Intruder 1400 skład mieszanki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

:cry2: drugi gazior :roll:
marian07

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: marian07 »

tofi, a czasem nie miałeś sprzęta na mrozie i wody w komorze pływakowej?

te wklęśnięte pływaki na 100% nie od kichania w gaźnik. fizycznie nie możliwe. przy konkretnym jebnię..ciu airboksa może nawet rozwalić nieco, ale z komorą pływakową to masz połączenie jedynie przez dysze główną - to nie da rady żeby tak momentalnie ciśnienie tam wzrosło przez te małą dziureczkę. prędzej by najpierw siodło zrzuciło.

jak jeszcze nie wyjmowałeś a jest to możliwe zlać - to zobacz co jest w komorze pływakowej przedniego gaźnika - czy czasem wody nie ma. (cholera woda lubi sobie tam zalegać)
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

Marian07 nie wiem czy była woda . Ale wystawiłem moto bardzo wcześnie , gdzie faktycznie w nocy spadała temperatura ujemnie i w pierwszy dzień ustawiałem mieszankę i zubożyłem ją do tego stopnia że zaczoł popiardywać na obydwu wydechach i nie słyszałem żadnego walnięcia w gaznik. śruby ustawiłem na około 1-3/4 obr. Na drugi dzień po sprawdzeniu świec ( były trochę za jasne ) dodałem mu więcej paliwa na około 2,5obr. i wszystko się uspokoiło ale po krótkiej próbie , przejażdżce okolo 10 km . Na postoju zauważyłem wyciek paliwa z wężyka airboxu .. I to właśnie po pierwszej nocy gdzie moto stało na zewnątrz . Od tamtej pory już zaległo w tym samym miejscu prawie miesiąc :cry2: Jutro po pracy zdejmę pierwszy gaznik i zalukam co z nim :cry2:
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

:D Zdemontowałem przedni gaznik (wody w komorze pływakowej nie było ) wygląda na to że jest wszystko w porządku . Znalazłem gaznik , tylni, w Belgi . Dokonałem transakcji :D Koleś powiedział że jest w BD stanie po czyszczeniu i kąpieli w wanience w czymś z czymś (nie zrozumiałem go dokładnie ) , no ale wysłał go w piątek i czekam :roll:
marian07

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: marian07 »

i super. ustawić trzeba wg numeru gaźnika i będzie git.
ricorro

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: ricorro »

No to chłopaki nie źle tej wody musiało być. Musisz w tym "srogim" klimacie zostawiać na zimę z otwartymi spustami przy gaziorach Tofi
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

Ricorro -hm właśnie w tych regionach jest łagodna zima max -5 poniżej 0 w zime .. no ale woda ma moc ... od piątku czekam na gażnik
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

Ricorro -hm właśnie w tych regionach jest łagodna zima max -5 poniżej 0 w zime .. no ale woda ma moc ... od piątku czekam na gażnik :evil:
ricorro

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: ricorro »

Wiesz właśnie to przejście przez "0" jest niebezpieczne bo energia wzrostu objętości wody o chyba 7% pojawia się wtedy. Nie ma znaczenia czy jest -5 a potem -40 jeden kit. Najgorsze są przejścia przez rozmarznięty "0" zamarznięty. A miałeś dużo paliwa w zbiorniku??? jak mało to musiało się skraplać. Ale kurde żeby tyle wody było. Przecież komora u góry ma odpowietrzenie nadmiaru paliwa w przypadku zalania. Żeby było tyle wody to nieprawdopodobne może przełączyłeś na rezerwę?. Albo podlałeś wodą moto a nie kwiatki w domu Tofi :lol: :wink:
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

właśnie tak jak piszesz ,, nigdy na zime nie zostawiałem pustego zbiornika paliwa .Starałem się pamiętać o kilku zasadach zimowania moto i tankowałem na ziher . I nie wiem co tym razem poszło nie tak , że dostał tak po dupie gaznik . Moto stało w cieplutkiej piwnicy , ani razu nie odpalałem go na sucho bez obciążenia , k...a mać nie wiem
ricorro

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: ricorro »

A Zobacz... Ściągnij węża z kranika daj na rezerwę i złap do flaszki może już nie być ale jak pojawi się woda to ... wszystko jasne...
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

Witam po dłuższej przerwie . A to dla tego że dopiero wczoraj dotarł gaznik :roll: .na pierwszy rzut oka wygląda ok (jak nowy), odkręciłem górny dekielak sprawdziłem membranę ,przepustnice stan BD no chyba działać powinno. Ale po zamontowaniu do moto , śruba mieszanki na 2,5 obrotu i odpaliłem - pali tylko na przedni cylinder :shock: . bak pełen (bez wody) benzyna jest w komorze pływakowej , popuściłem śrubke i się leje . filter nowy , świece nowe , A i odkręciłem świece bo pomyślałem że może iskre wcieło ale nie- jest , a świeca sucha . Paliwo w gazniku jest , świeca sucha to co jast nie tak :beat: Czemu gażnik nie podaje paliwa do cylindra co zrobiłem zle :beat: :?
marian07

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: marian07 »

może ustawienia - wg numeru gaźnika trzeba by sprawdzić. jak tam poziom paliwa pływakowy (są różne), jeśli jest w komorze a dalej susza to może za nisko odcina., no i czy dysze są drożne - to zobacz jak będziesz poziom sprawdzał na pływaku.
jaki numer gaźnika??
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

bardzo słabo widoczne nr. tak więc - albo 38B20/E6X1.....albo3BB20/E6X1
tofi

Re: Intruder 1400 skład mieszanki

Post autor: tofi »

Tak wymyty gaznik że nr. zmyte . Gaznik mam na stole raz jeszcze wszystko wyczyściłem przedmuchałem udrożniłem zaworek pływaka działa i jak mówisz marian07 może problem tkwi w tym ustawieniem pływaka .. Troche lipa z tym nr. bo prawie nie widoczny ..
ODPOWIEDZ