Kupiłem DL 1000

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

GrudiLee

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: GrudiLee »

Odpowiadając na pytania: Krajek i Wolf.

Wczoraj wracałem zrobiłem 490 km dziś pośmigałem jeszcze 50 km. Więc tak, DL jest super !! Pozycja super wygodna, amory wyciągają wszystko, co polskie drogi proponują... a proponują sporo kolein, torów kolejowych, nierówności, dziur itd.

W porównaniu do B12 komfort jazdy dużo większy. Tam gdzie na Ursynowie śmigałem 80 i więcej pękałem, bo droga straszna to dziś 110 i luz total.

Silnik V-ka daje super radochę bardzo mocny dół, i góra również, bo to literek, jak odpuścisz gaz to ładnie hamuje silnikiem.

Generalnie na gorszych drogach można objechać bardziej sportowe moto bez najmniejszego problemu (odważna teoria co Emil :mrgreen: )

Muszę jeszcze sprawdzić szybę bo można ją podnieść o 10 cm i wtedy podobno można nawet przy 120 fajeczka zapalić :lol:

Krajek: jeśli turystyka to tylko DL1 mocny, komfortowy, stabilny, silny.

Wolf: B12 przy DL1 silnik: oba mocne jak kto woli v-ka czy rzędówka, ale komfort jazdy po polskich rewelacyjnych drogach... bez porównania dla DL.

Pozdr
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4286
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: Emil »

:mrgreen:


poza tym kiedy bede jezdzil? masz juz AC :lol: ?

co do zbierania lub nie to przy zawieszeniu masz cos takiego co sie regulacja nazywa

co do szyby to palenie miales rzucac

a jesli chodzi o objezdzanie to ja sie na drodze z nikim scigac nie bede, jade sobie spokojnie swoim tempem i jak chcesz to mnie wyprzedzaj, mnie to wali :angry_smile: (ale kilka osob ostatnio stwierdzilo, ze ignoruje jakosc nawierzchni i po prostu jade majac gdzies czy to rowne czy doly czy tory - co jest oczywista bzdura, ale jesli ma chociaz ziarnko prawdy to najwyrazniej nie powinienes liczyc jakosci nawierzchni jako swoja przewage :lol: )

co do silnika to nie ma czegos takiego jak "ładnie hamuje silnikiem" - to jest wada konstrukcyjna silnikow, ktorym ukradli 2 gary podczas projektowania ;)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
kolektor
BS Brother
BS Brother
Posty: 931
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 16:21
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Polubił posty: 1

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: kolektor »

a może już dość tego docierania
teraz juz zacznij jeździc
moje gratulacje
GSX1100F , GSX1300R teraz VZR1800

tel o6o4 564 923
kotletor@o2.pl
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: cziton »

WolfRaider pisze:Gratz Grudi.

A teraz do rzeczy: miałeś B12. DL1000 nawinąłeś już parę km.
Napisz porównanie tych dwóch maszyn, bardzo mnie to interesuje.

No troche to dziwna prozba bo wiadomo jaki bedzie jej rezultat! Przeciez Grudi nie napisze ze B12 bylo swietne a teraz zmienil je na tandete.
Co do silnika V 90 to poprostu trzeba go lubic. Jako wlasciciel SVki stwierdzam ze choc dol ma mocny to im wyzej tym bardziej smutno a powyzej 200km/h wrecz mizernie.
Dochodza do tego jeszcze wibracje no i wady konstrukcyjne silnika ktory notabene jest identyczny w SV i DL. A co do odstawiania sportow w miejskich warunkach to wszystko wyglada fajnie do momentu kiedy czujesz sie strasznie ograniczony gdy na trasie kolegow na plastikach ogladasz tylko jak wiedziesz na wzniesienie :)

Szczerze gratuluje zakupu i zycze bezawaryjnosci.

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
GrudiLee

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: GrudiLee »

cziton pisze:
WolfRaider pisze:Gratz Grudi.

A teraz do rzeczy: miałeś B12. DL1000 nawinąłeś już parę km.
Napisz porównanie tych dwóch maszyn, bardzo mnie to interesuje.

No troche to dziwna prozba bo wiadomo jaki bedzie jej rezultat! Przeciez Grudi nie napisze ze B12 bylo swietne a teraz zmienil je na tandete.
...wszystko wyglada fajnie do momentu kiedy czujesz sie strasznie ograniczony gdy na trasie kolegow na plastikach ogladasz tylko jak wiedziesz na wzniesienie :)

Szczerze gratuluje zakupu i zycze bezawaryjnosci.

Pozdrawiam.
Święta racja zamieniłem bo mi B12 nie do końca pasował, choć to super maszynka. Ale DL jest poprostu bardziej funkcjonalny i wygodniejszy.

Co do trasy to nie będzie tak źle :mrgreen:

Pozdr
Grudi
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: Robert »

Gratulacje.........1 :D
Będziemy podziwiać na otwarciu.

szerokości
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: Lechul »

Gratulejszyn !!
Może wreszcie Grudi postara się zakwalifikować V-Stroma do konkretnej kategorii bo póki co Sport Enduro Tourer kreowane przez Suzuki do mnie nie przemawia :mrgreen:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
FUTEK
Moderator
Moderator
Posty: 3252
Rejestracja: śr, 13 gru 2006, 06:56
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: FUTEK »

Gratulacje, i oby Ci dobrze służył!!!
Pozdrawiam Radek
H-CB1 ->SV 650sK3->GSR750 L01+Tytan Akrapek->GSR1200+Tytan Akrapek
601 795 498
BS - radoslaw.fut@futex.pl
B RH+
GrudiLee

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: GrudiLee »

Lechul pisze:Gratulejszyn !!
Może wreszcie Grudi postara się zakwalifikować V-Stroma do konkretnej kategorii bo póki co Sport Enduro Tourer kreowane przez Suzuki do mnie nie przemawia :mrgreen:
No nawinołem już 900 km. I mogę stwierdzić, że kategoria mogla by się nazywać Sportowy Wielki i Cholernie wygodny Turystyk :mrgreen: :mrgreen:

Co do terenu to testowałem na: trawie, glinie i żwirku (bez muchomorka). Wnioski:

Na polskie drogi zaje...ty tam gdzie reszta zwalnia ja tam przyspieszam :twisted: oby mnie to nie zgubiło. Super wygodnie. Co do mocy to pozwala naprawdę dynamicznie i szybko śmigać.

Teren: trzeba się przyzwyczaić (waga 200 kg) i kontrolować moc (100 mn). Oczywisćie testowałem na szosowych laczkach, warto w teren zmianić na kostkę i można pokusić się o walkę z piachem i błotem.


Generalnie preferuję turystykę i moto spełnia się w tej roli super. Trasy 70 % + 30 % las, ubite drogi itp.

Polecem
grudi
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: Remi »

Gratulacje nowej maszynki Grudi :mrgreen:

Co do określenia "sport" przy takich urządzeniach, to tak samo jak skrót SUV (Sport Utility Vehicle) - zawsze mnie to śmieszyło, bo DL ma tyle wspólnego z określeniem sport, co moja babcia z nastolatką. :angry_smile:

I nie mówcie mi tu towarzyszu o szybkiej i dynamicznej jeździe DL'em i o "sportowym" zacięciu DL'a, bo mnie brzuch od śmiechu zaczyna boleć :twisted:
mobile: +48 888 587 587
krajek

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: krajek »

Nie wiem po co te złośliwości. Są różne rodzaje sportu motocyklowego jeśli ktoś ma zamiar jeżdzić tylko po asfalcie to wiadomo, że Dl go nie zadowoli ale jeśli zamierza uprawiać szeroko rozumianą turystykę to kupno do tego celu sportowego motocykla jest pomyłką. Dla niektórych sportowa jazda to prosta i wymiecienie kilku winkli, a często się zdarza, że w mieście :evil: , a dla innych zmiana dróg z asfaltowych na szutrowe czy żwirówki i pokonywanie ich sprawnie i bezproblemowo a do tego z pasażerem, też jest sportem. Sport ma wiele oblicz...
alex
Śmigający inaczej...
Posty: 135
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: alex »

Remi pisze: DL ma tyle wspólnego z określeniem sport, co moja babcia z nastolatką. :angry_smile:

I:twisted:
no jesli isc tym tropem, to chyba zgodisz sie tez, ze nie duzo wiecej wspolnego z sportem ma jezdzenie sportowym motocyklem nie na torze
teraz "nie Suzuki"
krajek

Re: Kupiłem DL 1000

Post autor: krajek »

alex napisał;

no jesli isc tym tropem, to chyba zgodisz sie tez, ze nie duzo wiecej wspolnego z sportem ma jezdzenie sportowym motocyklem nie na torze...

Zgadzam się w całej rozciągłości ...
ODPOWIEDZ