GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Maciej

GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Post autor: Maciej »

Mam problem z 5 biegiem, mianowicie gdy wbijam z 4 na 5 zaczyna chrobotać i wyskakiwać, jeśli przytrzymam nogą dzwignę to jakoś da radę jechać na 5-ce. Co to może być? To samo dzieje się przy redukcji ale nie za każdym razem. Przy zmianie na wyższy bieg zawsze. Dodaje gazu i bieg wyskakuje i coś tam hałasuje. Czy czeka mnie wymiana skrzyni (liczę się z tym) czy można to jakoś naprawić? W ostatnich dniach poprzedniego sezonu zaczęła także wyskakiwać 2-ka :evil: Jest jakaś nadzieja dla tej skrzyni czy szukać drugiej? Za wszelkie pomocne i niepomocne odpowiedzi dziękuje bardzo :)
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4261
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Post autor: Emil »

przede wszystkim nie jezdzic do momentu naprawy bo bardziej popsuc tylko mozna, nie wiem jak K1, ale w K6 byly jakies bolce za pare zlotych (koszt robocizny przy wymianie o ponad rząd wielkości większy), wystarczylo to wymienic i problem sie konczyl, Jaro przerabial temat, ew. go trzeba dopytac

wystarczajaco niepomocna podpowiedz? :)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
jaro

Re: GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Post autor: jaro »

w 2009 roku mnie to kosztowało jakieś 650 pln za części z używanej skrzyni plus robocizna w bardzo nieautorysowanym serwisie.... Badziak mówił, że to wada konstrukcyjna związana ze zbyt miękkim materiałem jakiegoś drucika/popychacza. Trzeba go regularnie wymieniać (kilkadziesiąt złotych) i po problemie.
Maciej

Re: GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Post autor: Maciej »

Emil wystarczająco :P Ale łatwo powiedzieć "nie jeździć", radziłem z tym sobie jakoś, wbijałem z 4 od razu na 6. Jaro koszt drugiej skrzyni to ok 650 zł więc zastanowie się jeszcze co z tym zrobić :D Jak ktoś ma jeszcze jakieś rady to proszę pisać.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4261
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSX-R 600 K1 - pytanie o skrzynie biegów

Post autor: Emil »

co jeszcze zrobic? kupic tanie bolce i wymienic samemu :P albo jak juz sie ma zamiar (i umiejetnosci/mozliwosci samemu dlubac) to rozebrac i sprawdzic czy np nie brakuje zebow lub nie sa wytarte (albo zle zsynchronizowane to mozliwe w ogole?) - wtedy nie bedzie watpliwosci czy trzeba kupic nowa skrzynie

bo jak wyskakuja konkretne biegi to raczej nie sprzeglo czy jakis poboczny uklad a wlasnie skrzynia
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ