Jaki kask?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Mateusz78

Post autor: Mateusz78 »

W czasach kiedy jeszcze jezdzilem savagem dostalem spod tira jadacego przedemna kamieniem w biceps. Mialem gruba skore na sobie, pomimo tego bolalo jak cholera i mialem niezlego siniaka. Pomiedzy blizniaki (tylne podwojne kola) moze sie dostac naprawde konkretny kamien. Niewierzylem w to dopuki wtedy nie oberwalem. Taki cios w kask otwarty... Mozna wypluc zeby. Savagem jezdzilem glownie turystycznie i latem po przejechaniu kilkudziesieciu km za miastem trzeba sie zatrzymac, zeby umyc szybke z trupow owadow, bo zaslaniaja widok. Przyjmowanie ich na twarz nie jest fajne. Od czasu do czasu trafia sie przeciez cos wiekszego, jak trzmiel itp. Trafienie trzmiela w kask jest jak by sie kamieniem dostalo.


W lipcu przyjalem wrobla na integrala przy przy ~180kmkm/h. Bylo glosno. Choc na kasku nie ma nawet sladu(procz sladu z tylka). Tyle, ze to zly przyklad, bo szczekowy kask dawno urwalby mi glowe, no i chopperem nie jechalem.

Sam na poczatku probowalem jezdzic w otwartym kasku. Ale powyzej 60km/h to przestaje byc zabawne. Integral daje cisze i komfort. Pozatym trzeba sobie zadac bardzo wazne pytanie. Wiadomo, ze predzej czy pozniej przywalisz w glebe. Jaki kask i ubranie chcialys miec wtedy na sobie? To latwe pytanie i odpowiedz tez jest latwa.
piters

Post autor: piters »

Ja jezdze w milycyjnym kasku MO z Orzelkiem, jest super wygodny :jump:
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2187
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Post autor: harpoon »

Ja osobiście zapodałem AGV Planet po namowie znajomego, który użytkuje go od dwóch sezonów. Pasuje stylem, jest wygodny, firmie też chyba zarzucić nic nie wolno (w końcu sporo zawodników superbike użytkuje AGV-y), ma dość długą szybkę, na zimne dni zawsze śliniaczek można zarzucić. Podobny styl prezentuje Bali lub Bali II, które posiadają moi znajomi (kumpel w II na intruzie 1400 śmigał ponad 160km/h i podobno ani drgnął na głowie). Gdybyś Marian był tym zainteresowany zapraszam na PW, mogę pomóc w nabyciu AGV w dobrych pieniądzach.
P.S. Reszty braci i sióstr też może na takową pomoc liczyć.........
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
dr_Faka

Post autor: dr_Faka »

Wiem, bezpeczeństwo to podstawa, ale wg mnie integral do chopera czy do skutera pasuje jak Szumacher do malucha :lol:
Taki kask jest do "szybkich" motorów a nie do dostojnych choperów czy skuterów.
Zobaczcie jak pięknie wyglądają włoszki na swoich skuterach w otwartych kaskach, a u nas "zabawkowy" motor który jedzie 40km/h i hermetyk :lol:
YELLOW

kask

Post autor: YELLOW »

witam jestem nowy ale jak dla mnie na tego typu moto -ja nabylem kask Lazer Rider Dragon
bo poprostu mi sie podobal
pozdrawiam
Motoschiza
Naciagacz Łańcucha
Posty: 274
Rejestracja: pn, 25 gru 2006, 20:28
Województwo: -
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Motoschiza »

Ja polecam szczękowca, można jeździć z otwartym a gdy pogoda nie sprzyja zamykasz i masz integrala.
Nic nie wieje i suchutko.
ODPOWIEDZ