grzechoczacy wydech

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Dom

grzechoczacy wydech

Post autor: Dom »

prosze o sugestie,
grzechocza mi wydechy w vz800, na ssaniu przed rozgrzaniem grzechocza jakby srutu sie najadly, ponoc jest to oznaka klopotow (przerdzewialej?) rury wewnetrznej (?) wydechu; wczoraj zdjalem rury i w lewej, czyli tej z gara number1, ewidentnie lata rura wewnetrzna;

kiedys widzialem spora strone kolesia od VZ800 ktory opisywal te przypadlosc i jak ja wyleczyc bez drogiej wymiany wydechow, niestety chyba nie ma jej juz dostepnej, a ja wtedy nie czytalem ze zrozumieniem... czy mozecie mi cos poradzic?
pamietam ze on cos pisal o nawierceniu, wspawaniu preta i juz... ale gdzie nawiercac?
czy ktos juz probowal?
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Rzeczywiście taka strona była. Gdzieś mam ten link. Jak znajdę to zapodam. Ale w sumie chodziło o to, że kolo wykonał wycięcie w rurze zewnętrznej na tyle duże żeby zmieścić w nim końcówkę migomatu a obok wywiercił otwór (chyba fi6 lub fi8) przez który wstawił pręt. Potem przyspawał go do wewnętrznej rury. Następnie docisnął wszystko i zaspawał końcówkę tego pręta w otworze rury zewnętrznej. Nadmiar obciął kątówką. Potem zaspawał wycięcie na migomat i całość ładnie zaszlifował. Całość operacji wykonał od dołu pod osłoną, która jest na rurze. To tyle jeśli chodzi o tamtego kolesia.
Ja w swoim Marasiu miałem ten sam ból i rozwiązał go znajomy tłumikarz kiedy poprawiał brzmienie wydechów. Jak dokładnie to zrobił nie wiem ale wydaje mi się, że po ściągnięciu tłumików przyspawał rurę wewnętrzną do zewnętrznej. Tyle mojej wiedzy na ten temat. Teraz Maruda pieknie basuje i nie dzwoni wydechem na wolnych obrotach. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Tomek

Post autor: Tomek »

Cześć! Jest dokładnie tak jak opisał Lechul. Miałem ten sam problem i spawanie pomogło. Mam pospawaną prawą rurę wydechową od spodu - spaw widać dopiero jak się ją zdejmie. Naprawę robiłem w serwisie (choć mechanik zrobił to prywatnie przy okazji przeglądu) ale myślę że może to zrobić każdy blacharz samochodowy. Pozdrawiam!
G
BS Brother
BS Brother
Posty: 92
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 18:43
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: G »

Cześć, a tu macie linka
http://kemotek.no-ip.org/kemotek/rury.html

pozdr
Dom

Post autor: Dom »

dzieki za szybkie info, do sprawy juz sie zabralem, jakies foty plus opis trafia na strone przez Krzycha
Dom

Post autor: Dom »

TaDa!
rury zespawane, wyszlo super. ciekawe jak dlugo wytzrymaja ale mysle ze spoooko! kilka fotek juz jutro wysle do Mr.Shooya
ODPOWIEDZ