newsy z grandysa

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

newsy z grandysa

Post autor: Emil »

dwie ciekawostki, chyba warte odnotowania, dotyczace przyszlego roku:
- na pierwszym grandysie znowu bedzie "Dzien Suzuki"
- znika "GS500 Cup" (to wszyscy pewnie wiedza), ale powstaje "GSX-R Cup" ( :twisted: ), podobno ma byc zrobiony tak, zeby bylo najtaniej jak sie da, rabaty na opony, dopuszczalne wszelkie przerobki, dwuczesciowe kombi, itd - zobaczymy co z tego wyjdzie jak sie oficjalne info pojawi

PS. 2:01.177 i ciagle maleje :D
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: newsy z grandysa

Post autor: EvilD »

Emil pisze:- na pierwszym grandysie znowu bedzie "Dzien Suzuki"
Super, do tego czasu juz na pewno bede na chodzie!
Emil pisze:- znika "GS500 Cup" (to wszyscy pewnie wiedza), ale powstaje "GSX-R Cup" ( :twisted: ), podobno ma byc zrobiony tak, zeby bylo najtaniej jak sie da, rabaty na opony, dopuszczalne wszelkie przerobki, dwuczesciowe kombi, itd - zobaczymy co z tego wyjdzie jak sie oficjalne info pojawi
Przeobki chyba powinny byc niedopuszczalne, zeby klasa byla tania. Inaczej wiedzie taki Badziak ze swoim podkreconym GSX-R i wyniki beda dosc monotonne.
Emil pisze:PS. 2:01.177 i ciagle maleje :D
No juz ci malutko brakuje do mnie i do magicznej bariery - super!
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: newsy z grandysa

Post autor: Emil »

EvilD pisze:Przeobki chyba powinny byc niedopuszczalne, zeby klasa byla tania. Inaczej wiedzie taki Badziak ze swoim podkreconym GSX-R i wyniki beda dosc monotonne.
po piersze watpie zeby takiemu Badziakowi czy komus chcialo sie startowac w czyms takim, po drugie obstawiam zakaz startu dla zawodnikow z licencja i pozniej zwyciezcow - jak przy GS

co do redukcji kosztow to nie do konca jest tak - sytuacja z zycia:
1000 k4 po szlifie, spawany/przerobiony dziób, półki od k5 (bo nie mogl kupic k4), dorobiona kratownica pod siedzeniem, skrocona tylko do dlugosci siedzenia kierowcy, sportowe owiewki klejone z syfu jaki tylko udalo sie dorwac, zmienione hamulce i zebatki, przelotowy tlumik itd - bardzo rozsadne przerobki podnoszace wytrzymalosc sprzetu na dzwon (szczegolnie skrocenie kratownicy, czy jak tam sie nazywa) i obnizajace koszty oraz niskim kosztem podnoszace osiagi i dostosowujace do warunkow toru - sprzet juz nie seryjny
Ostatnio zmieniony śr, 30 sie 2006, 23:09 przez Emil, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
jaro

Re: newsy z grandysa

Post autor: jaro »

Emil pisze: PS. 2:01.177 i ciagle maleje :D
Po pierwsze gratulacje... jest niezly progres :twisted:
Emil pisze: - znika "GS500 Cup" (to wszyscy pewnie wiedza), ale powstaje "GSX-R Cup" ( :twisted: )
po drugie - super... myslalem o zakupie sprzeta tylko na tor, albo o przerobce mojej SV, ale chyba troszke za slaba jest moja slicznotka... :(, Trzeba wiec sprawic sobie gsxra i to moze uda sie wystartowac... zawsze to przynajmniej te rabaty na opony daja :)
Jestem łasy na szczegoly :-D.
Malisz

Post autor: Malisz »

Czy jest sens bym GSXR Cup wystartował swoim leciwym olejaczkiem???
Marzą mi się starty w zawodach ale nie wiem czy jest sens startów tak leciwym i ciężkim bądź co bądź sprzętem..Zima idzie więc można było by co nie co podłubac i przygotowac zuzię na tor..
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: newsy z grandysa

Post autor: figer »

maziorek pisze:myslalem o zakupie sprzeta tylko na tor, albo o przerobce mojej SV, ale chyba troszke za slaba jest moja slicznotka... :(
Z tego co wiem, Sliger na swojej sv650 teraz w Poznaniu wykrecil 1,55, wiec tak zle nie jest.
ObrazekObrazek
radez9

Re: newsy z grandysa

Post autor: radez9 »

figer pisze:
maziorek pisze:myslalem o zakupie sprzeta tylko na tor, albo o przerobce mojej SV, ale chyba troszke za slaba jest moja slicznotka... :(
Z tego co wiem, Sliger na swojej sv650 teraz w Poznaniu wykrecil 1,55, wiec tak zle nie jest.
dokładnie - SV w pełni seryjna, wymienione tylko przewody hamulcowe, olej w lagach i opony. Tak więc nie moc sprzęta robi takie wyniki ale...
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Proszę o potwierdzenie tej informacji 1,55 SV 650 8) to kosmiczny wynik kto to jest SLIGER ?
W poniższym umieszczam fragment relacji wyników ze strny "Scigacz"
"Rookie

Po odejściu z tej klasy zdecydowanie najszybszego jej zawodnika do klasy SuperBike, Huberta Tomaszewskiego głównym faworytem został Jarosław Rejmann, który bez problemu wygrał wyścig. Wśród około 20 zawodników startujących w klasie Rookie pierwsza 10 spokojnie kręci poniżej 1.50s.

Wyścig:

1. Jarosław Rejamann 17:26.904
2. Uwe Kantin + 3.268
3. Robert Kowalski + 4.771
4. Maciej Manejkowski + 22.108
5. Igor Nowacki + 31.440
6. Piotr Górka + 52.137
7. Rafał Waliłko + 54.853
8. Grzegorz Majewski +1:09.331
9. Krzysztof Gumlak +1:11.356
10. Marcin Adamczewski +1:12.545

Klasyfikacja generalna:

1. Hubert Tomaszewski 104pkt
2. Jarosław Rejamnn 98
3. Igor Nowacki 71
4. Uwe Kantin 57
5. Mariusz Schlotterer 54
6. Adam Kropiwnicki 54
7. Robert Kowalski 53
8. Filip Andrzejewski 40
9. Maciej Manejkowski 31
10. Michał Klejnot 25

SuperStock 600

Podczas ostatniej rundy nareszcie oficjalnie została ogłoszona klasyfikacja klasy SuperStock 600. Teoretycznie wprowadzona była od początku roku, aczkolwiek startowało zbyt mało zawodników na 600’tkach, aby móc ich sklasyfikować. 8 zawodników startowało oczywiście razem z klasą Rookie. Czas najlepszego doszedł nawet do 1.46s. a najsłabszej i jedynej zawodniczki, 2.03s.

Wyniki wyścigu:

1. Jakub Ostański 17:59.736
2. Michał Sikora + 17.068
3. Michał Czochralski + 17.610
4. Tomasz Pukmiel + 30.595
5. Paweł Isański + 38.711
6. Claus Christiensen + 54.124
7. Marcin Mierzwiński 1okr.
8. Anna Sobotka 1okr.

Pretendent

W ostatnim wyścigu Pretendentów, wystartowało ponad 25 zawodników. Dwóch pierwszych zawodników, (którzy jako jedyni schodzili poniżej 1.50s.) przyjechało na motocyklach R1 04’ oraz GSX-R 1000 K5, natomiast trzeci, Zbyszek Kalinowski dojechał na H... jednoślad CBR600F3 97’r!!! Jego najlepszy czas to 1.51s!Wnioski wyciągnąć możecie dalej sami…Dodam tylko, że będąc na torze w Poznaniu nie znalazłem żadnego motocykla (należącego do zawodników) poniżej roku 2000.

Wyścig:

1. Konrad Wilusz 12:58.049
2. Krzysztof Popko + 1.623
3. Zbigniew Kalinowski + 8.213
4. Krzysztof Kalski + 8.514
5. Piotr Kubiak + 20.849
6. Dominik Balcerek + 31.126
7. Jerzy Berger + 31.644
8. Marek Drgas + 36.807
9. Maciej Karczewski + 41.301
10. Damian Marszewski + 48.754

"


biorąc na poważne ten wynik to powinien chłopak szukac sponsora bo jak turystycznym sprzętem kręci taki wynik to powinien w sezon dotrzec do czołówki dajcie mu tylko starego super-sporta
Pozdrawiam
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Popelnilem blad - kolega nazywa sie Sligier
Informacje na temat Sligiera zaczerpnalem z tego posta
Trzeba zapytac zamego zainteresowanego - jest zarejestrowany na Naszym Forum http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... file&u=705
ObrazekObrazek
Sligier

Post autor: Sligier »

Wywołano mnie do tablicy, więc jestem ;) Radek w swojej SV'ce zmieniłem tylko przewody hamulcowe na stalowy oplot, nic z kolei nie grzebałem przy zawieszeniu, a to z takiej przyczyny że nie wyrobiłem się czasowo. Za namową kolegów którzy już byli wcześniej specjalnie na Grandysów zakupiłem nowe kapcie - michelinki Power Race Soft - polecam, żadnych uślizgów, jeździło się jak po szynach. Slajdery poździerane, podnóżki też (ta z prawej strony do samego końca). Odnośnie czasów to już pierwszego dnia kręciłem 1:58, w sobotę zostałem przeniesiony do grupy B, w której jeździłem do końca. W sobotę uzyskałem też najlepszy czas 1:55, natomiast w wyścigu (ze startu zatrzymanego) kręciłem następujące czasy na kolejnych okrążeniach:
1. 2.04
2. 1:58
3. 1:58
4. 1:58
5. 1:58
6. 1:56
7. 1:56
Zająłem 22 miejsce na 30 zawodników.

Największym bólem był brak mocy na prostych, objeżdzałem kolesi na zakrętach, po czym oni łykali mnie na prostej pod mostkiem i start/meta, ale w przyszłym sezonie to się zmieni :twisted:

edit: o przepraszam z tego wszystkiego już mi się treningi po.ebały - 1:55 zrobiłem na niedzielnym treningu co zresztą tutaj http://www.mylaps.com/results/newResults.jsp?id=398529 jest udokumentowane (#73, 20-ty czas)
radez9

Post autor: radez9 »

Sligier pisze: 1:55 zrobiłem na niedzielnym treningu
a średnia prędkość wyniosła 127kmh - SV w tych okolicach to już zaczyna zdychać, więc to tym bardziej zajeb... wynik

no teraz to już wszyscy czekają aż Sligier przesiądzie sie na litra :-)
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Witam
Chyle czoło przed Panem SLIGIER ten wynik jest KOZACKI przy tym sprzęcie i na Twoim miejscu pomyślał bym o czymś naprawdę poważnie bo z dobrym sprzętem powinieneś objechać to cało towarzystwo
Pozdrawiam z szacuneczkiem 8)
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
Sligier

Post autor: Sligier »

Quake pisze:Witam
Chyle czoło przed Panem SLIGIER ten wynik jest KOZACKI przy tym sprzęcie i na Twoim miejscu pomyślał bym o czymś naprawdę poważnie bo z dobrym sprzętem powinieneś objechać to cało towarzystwo
Pozdrawiam z szacuneczkiem 8)
Dzięki wielkie aż się :oops: Wszystko jak zwykle rozbije się o kasę, ale przyznam szczerze że strasznie się zagrzałem i już kombinuję aby w przyszłym sezonie odwiedzić tor jakimś Gixerem :twisted: Rewelacja byłaby jakby się udało wystartować w tym Gsxr Cup :D Co do bardziej poważnego podejśca do tematu to raczej jest już za późno - lata nie te ;)
ODPOWIEDZ