GS500 sprzęgło. Pomóżcie.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

macioo1

GS500 sprzęgło. Pomóżcie.

Post autor: macioo1 »

Witam Braci,

Mam taki problem, mam nadzieje ze nie duży. Niedawno kupilem Gs-a (1992), ktory do tej pory sprawowal sie idealnie.
Dzisiaj wyjechałem na przejażdzke i niestety zapomnialem ze w Krakowie są 'wianki' wiec ulice zakorkowane w cholere, zmiany w ruch itd.
Skończylo sie tak ze stalem w masakrycznie ciasnym korku, gdzie poruszalem sie 2,3 metry i przystanek. Po jakichs 15 minutach takiego 'skakania' sprzęgło jakby odmówiło posłuszeństwa. Wydawalo sie strasznie luźne. przy kazdym kolejnym chamowaniu motor gasł, chociaz sprzęgło zaciągałem na maxa. Nawet podczas stania z zaciśnietym sprzegłem na biegu motor powolutku jechał i musialem go trzymac na hamulcu zeby facetowi z przodu nie wjechac w d... . Sprawa dosyć irytująca. Musiałem go wrzucic na luz i sprowadzić gdzies na chodnik. Dałem m,u odpocząc jakies 10 min bo myslalem ze zgrzałem sprzęgło po prostu. Potem bylo troche lepiej i dojechalem do domu. Troszke naprężyłem linke i jeszcze raz wyjechałem na rundke zeby sprawdzic. Wydaje sie byc OK ale co zrobic jesli to sie powtórzy? Jakie sa koszty naprawy sprzęgła??
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

stary mialem z gs takie same problemy , nieboj nic . Ja poradziłem sobie w ten sposob , NON STOP REGULUJE linke .Jak podciągniesz zamocno to sprzenglo nie zasprzęgli i będzie sie slizgac pod duzym obciazeniem , jak za slabo to będzie chwytac zawczesnie i zapomnij ze wbijesz piątke albo szustke (tak to jest ze poprostu bez wysprzęglenia nie chca wchodzic , przynajmniej umnie) . Jsli uwazasz ze niedasz rady to wymien tarcze , ale tanie to niejest (ok 500zł robocizna i materiały) , ja dałem i zostawie tą wymiane przyszlemu włascielowi:) , ale tak serio to prędzej linka niz same sprzęgło . jak sie uprzesz na wymiane to przypilnuj zeby DOBRZE USZCZELNILI SILNIK u mnie spierd#$li robotę i na trasie 50km wyciekł mi 1l oleju spod zimeringu (ten na tym "wałku" co idzie do dzwigni biegów) i silnik poszedl w pizd..U ,
macioo1

Post autor: macioo1 »

Boczu,

No ale jak sobie poradziles? ratowales silnik czy olales sprawe i sprzedales GSa??
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

gs tera sprzedaje ale zastosuj sie do rad z regulacja , jak sprzenglo pierdolnie to nic sie nie stanie :) zuzyj je do konca , ja noa swoim jezdzilem az nie dalo sie wbic 6 , ALE PAMIĘTAJ GS POTRZEBUJE !!!DUZO!!! UWAGI pilnuj oleju , zmieniaj częsci na nowe bo jak pujdzie w kanał to przeje...... milej eksplatacji ( na moim przejechalem 25,000)
Ostatnio zmieniony wt, 24 sty 2006, 11:21 przez Bachmiński, łącznie zmieniany 1 raz.
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

teraz odpowiem ci na trzezwo:) nie przejmuj sie , jak sie slizga to opuść linke ( NIE na rączce , tylko przy silniku) , jak chwyta za pozno to podciągnij ( tez przy silniku) , zaladuj klucze ( bodzjze 12 i 10 na kontre ) w kieszń i jedz na 15 km , jak sie silnik rozgrzeje to ustaw linke jak nalezy , ach i jeszcze jedna sprawa OLEJ MOTOCYKLOWY LEJ , jak masz samochodowy to nic dziwnedo ze ci sie sprzgło slizga , w motocyklu ten sam olej smaruje skrzynie , (POLECAM PENZOL , ale castrol do motocykli terz daje rade) o giesa trz dbac, dbac i jeszczeraz dbac a wtedy zapewni ci superjazdy i niezpomniane chwile :P PS jak chcesz brac go na gume to najlepiej z podnozków pasazera:)
PS gs niema odcieęcia obrotów (UWAZAJ!!!!) w wielu uzywanych egzemplazach zdaza się ze "gora" silnika jest og innego egzemplaza (sprawdz numery seri) bo jakis palant przekręcił silnik...
macioo1

Post autor: macioo1 »

Ok,

A ile Twoj gs mial przejechane jak go kupiles? czy kupiles nowego?

i powiedz m i kiedy tez czesci i olej wymieniac? Po sezonie? nazbieralem kilka wskazowek po internecie odnosnie serwisowania takiego gs-a. wiekszosc podobno robi sie po sezonie, np zalewa cylindry itd, nie mowiac o zmianie lancucha (co iles tam km) i oleju. No wlasnie, kiedy zmienic olej? Moj mial olej zmieniany na ten sezon, tylko cholera wie co to za olej...
Narazie sprzeglo chodzi ok (leciutko naprezylem linke) ale skorzystam z Twojej rady i pokrece przy silkiku. Czy to normalne ze motor gasnie gdy gwaltownie hamuje jadan na 4 biegu mimo ze zaciskam sprzeglo?
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

gs mial 18000km, olej zmieniaj co sezon albo co 6000km tzn. jesli nie zrobiles w sezonie 6k km to i tak zmień (dla silnika chłodzionego powietrzem jest to bardzo istotne) , łańcuch zmienia się kiedy jest juz tak naciągnięty ,że nieda go sie podciągnąć "suwając "tylne koło , lub kiedy widac ostre ślady zuzycia ( nie powinien miec większego luzu niz 4-5cm w góre i w dol) , łańcuch zmieniaj tez ZAWSZE przy wymianie napędu (zembatka tył i przod ) , co do twojego pomysłu zalewania silnika... mhhhh , podobno niektozy tak robia ale ja niewidze takiej potrzeby jesli bike jest garazowany . Osobiscie w zimie zawsze zapalam go 2 razy w tygodniu po 10min(do rozgzania) . Co do gasnięcia na 4 ,cholera niewiem co Ci poradzic:) dziwne zachowanie ... dzieje się tak zawsze i tylko na 4 , czy czasami na roznych biegach przy chamowaniu ??? napisz jaki masz przebieg , rok , co zmieniałes , na jkim paliwie jezdzisz itp to moze cos wywniaskuje i będe Ci w stanie pomoc.
PS jesli "cholera-wie-jaki-to-olej" to odrazu go wymiń ,drogie to nie jest ,a olej samochodowy powodje gorsze działanie sprzęgła w gs , po prostu jak u ciebie :)
Ostatnio zmieniony wt, 24 sty 2006, 11:22 przez Bachmiński, łącznie zmieniany 1 raz.
Alucard

Post autor: Alucard »

boczu coś szybko trzeźwiejewsz az 9 minut :lol:
macioo1

Post autor: macioo1 »

bo widzisz to jest tak, olej byl zmieniony niedawno - na ten sezon ale motor kupilem tez niedawno wiec mozliwe ze ten olej byl juz zmieniany z mysla o sprzedazy a wiec penie nalano do niego czegos taniego. pewnie sam bym tak zrobil.
rocznik 1992, przebieg 50tys., leje do niego pb 98/95.

Gasnie przy gwaltownym chamowanu z wyzszych biegow (od 4 w gore) i to tez nie zawsze ale czesto - z reguly na pierwszych 3km jazdy. Dodam ze mam czas jezdzic i jezdze tylko w weekendy.
i w ogole dzieki za pomoc.
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

zrob tak ! zalej nowy olej , polecam penzol ( czy jakos tak, ale tak sie wymawia ,lub castrol do motocykli) NA TYM NIE MOZESZ oszczędzac bo w ogolnym rchunku stracicz:) Lej 95 , przy tym stopniu spręzania zupelnie wystarcza , jesli jedziesz na 4 i wyzej rozumie ze masz jakies 160km/h :)
ozyteczne obroty w GS-ie to 6000-9000 przy dynamicznej jezdzie , ok 4000-5000 przy spokojnej "eko" jezdzie . wpadlem na taki pomysł .. moze jak jezdzisz na 4 biegu przy 60km/h i hmujesz to silnik spada ponizej biegu jalowego i gasnie .... jedna rada , skocz za miato i "przedmuchaj sprzęta 1 do 9000 , dwa do 9000 , itp (dlej nie napisze bo prędkoscie ktore osiągniesz nie są dozwolone przez KD):):):) gs jest kaprysną maszyną , czasami trza go wyszalec i wszystko wraca do normy , ja moim mialem podobne problemy do czasu az nie wyskoczylem na autoban ( bez przerobek 194km/h , po dyszach i pustym wydechu zapiolem licznik:)) , prędkosc max i tak zapniesz na 4 biegu :) reszta jest zaslaba zeby przyspieszać , ale Stary uwazaj to podwozie powyzej 180 staje się STRASZNIE nie stabilne ,niechce miec cie na sumieniu więc niejedz powyzej swoich umiejętnosci ,to nie metafizyka ten motor taki jest:) , pojezdzj troche nabij kilometry a jak to niepomoze sprawdz uklad zasilania (paliwowy) MOZE PRZEDODY SĄ POZAGINANE ,ew zaluz filtr paliwa dedykowany do glofa (większy lepsza przepustowosc ) , no i sprawdz filtr powietrza ( jk jestes n okolic wrocka to załatwie ci robiony na zamuwienie sportowy filterek (koles ma firme co sie tym zajmuje ) za jkies 60zł , jutro wyjezdzam na 2 miechy więc jak masz jakies wątpliwosci to pisz szybko :)
PS za 2 miechy wymieniam gs na B12 , kurde niemoge sie doczekac:)
macioo1

Post autor: macioo1 »

pewnie masz racje z tymi obrotami. oczywiscie ze sie na 4 biegu nie rozpedzam niewiadomo jak - jade od swiatel do swiatel, wiec nie zdaze nawet wejsc na obroty zanim musze znowu hamowac. zrobie tak jak mowisz i pobujam sie za miastem. niech sie 'wybiega' szczeniak :twisted:
ODPOWIEDZ