VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Pawełek
Podpatrywacz
Posty: 14
Rejestracja: śr, 10 sie 2016, 10:57
Województwo: podkarpackie

VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Post autor: Pawełek »

Witam;

Chciałbym zapytać czy ktoś próbował zaadaptować siodło z innego moto do Intruza?
Pytam, bo poszukuję w jakiś przyzwoitych pieniądzach siodła, które byłoby bardziej "przychylne pasażerce" niż oryginalna "podpaska" (moja żona, po przejażdżce trasą Przemyśl - Łagów Lubuski, miała dość wszystkiego, a w szczególności drogi powrotnej).
Rozglądałem się po aukcjach, i w przyzwoitych pieniądzach można nabyć siodło od HD Dyna (dużo szersze i wyższe w tylnej części niż oryginalne z VS1400), pytanie tylko czy jakimś nie zbyt skomplikowanym sposobem da się to zaadaptować do mojego moto.
Nie mam niestety nikogo znajomego, kto jeździ Dyną bądź Softailem z oryginalnym siodłem żeby przymierzyć - a kupowanie "na wszystko jedno" też jakoś za bardzo mi podchodzi;

Ps;
Kupno siodła typu "Mustang" bądź "Corbin" ze względów budżetowych niestety odpada :cry:

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny;

Pozdrawiam;
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2198
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 20
Kontakt:

Re: VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Post autor: harpoon »

A nie prościej udać się z oryginalną "podpaską" jak piszesz do dobrego tapicera robiącego kanapy do moto??
Odpadnie Ci problem z mocowaniami siodła do motocykla (podstawa zostanie oryginalna), a na górze zrobi Ci co będziesz chciał...
Zwiększy nieco szerokość (na oryginalną podstawę przymocuje coś szerszego), do tego wyprofiluje gąbki pod pośladki małżonki (są też jakieś wkładki żelowe, dużo przyjaźniejsze dla 4 liter ponoć)... Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie, dużo mniej kłopotliwe, mniej kombinacyjne i przypuszczalnie też sporo tańsze, niż kupowanie siodła "od czegoś" i dopasowywanie go pod moto...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Pawełek
Podpatrywacz
Posty: 14
Rejestracja: śr, 10 sie 2016, 10:57
Województwo: podkarpackie

Re: VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Post autor: Pawełek »

Rozważałem możliwość przerobienia swojego siodła, ale pozostaje jeden problem - jest za wąskie (trzeba by podstawę siodła przerabiać);

Chodziło mi o zaadaptowanie kanapy jak na zdjęciu (jest dużo szersze);
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2198
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 20
Kontakt:

Re: VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Post autor: harpoon »

Pawełek pisze:Rozważałem możliwość przerobienia swojego siodła, ale pozostaje jeden problem - jest za wąskie (trzeba by podstawę siodła przerabiać);

Chodziło mi o zaadaptowanie kanapy jak na zdjęciu (jest dużo szersze);
Dalej będę twierdził, że łatwiej podstawę poszerzyć, niż kombinować z adaptacją innego siodła... Bo przy adaptacji i tak będziesz musiał podstawę modyfikować... A pasować może jak świni siodło... Ale zrobisz jak uważasz...
Coś wiem na ten temat, do swojego VZR'a robiłem dwa siodła od zera (począwszy od blaszanego szablonu, poprzez zrobienie podstawy z maty szklanej i żywicy, mocowania a na profilu gąbki kończąc)... Tapicer jedynie do mojego profilu dopasował gąbki i obszył...
Ostateczna wersja wyszła tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Pawełek
Podpatrywacz
Posty: 14
Rejestracja: śr, 10 sie 2016, 10:57
Województwo: podkarpackie

Re: VS 1400 - adaptacja siodła z innego moto

Post autor: Pawełek »

Dobra jest - sprawa prawie ogarnięta;

Kupiłem siodło Corbin dedykowane do VS1400 za 120zł (połowa poszycia do zmiany - ale podstawa do roboty jak najbardziej dobra);

Pozycja jazdy troszkę inna niż w oryginale (tamto bardziej mi pasowało) - ale z drugiej strony nie muszę jeździć na nim na co dzień (właściwie tylko wtedy, gdy żona będzie chciała jechać ze mną gdzieś dalej...................a zmiana siodła trwa 10 minut) :D

Jak obszyję to wrzucę zdjęcia;

Pozdrawiam;
ODPOWIEDZ