Roszący filtr oleju GSXR 1000

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
marcinos
BS Brother
BS Brother
Posty: 74
Rejestracja: śr, 25 lip 2012, 16:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: marcinos »

Ostatnio pojawił mi się mały problem - na dole silnika (miska) pojawiło mi się pare kropel oleju. Wyczyściłem, poleciałem ok 100km - znowu pojawiło się pare kropel. Przejechałem palcem po uszczelce filtra - i wydaje mi się, że zlokalizowałem problem, bo na palcu ewidentnie widać nieszczelność. Więc wymieniłem filtr w nadziei, że załatwię sprawę, uzupełniłem olej, ale niestety problem pozostał.... Oczywiście biorę pod uwagę że może to być uszczelka nad miską (na górze jest suchutko), ale nie wydaje mi się to prawdopodobne gdyż jakim cudem olej przedostałby się na wysunięty do przodu filtr (na uszczelkę)??? Z drugiej strony - trochę dziwne, że po wymianie filtra problem pozostał.... I jeszcze tylko dla uzupełnienia: powierzchnia stykająca się z uszczelką jest gładka (nie ma żadnych rys), uszczelkę filtra oczywiście przed zakręceniem nasmarowałem olejem, filtr dokręciłem ręką (nie za lekko, ale z wyczuciem)

Problem nie jest poważny, bo tak jak napisałem roszenie nie jest duże, ale baaaardzo denerwujące :-( Macie jakieś pomysły? Czy raczej za mocno dokręciłem, czy za lekko, czy inna przyczyna?
Było: GSXR 600 -> GSXR 1000 K6 Yoshimura R22 -> Intruder M 1800R 2008 Vance & Hines Big Shots
Jest: GS1200 Adventure
Minsk Mazowiecki
889-00-22-88

Nie ważne żeby mieć, ważne żeby mieć o czym opowiadać.
Pit

Re: Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: Pit »

marcinos pisze:(...)filtr dokręciłem ręką (nie za lekko, ale z wyczuciem)
Dokrecasz reka? Hmm, moze masz ucisk jak imadlo ale wydawalo mi sie ze do dokrecania uzywa sie tego specjalnego klucza? Moze po prostu musisz mocniej dokrecic?
Vais

Re: Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: Vais »

w serwisówce napisane jest ,

Dokreć az do zetkniecia uszczelki z blokiem silnika, a potem 2 pełne obroty ,wiec mocno
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: SUZINAS »

Hej,

za mało kartofli na obiad zjadłeś :mrgreen: Dokręć mocniej! Bez zdejmowania owiewki trzeba się trochę spiąć! Jak zdecyduje się na klucz do filtra i masz dynę to dokręć 20Nm
Niedokręcony filtr jest bardzo niebezpieczny, ktoś już to zdaje się przerabial od nas...

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: bohas »

Odkąd miałem pierwszy własny samochód (1997 rok) i pierwsze moto (2006 rok) zawsze dokręcam flitr oleju ręką. Nigdy nie miałem w tym miejscu wycieku. Sciągnij owiewki, umyj dobrze blok silnika od strony fltra i zagrzej moto na postoju aż właczy sie wentylator. Popatrz dobrze na połączenie bloku które znajduje się zaraz nad mocowanie flitra. Może być, że sączy sie nad flitrem a że silnik jest lekko pochylony w ramie więc będzie sie zbierać kropla na wystającym krućcu mocowania fltra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
marcinos
BS Brother
BS Brother
Posty: 74
Rejestracja: śr, 25 lip 2012, 16:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Roszący filtr oleju GSXR 1000

Post autor: marcinos »

Dzieki za podpowiedzi. Balem sie zbyt mocno dokrecac, szczegolnie ze w samochodzie i poprzednim gsxr zawsze dokrecalem recznie.. Ale korzystajac ze wlozylem kn-a dociagnalem go zwykla 17-tka i po dzisiejszym skromnym pobujaniu sie po miescie jest sucho :-) zobaczymy co bedzie dalej..
Było: GSXR 600 -> GSXR 1000 K6 Yoshimura R22 -> Intruder M 1800R 2008 Vance & Hines Big Shots
Jest: GS1200 Adventure
Minsk Mazowiecki
889-00-22-88

Nie ważne żeby mieć, ważne żeby mieć o czym opowiadać.
ODPOWIEDZ