suzuki vs 800 drgania

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
dpif

suzuki vs 800 drgania

Post autor: dpif »

Witam mam problem czy w waszych maszynkach przy prędkości pow 100 macie drgania całego moto . ?. W serwisie powiedzieli mi że ten typ tak ma ?!
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Drgania są jak to bywa w silnikach V ale nie takie duże .
Powiec czy to są drgania od silnika czy od ramy(układy kierowniczego).
Od silnika mogą być ale niewielkie a od ramy nie modą być.
Może koła masz niewyważone?.

Pozdrawiam
Moto

Pozytywne Wibracje

Post autor: Moto »

Witam
Ja mam wibracje i dobrze że je mam bo bym latał 120/140km/h
W sumie to na początku mi przeszkadzały, ale teraz już się przyzwyczaiłem.
Występują powyżej 100km/h na 5-tym biegu i są ewidentnie od silnika (pojawiają się na niższych biegach w podobnym zakresie obrotów)
Co do serwisów to zdania są podzielone, jedni mówią że tak ma być a drudzy że coś jest nie tak (ale nie wiedzą co)
A że ja lubię latać 70/90kmh to dla mnie idealny ogranicznik
Zwłaszcza że są na tyle silne by nie dało się ich przeoczyć a zarazem na tyle słabe żeby się coś odkręciło (No dobra raz mi się poluzowała spacerówka)
Chętnie poczytam zdanie innych bo to ciekawy temat.
Czy pralka włącza się każdemu? Oto jest pytanie
Pozdrawiam
Krzysiek
VZ800 Czysta Desperacja
dpif

Post autor: dpif »

Są to drgania od silnika raczej na 100 % . Koła wyważali mi w serwisie więc z tej strony wszystko powinno byc ok . Natomiast są to tak bardzo intensywne drgania , iz po przejechaniu 100 km mróweczki łażą po rękach i nogach .
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

No to jeżeji są to uciążliwe drgania to pochodzą od złej synchronizacji gażników jeżeli posiadasz dwa tak jak w marauderze.
dpif

Post autor: dpif »

OKI TO CHYBA BEDZIE TO DZIS TO JESZCZE SPRAWDZE
Archi

Post autor: Archi »

Cześć ,
Mój maduder jest po wyważaniu kół i po regulacjach wraz z gażnikami.
Wibracja powyżej 100 , ok 110 km/h istnieje , więc jest to raczej kwestia
silnika . Poprzednio miałem Virago 750 i te drgania były większe . Jak pisął kolega wcześniej , jest to do "przyzwyczajenia" .
YareK691

Post autor: YareK691 »

Witam
Nie jestem jakimś wybitnym znawcą i maruda to mój pierwszy motocykl i też ma drgania, dla porównania powiem, że dosiadałem dragstar'a 750 i też ma drgania. To poprostu urok silnika V
Dom

Post autor: Dom »

drugi sezon po kupnie maraudera tak dygoli motor ze mrowki lazily po rekach ale sie przyzwyczailem bo tak juz jest i tyle,
teraz jest moj 4. sezon i 'zadnych' wibracji nie zauwazam :)
dpif

Post autor: dpif »

dziękuje za odpowiedzi .Przyzwyczaje sie i ja a najważniejsze ,że nie jest to wada .
daniel-intruz

Post autor: daniel-intruz »

Odnośnie wibracji mam pytanie do użytkowników intruderów, w szczególności 1,4. Problem polega nie na samych wibracjach (bo taki urok tego motocykla) a na gumowych podkladkach pomiędzy kirownicą a górną pólką. Kierownica strasznie sie "gnie" na wybojach, próbowalem dokręcać kierwnice ale już dalej nie idzie. Czy wystarczyloby wymienic te podkladki, moze ktos zastosowal jakis zamiennik, czy macie podobne odczucia "wyginania" się kierownicy czego wynikiem jest znaczne pogorszenie komfortu jazdy :hmm:
ByQ
BS Brother
BS Brother
Posty: 1568
Rejestracja: sob, 26 mar 2005, 20:20
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ByQ »

Moj Intruz tez trzesie. To fakt, ze te typy tak maja. Na wolnych obrotach, np na skrzyzowaniu wrecz widac jak drzy przednie kolo. A przy predkosci rzedu 100-120 km/h pojawiaja sie bardzo nieprzyjemne wibracje podnozkow. Glownie przy jezdzie solo. Z plecaczkim (pozdro dla Wondera :D ) ich praktycznie nie czuc.
ps. gazniki mam zsynchronizowane, wiec to nie to
...trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

... nie ma juz nic ...
http://bikepics.com/members/byq/

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.nano-reef.pl/index.php
ODPOWIEDZ