Mój jest z 98 roku. Tłoki czymś się różnią po 95 roku? A czy można wymienić sam sworzeń?
I takie pytanko: czy wymiana tłoka w dzikusie jest bardzo pracochłonna? nie szukam kogoś kto zrobi to za darmo, ale też nie chciałbym by ze mnie zerżnięto bo to mój pierwszy motor i nie mam zbytnio pojęcia.
pozdro.
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: tłok do ls 650 98

Post autor: bogdi64 »

wymiana tłoka - to rozebranie całej góry silnika :), na pewno do tłoka trzeba dokupić pierścienie i uszczelkę pod głowicę, warto przy okazji wymienić w głowicy zaślepkę, sprawdzić szczelność zaworów i prowadnic, "liznąć" głowicę aby po złożeniu nie było niespodzianek, na pewno przy takiej robocie warto też zainwestować w mycie gaźnika i nową świecę, skoro będzie wszystko na wierzchu oceni się stan łańcuszka, napinacza, zaworów, wałka, krzywek i przy "tłuczącym" się sworzniu wyżej wymienione elementy też mogą się kwalifikować do wymiany i należy się modlić, lub co najmniej dać na tacę aby głowica nadawała się dalej do użytku (bo to taki słabszy element dzikusa) a chcąc to wszystko wymienić i mieć na pewien czas spokój to tak lekko licząc 3500 zł (oczywiście bez głowicy)
ps: choć o tłuczącym się sworzniu w LS to ja nie słyszałem (na razie)
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
franio123

Re: tłok do ls 650 98

Post autor: franio123 »

akurat jestem po wymianie łańcuszka. a co może innego stukać? chyba że tak ma być, sam już nie wiem. gdyby był w okolicy jakiś ls to chętnie bym porównał dźwięk silnika. wymiana łańcuszka dużo dała, był zajechany na maxa.
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: tłok do ls 650 98

Post autor: Pastor »

Jeżeli wymiana tłoka to tylko z honowaniem cylindra inaczej nie ma to sensu. Zdiagnozuj to dokładniej może u kogoś innego albo wrzuć filmik.
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
franio123

Re: tłok do ls 650 98

Post autor: franio123 »

nagram filmik to wrzucę.
franio123

Re: tłok do ls 650 98

Post autor: franio123 »

nie bardzo wiem jak wrzucić filmik i gdzie by reklam nie było. specjalnie też nie mam czym nagrać bo telefon nie oddaje tego, przynajmniej mój.
co ciekawe takie słyszalne stukanie nie jest od razu po odpaleniu tylko po chwili gdy złapie trochę temperatury.
jestem w kropce...kocham to moto bardziej od żony, ale przerażają mnie koszta rozbierania silnika. bo jak rozebrać to i remont warto zrobić.
cały czas nie wiem czy jest różnica w tłokach do roczników powyżej 95 roku. wie ktoś?
ODPOWIEDZ