remont Savage zakończony...

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

remont Savage zakończony...

Post autor: osama »

może nie kompletnym sukcesem ale i tak jest DUUUUUUUŻŻŻŻŻOOOOOO lepiej niż było.
jak co niektórzy pamiętają i mi sukcesywnie przypominają :twisted: miałem po remoncie napisać parę słówek jak było.
no więc piszę:
po pierwsze było długo, stanowczo za długo ale wszystkiemu są winne części z USA które szły 3 miesiące, warto było jednak czekać tyle czasu gdyż razem z przesyłką USA do Polski przez Kanadę wyszło mnie 2 razy taniej niż w Europie o Polsce nie wspominając. Tak więc gdy dostałem już części wszystkie i po późniejszym odebraniu cylindra ze szlifu można było zacząć go składać.
Wymienię po krótce co było robione, gdzie i jak wyszło, proszę tego nie brać za reklamę lecz jako drogowskaz gdzie można a gdzie nie należy zaglądać ze swoim moto.
tak więc szlif robiony był u Szpili w Rybniku i tu muszę powiedzieć że chłopaki spisali się na 5+, pozatym wszystkie części poza zamówionymi w usa brałem od nich
łożyska oraz tuleje na tylnym wachaczu wymieniłem sam
wydech sam zaprojektowałem wykonaniem zajęła się firma spawająca instalacje z nierdzewki i gdyby nie mój mały błąd w kalkulacjach wydech był by jeszcze ładniejszy :twisted:
dałem również głowicę do regeneracji gwintów oraz panewek wałka rozrządu, wykonaniem zajęła się firma Polok z Gliwic, no i tu muszę troszkę psów powiesić, bo wszystko było by piękne ładne gdyby nie cena i efekt końcowy, owszem gwinty zrobili rewelka, panewki napawali ślicznie lecz ciuliki napawali mi jeszcze wałek rozrządu, a dokładniej krzywki i doprowadzili je do stanu nowości nie robiąc tego samego z dźwigienkami zaworowymi co w rezultacie dało odgłos pracującego szwajcarskiego zegarka, tylko że ten zegarek jest chyb az dzwonnicy jakiejś ściżgnięty, mówię wam MASAKRA, gdyby nie wydech to bym chyba zwariował, owszem gwarancję dają na swoją pracę ale ja już nei mam zamiaru rozbierać motorka tracić kasę i czas na to.
tak więc podsumowując motorek chodzi piii, oleju już nie bierze od czasu do czasu coś gdzieś sobie kapnie ale nic więcej się nie dzieje.


Tak więc jeżeli ktoś chciałby coś się dowiedzeć na temat budowy Savage to zapraszam ja już przrobiłem w nim chba wszystko :wink:

\m/-_-\m/
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3020
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 24
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Osama,nic tylko gratulacje i wiatr we włosy a odgłos jednego garnka musi powalić.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

oj powala powala, szczególnie alarmy w autach i moich somsiadów :twisted:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
mikaels

Post autor: mikaels »

...GRATULUJE wreszcie spokój!!!!!! A co do wydechu to nie znasz jakiegos patentu na wyciszenie. Moj strasznie strzyloooo ale to strasznie, na wolnych piknie gro ale przy zwiększaniu obrotow mozna go porownac do zdezelowanego ursusa 60 :) WIecej pierdzi niz jedzie, zreszta sam slyszales, pewnie taka juz singla natura. help :help:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

ciesz się że ci chodzi i przyzwyczaj się do tego bo Savage juz tak chodzi :twisted:

\m/-_-\m/
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witam
Gratuluję efektu końcowego!! No i jeszcze jedno !!
Osama masz dużo do nadrobienia :moto: w tych sprawach !! szerokiej drogi :twisted: .
Pozdrawiam.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3020
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 24
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Witam
Co tu dużo gadać,jeden garnek to jest to !
Podjeżdżam na tankstele i oczy wszystkich kierowców na moją suzii, no i jak ruszam -nie bez satysfakcji bo sam powożę sam. -to samo .
Jak wszystkim wiadomo single mają się najlepiej.
Dodi

Post autor: Dodi »

Siemka!
Cieszę się że już jest wszystko wporządalu :D Jako że pogoda nam się poprawiła to można śmigać na całego.
Mam w garażu drugiego LS-a kolegi i u niego jest właśnie założony pusty wydech i jak czasami się nim przejadę to mam ochotę u siebie też taki zamontować. Nie wiem czy jest to zasługa pustego komina czy innych przełożeń w skrzyni (4 biegi) ale jakoś mi się wydaje że jego bardziej żywiołowo reaguje na rolkę gazu :?:
Lelo

Post autor: Lelo »

No wreszcie !!
To może już jeździsz ?
A jeśli tak, to może sobie kiedyś pojeździmy ?
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

przełożenia na pewno coś dają bo z tego co wiem to w silniku z 4 i z 5 jest inne przełożenie wstępne, ale podobno niewiele, a co do efektu jaki daje pusty wydech to ja zauważyłem że na oryginalnym (prawie oryginalnym :wink: ) zdecydowanie lepiej jedzie na (bardzo) wolnych obrotach.


To może już jeździsz ?
A jeśli tak, to może sobie kiedyś pojeździmy ?


jak tylko znajdę czas i kasę to bardzo chętnie "twisted"

\m/-_-\m/
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ