VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
renegades

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: renegades »

najszybciej i najpewniej sprawdzisz testerem do akumulatorów jakimś sklepie z akumulatorami... u mnie chłopaki nawet nie chcieli słyszeć o odpłatności a mirniki którymi dysponują dają pełen obraz o stanie akumulatora w kilkanaście sekund.
tofi

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: tofi »

po tygodniu prób z nowym regulatorem napięcia za 19 zł jak dla mnie to sukces . zamontowany jest w przewiewnym miejscu nie grzeje się tak jak ten z ASO (w porównaniu jest letni , anie ciepły lub bardzo ciepły ) Napięcie aku mam 13, 10V. ładowanie 14-70v pod obciążeniem 14-50/70v na wolnych obr. na wysokich w okolicach 14-90v 15v :? :) chyba OK ...kable zimne nic się nie grzeje i mam nadzieje że tak już zostanie . w dłuższą trase drugi regulator napięcia w plecaku -raz jeszcze pozdrawiam Bractwo szerokiej drogi :D
ricorro

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: ricorro »

PORÓWNANIE 19zł (+ przesyłka ) i 750zł ASO tak nas chcieli zrobić :Banana2:

NIECH ŻYJE POMYSŁOWOŚĆ :mrgreen:

PODSUMOWUJĄC 5 PINÓW BYLE JAKI REGULATOR I MA DZIAŁAĆ

PS. Dzisiaj sprawdzałem temperaturę "umrzyka" zepsutego regulatora który ze względów estetycznych jest na oryginalnym miejscu. Jak to ma działać jak pomimo że nie pracuje smaży się od rury wydechowej i jest prawie gorący. Dla konstruktora :glupek2: :cheers:
tofi

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: tofi »

mojego zjaranego orginała też nie zdejmowałem i jest na miejscu , pomimo że jest odłączony można na nim grillować :)
renegades

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: renegades »

no to gratuluje sukcesu :) oby śmigał długo - u mnie dalej spokój z tematem.
michaltrabskicom
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: śr, 16 lip 2014, 12:50
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: michaltrabskicom »

Witam!!!

Chyba i mi przyjdzie dzwonić jutro do speców, obawiam się że to też mój problem.

Od kilku dni moja hulajnoga Intruder 125 ma problem (upały).
Po ~50km jazdy tak się grzeje że jak wyłączę silnik nie daje się później odpalić.
Tzn odpala ale manetka na full wykręcona i obroty ledwo ledwo, puszczenie manetki i gaśnie.
Po 10-15 minutach odpala z dotyku i można śmigać.
Czy według Was może to być kwestia regulatora napięcia?
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2147
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: CyberScyzor »

Michał,
załóżnowy wątek zgodnie z zasadami działu, łatwiej znajdziesz pomoc niż wpisując się w wątku o innym problemie.
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: clashtorny »

Jestem właśnie po wymianie regulatora napięcia. Wymiana załatwiła wszelkie dziwne zjawiska m.in.

1 gaśnięcie silnika podczas zatrzymywania na skrzyżowaniu
2 problem z odpaleniem po kilku dniach postoju
3 gaśnięcie silnika po wrzuceniu kierunkowskazu
4 ładowanie 13,3 - 13,6 V (w ostatnich dniach życia regulator przy dodaniu gazu zbijał napięcie do 12V )

Obecnie ładowanie przy obciążeniu - 14V
Intruz nabrał mocy na czwórce przyśpiesza jak szalony ;) wcześniej mulił
Regulator zamontowany podobnie jak poprzedni pod tylnym błotnikiem - idealne chłodzenie ;)

Nie słuchajcie głupot pseudo mechaników i znawców że jak napięcie ładowania jest stabilne i nie skacze to jest ok. i że napięcie ładowania jakie podaje serwisówka to pic na wodę, nic bardziej mylnego po coś te serwisówki hamerykańce we współpracy z japońcami, napisali ;)


Naprawdę polecam tego pana koszt regulatora z uchwytem 265zł (zastanawiam się nad zamówieniem kilku sztuk na zapas :D )
tofi

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: tofi »

I tak jak napisał clashtorny regulator napięcia może narobić nie złego bajzlu i nie jednemu spędzi sen z powiek he he
marian07

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: marian07 »

clashtorny, ale za 265 to kilka sztuka na zapas nie jest zbyt dużo :) ???
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: clashtorny »

marian07 pisze:clashtorny, ale za 265 to kilka sztuka na zapas nie jest zbyt dużo :) ???
Wolę dmuchać na zimne :D bo nie raz już miałem tak że mój ulubiony sprzedawca zwyczajnie rezygnował z produkcji mimo że miał z tego zyski ;) a tak będę zabezpieczony na lata ;)
Diablo_AS
Głaszczący Kanapę
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 11 sty 2015, 20:46
Województwo: wielkopolskie

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: Diablo_AS »

Witam
Chyba i mnie to dopadło. Czy taki regulator będzie pasować do VS600?
http://allegro.pl/regulator-napiecia-ho ... 44242.html
ricorro

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: ricorro »

Zobacz ile masz pinów 5 czy 7 :?:
Postaram się podesłać wykaz pasujących jednostek gdzieś go widziałem u tego gostka.
Jak widzisz koledzy zakładają budżetówki za kilkadziesiąt złotych (jak kto woli) ja jednak wolałem zaufać sprawdzonej konstrukcji. Po prostu lubię mieć niezawodny sprzęt (do takiego oryginału niestety nie zaliczam!)

Tu masz brachu link do jego strony w zakładce są szczegóły
http://www.reg_mot.republika.pl/kontakt.htm
http://www.reg_mot.republika.pl/sprawdz.htm
Na allegro chyba musisz szukać z 7 pinami cena tego z twojego linku ODPOWIEDNIA można wsadzić zapas do torby i git.
sprawdzałem dla tej jednostki jest wersja RN07 (chyba? 7 pinów w odróżnieniu od polecanego przez mnie cena kosmicznie niska w sumie oto chodzi :lol: )
Diablo_AS
Głaszczący Kanapę
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 11 sty 2015, 20:46
Województwo: wielkopolskie

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: Diablo_AS »

ricorro pisze:Zobacz ile masz pinów 5 czy 7 :?:
Postaram się podesłać wykaz pasujących jednostek gdzieś go widziałem u tego gostka.
Jak widzisz koledzy zakładają budżetówki za kilkadziesiąt złotych (jak kto woli) ja jednak wolałem zaufać sprawdzonej konstrukcji. Po prostu lubię mieć niezawodny sprzęt (do takiego oryginału niestety nie zaliczam!)

Tu masz brachu link do jego strony w zakładce są szczegóły
http://www.reg_mot.republika.pl/kontakt.htm
http://www.reg_mot.republika.pl/sprawdz.htm
Na allegro chyba musisz szukać z 7 pinami cena tego z twojego linku ODPOWIEDNIA można wsadzić zapas do torby i git.
sprawdzałem dla tej jednostki jest wersja RN07 (chyba? 7 pinów w odróżnieniu od polecanego przez mnie cena kosmicznie niska w sumie oto chodzi :lol: )
Dzięki za linki, zobaczę i posprawdzam.
Z tego co pamiętam jak kiedyś grzebałem tam to kostka wygląda jak u tego z allegro, czyli 5 by pasowało ale jeszcze się upewnię.
tak to wygląda jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/suzuki-vs600-intruder ... 93323.html
Na szczęscie sezon zakończony więc mogę spokojnie szukać, zakupć i na nowy sezon pomontować ;)
dzięki jeszcze raz
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Re: VS800 VS1400 naprawa regulatora napięcia - zamiennik

Post autor: clashtorny »

Ręce mi opadły kiedy kilka dni temu odpaliłem swojego intruza...
Odpaliłem z trudem. Myślę sobie ok stał całą zime nie palony mógł grymasić. Zrobiłem sobie rundkę kilka KM. Wracam do domu, wyłączam zapłon po czym spróbowałem odpalić. O zgrozo nie odpala... Sprawdzam akumulator-11,9 V No to pięknie brak ładowania. Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem po kilku miesiącach postoju pada ładowanie. Regulator napięcia kupiony od tego gościa z Rzeszowa nie ma przebicia do masy więc obstawiam że jest ok W związku z tym że mam niestety na każdym przewodzie fazowym statora przebicie do masy, ma ktoś może namiary na dobry sklep internetowy z ofertą sprzedaży statorów? Stary stator wyślę do przewinięcia do tego gościa z Rzeszowa, w razie czego będzie zapasowy ;)
ODPOWIEDZ