Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Vais

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Vais »

Chyba bedą chetni jeszcze ERIC

Ten sprzet co kupiłem jest juz sprawdzony a z allegro moze sie okazac Made in China, dwa razy dmuchnie a potem kaput i jakosc poszła sie pasc
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2193
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: ERIC »

Jak ktoś będzie chętny niech pisze mi Pw bo jak zamówię a ktoś zrezygnuje, to 3 sobie nie zamontuje.
Panowie proszę o potwierdzenie że chcecie te piszczały tak jak pisałem wstrzymuje sie z zamawianiem do 23.10.2010 wiec czas na zastanowienie się jest .
Pozdrawiam Eric
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2193
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: ERIC »

Ostatnia szansa zamawiam w tym tygodniu 2 jeden dla mnie drugi dla speed-a innych chcących zanabyc ten klakson proszę o info bo już nie wiem czy są inni chętni czy też kupili ten z aledrogo z linka Gwizdka ?

Ps Doszły jeszcze 2 dla Danego i Kudłatego ktoś jeszcze?
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2193
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: ERIC »

Odświeżam wątek
na dniach zamawiam piszczałki
dla
speed
dany
kudłaty
mar
kropek
i dla mnie
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

Gwizdek pisze:http://allegro.pl/klakson-sygnal-glosny ... 14163.html

http://allegro.pl/mocny-klakson-jak-tir ... 39678.html

przypadkiem to znalazłem, wygląda podobnie, też 139dB, tylko kolor inny .... firma ta sama "stedel"
i cena troszkę niższa
firma "prawie" ta sama. Oryginał to STEBEL a tu oferują STEDEL :)

Faktycznie wygląda podobnie ale to na bank jakaś chińszczyzna i raczej nie wiadomo jak długo pociągnie. Na pytanie czy za kilkadziesiąt złotych oszczędności opłaca się (w razie czego) rozbierać pół motoru drugi raz każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Przy okazji chciałem przeprosić za zwłokę w opublikowaniu foto przewodnika dotyczącego montażu klaksonu w B12,5 ale kuźwa brak czasu. Jest duża szansa, że zrobię to w najbliższy weekend. Na pociechę dodam, że w B12,5 wystarczy ściągnąć bak. Nie trzeba demontować czachy :)
Gwizdek
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 742
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 12:27
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Gwizdek »

1. zrobiłem literówkę w nazwie, którą tu mi się wytyka .... nazwa jest ta sama wystarczy się przyjrzeć nazwom na obu produktach ...
2. ciekawe jaki jest napis na opakowaniu piszczałek za ok.80zł. (z ebaya)? może np. made in ..... , licensed on italian stebel
3. a czym się różni towar z allegro od towaru z ebaya?

tu masz szuli dokładnie taką samą wersję piszczałki, którą ja znalazłem na allegro ....
http://cgi.ebay.pl/STEBEL-NAUTILUS-AIR- ... dZViewItem


a dlatego że kosztuje to 50-80 PLN to się więcej nie będę tym podniecał
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

Gwizdek pisze:1. zrobiłem literówkę w nazwie, którą tu mi się wytyka .... nazwa jest ta sama wystarczy się przyjrzeć nazwom na obu produktach ...
Nie zrobiłeś literówki w nazwie. W linkach które podałeś do Allegro sprzedawca oferuje podróbę "marki" STEDEL. Przez "D". Wystarczy kliknąć Twój pierwszy link i przyjrzeć się napisowi na pierwszej fotce ze zdjęciem opakowania na której jak byk widać początek nazwy STED... - reszta jest przykryta fotką przekaźnika.
Gwizdek pisze:2. ciekawe jaki jest napis na opakowaniu piszczałek za ok.80zł. (z ebaya)? może np. made in ..... , licensed on italian stebel
To co sprzedają na eBay'u to oryginał. Jak przyjrzysz się powiększonemu zdjęciu to na czarnych "krążkach" zobaczysz wytłoczoną nazwę której nie ma na podróbkach z Allegro. Po za tym swój klakson kupiłem dokładnie od tego sprzedawcy z Ebay'a do którego podesłałeś link.
Gwizdek pisze:3. a czym się różni towar z allegro od towaru z ebaya?
tu masz szuli dokładnie taką samą wersję piszczałki, którą ja znalazłem na allegro ....
http://cgi.ebay.pl/STEBEL-NAUTILUS-AIR- ... dZViewItem
a dlatego że kosztuje to 50-80 PLN to się więcej nie będę tym podniecał
No różni się tym, czym Panasonix od Panasonica albo Thompsonic od Thomsona :) Generalnie nie mam nic przeciwko Allegro i sam tam wiele rzeczy kupuję ale akurat oryginalnego Stebel'a nie znalazłem - może jest to nisza do zagospodarowania :)

A tak w ogóle to na aukcjach których linki podesłałeś, sprzedawcy oferują inny model klaksonów - STEBEL / STEDEL NAUTILUS, a ja pisałem o STEBEL NAUTILUS COMPACT, który nadaje się lepiej do motocykli bo ma bardziej zwartą konstrukcję i jest mniejszy. I pewnie dlatego droższy.

Reasumując - zanim się zaczniesz na kogoś oburzać to sprawdź dokładnie źródła swoich informacji. A w ramach zadośćuczynienia z chęcią przyjmę od Ciebie butelczynę piwa na najbliższym spotkaniu Bractwa :)
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2193
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: ERIC »

Trąbki są u mnie Speed & Kropek dla was do Bydzi podrzucę będzie okazja jakaś cole wypić.
Dany, Kudłaty dla was albo paczuszka lub skontaktujcie się z Marem bo będzie w czasie świąt leciał z Wawy do Trójmiasta i swój będzie odbierał może i dla was by wziął ?
Pozdrawiamy Eric & Iwona
PS. Jeśli wysyłka to proszę o adresy na PW
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
ODPOWIEDZ