Suzuki Savedż - wydech

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Tapir

Post autor: Tapir »

Pusty wydech zakupię i zamontuję jednak dopiero na wiosnę :oops: Powiem szczerze, że na moją przerobioną stock pipe również nie narzekam :wink: Nie jest może za głośna, ale dźwięk jest b. ładny (szczególnie na niższych obrotach).
rysio

Post autor: rysio »

Witam Savage Riders!
Ja do swojego motorka zamontowałem wydech od Harleya.
Pasował prawie idealnie. Żadne przeróbki nie były potrzebne.
A jak teraz fajnie maszyna wygląda. I do tego jaki ma dźwięk!
:lol:
Jeśli ktoś chce obejrzeć, to zapraszam:
http://biotop.umcs.lublin.pl/users/wpsobo/suzuki.htm
:wink:
Wylicytowałem używany komplet na e-bayu. Było znacznie taniej niż kupić np. nowy Silvertail albo coś podobnego. Zresztą niektórzy narzekają, że w tych tłumikach cienka warstwa chromu łatwo ulega przebarwieniom. Z harleyowskim tłumikiem jeżdżę od 2 sezonów i nic się nie przebarwia. Ale gaźnik daje bogatą mieszankę i silnik się nie przegrzewa.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

witaj Rysio, ciebie to kojażę ze stronki Savage Club Netherland :beer:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
rysio

Post autor: rysio »

Witaj Osama.
Jak się jeździ Intruderem?
Pozdrawiam,
Rysio
krycha

Post autor: krycha »

osama pisze:Słusznie się obawiasz Wincent bardzo słusznie, chociaż chyba bardziej sąsiadów jak policji bym się bał na twym miejscu :D
O tak.. zainstalowałem ostatnio fajną płetwę , która okazała się pusta (miało być wyciszenie ,ale jest tylko blaszka do gazów wylotowych) i jak odpaliłem to :shock: samolot! he,he. Kupiłem metalową siatkę, taką na metry ale z bardzo, bardzo małymi oczkami, zwinąłem w wałek z przelotem w środku, żeby nie zadusić silnika. Wepchnąłem przez wydech, odpowiednio ugniotłem i jest git. Ale zda to egzamin tylko jeśli wydech zwęża się ku wylotowi, bo inaczej ciśnienie ten patent wypluje. To samo się stanie jeśli siatki nawinie się za dużo. Teraz jest pierdnięcie jak w Junaku, tylko głośniej, ludzie na chodnikach i tak podskakują jak przejeżdżam :twisted:
krycha

Post autor: krycha »

:gafa: ...no i oczywiście trzeba zrobić za takim wytłumieniem (najlepiej od dołu, żeby się w gały nie rzucało) nagwintowaną dziurkę i wkręcić śrubkę lub wkręt, bo samo zwężenie tłumika ku wylotowi wyplucia tematu nie powstrzyma... :brwi:
WinCenT

Post autor: WinCenT »

krycha
a jak bys wytłumił cos takiego ??
http://moto-akcesoria.pl/images/zdjecia ... 027006.jpg
bo zakupilem i chodzi to ladnie ale niestety zaaaaa glosno :D
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

Wincent, tego się nie wytłumia, jak się cos takiego kupuje to tylko i wyłącznie poto aby z tym jeździć :twisted:, a jak uszy ci nei wytrzymuja to są jeszcze stopery :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tapir

Post autor: Tapir »

Arghh........... jak czytam o takich wrażeniach akustycznych to kiszki mi się przewracają! WCIĄŻ mam przewiercony seryjny wydech :x
krycha

Post autor: krycha »

WinCenT pisze:krycha
a jak bys wytłumił cos takiego ??
http://moto-akcesoria.pl/images/zdjecia ... 027006.jpg
bo zakupilem i chodzi to ladnie ale niestety zaaaaa glosno :D
Cze No to cięższy temat... Można by spróbować jakąś mniejszej średnicy niż tłumik ,zaślepioną na końcu, ale z otworami po bokach rurkę wstawić do środka tego tłumika. Do tego potrzebny by był jakiś koleś z migomatem. No i to by raczej trzeba próbować wstawiać nie od strony wydechu, a raczej od strony gdzie tłumik z się z rurą łączy.. :hmm: no i tak to wspawać, żeby Ci nie wadziło w połączeniu tłumik-rura Pozdr :faja:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
No to temat raczej wyczerpany :twisted:
Jak już zaczynacie wytłumiać aftermarkety to znaczy, ze kółko się zamyka. Kolejna porcja postów będzie zapewne na temat czy przypadkiem ktoś nie ma na zbyciu oryginalnego "komina" :twisted:
Dość :angry_smile:
EOT
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Zablokowany