GS500 - Wydech Sportowy Suzuki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Lukas95

GS500 - Wydech Sportowy Suzuki

Post autor: Lukas95 »

Siema zamierzam przy moim Gs zmienic wydech na sportowy czy poprawi to osiagi silnika ? czy warto zmieniać czy zostawić serie ?
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: arturssp »

Miałem GS-a z seryjnym wydechem. Osiągów silnika pewnie nie poprawi, w sensie moc i moment obrotowy, na pewno więcej pomoże odpowiednia regulacja gaźników. Chyba, że zależy Ci na "brzmieniu" moto - wtedy jest jakiś sens zmieniać wydech. Jeśli zależy Ci tylko na osiągach a nie "głosie" to zmiana sensu większego nie ma.
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: SUZINAS »

Wymiana wydechu na pierwszy z brzegu akcesoryjny osiagow raczej nie poprawi, moze pogorszyć. Jeśli o względy słuchowe idzie to chyba warto, jesli o wzgledy estetyczne to jak sztuki nie zrobisz to tez moze być lepiej.

Co do poprawy mocy to najtańszym i najskuteczniejszym (wyczuwalnym) sposobem będzie zmiana przełożenia. Wypada zmienić cały komplet tj. łańcuch i obie zębatki. Jak łagodnie to tył +2. Jak mało to przód -1 :)

Kolejna poprawa mocy to zmiana moto :mrgreen:

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1814
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: Waldex »

Zmiany przełożeń nie polecam. W swoim kiedyś dałem na przód -1 ząbek, ryczał w trasie i więcej palił. Po kilku dniach odmieniłem. Jedynie na mieście się to sprawdzało. GSem pewnie długo nie polatasz, nie ma sensu inwestować. Odkładaj kasę na kolejne od razu mocniejsze moto.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: bogdi64 »

Sama wymiana wydechu może troszeczkę poprawić pracę na wyższych obrotach, ale jednocześnie minimalnie pogorszyć w zakresie obrotów niskich, pod warunkiem, że DOBRY mechanik będzie go potrafił ustawić do innego wydechu, różnice będą naprawdę małe (wtedy nie było "ekologów" więc wydechy robiono w miarę optymalnie).
Zmiana przełożeń na tak, ale ty musisz być świadom czego ci brakuje, tzn - szybciej w mieście, czy spokojniej na trasie ?.
Podniesienie mocy to gaźniki, filtr, głowica, ale też ze świadomością zwiększonego zużycia paliwa, pogorszenie chłodzenia i podstawa to mechanik który będzie to potrafił poustawiać.
Najlepszą możliwością to porządna regulacja przez FACHOWCA !!!.
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
nikon

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: nikon »

popieram przedmowcow, najlepszym tuningiem jest zmiana motocykla.
Lukas95

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: Lukas95 »

no bardziej chodzi mi o głos moto żeby lepsze brzmienie miał wiec warto ?
nikon

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: nikon »

zmierz srednice wew. i zew. rury dolotowej (przed tlumikiem). Nastepne szukaj wydechu na allegro o takiej srednicy. Jak trafisz cos za 200-300zl to warto. Przy takim tlumiku moze sie treche zubozyc mieszanka, efekt falowy zniknie i takie tam. Wzglednie powinno byc ok.
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: arturssp »

Prawdopodobnie spadnie trochę moc w "dole", gdzie i tak GS za mocny nie jest, ale jeśli chodzi o "głos" to taki wydech coś poprawi. Dobrze by było wyregulować odpowiednio do nowego wydechu gaźniki, to może się okazać dość ważne. Efekt falowy ma większe znaczenie w 2T niż w 4T, aczkolwiek też występuje i wrzucając "przelot" powoduje zubożenie mieszanki. Ogólnie to chyba zmiana wydechu w GS500 większego sensu nie ma. Dramatyzować nie ma co, ale zakładając pesymistyczny scenariusz (źle wyregulowane gaźniki), zubożona mieszanka, chłodzenie tylko powietrzem = wzrost temperatury cylindrów i głowicy, luzy zaworowe w GS-ie i tak są dość małe (0.03 do 0.08mm), może dojść do wypalenia gniazd zaworowych. Ale to raczej już tylko w bardzo pesymistycznym przypadku. Lepiej pojeździć tak jak masz a w przyszłości zmienić maszynę :)
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
Cukier
BS Brother
BS Brother
Posty: 982
Rejestracja: sob, 18 lut 2006, 18:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 3

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: Cukier »

... tak, to prawda, ja też w ten sam sposób dawno temu zmieniłem moto :-)
GS 500F --> GSX 1300R Hayabusa --> GSX-R1000 Limited Edition by Adu :-)
tel. kom. 665 - 157 - 342
Lukas95

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: Lukas95 »

mam tłumnik do gs-a już zaopatrzony mam też większy sprzęt suzuki gsxf 600 z sportowym wydechem miał seryjny i zmieniłem, musiałem na wyregulowanie gaźników dać i też odrazu po zmianie wydechu przy gs też bym tak chciał zrobić to lepiej zostawić serie ?
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: arturssp »

Moje zdanie jest takie, że lepiej zostaw jak masz. Skoro masz mocniejszą maszynę, to i tak GS-em będziesz mniej jeździł. Cudów z niego nie zrobisz, dla samego brzmienia można kombinować, ale czy jest sens?
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
DiElektryk
Naciagacz Łańcucha
Posty: 238
Rejestracja: wt, 11 sie 2009, 18:36
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: DiElektryk »

Co do brzmienia najlepiej posłuchać :D http://www.youtube.com/watch?v=BIapm_xbwVw
było Jajo 600, jest SiBiaR F4 + wycieczkowóz DL650

tel. 794 749 776
Alarmy, CB Radia, Xenony i inne zabawki :)
KABOauto.pl
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Wydech Sportowy Suzuki Gs500

Post autor: Rostwór »

W kilku motocyklach zmieniałem wydechy na akcesoryjne oryginalne i aftermarketowe i zwiększenia mocy jakoś nie wyczułem. Jedyna, prawdziwa zmiana, to walory estetyczne i dźwiękowe. Nie bardzo wierzę, że jesteśmy w stanie wyczuć zmianę na poziomie kilki KM przy zwykłej jeździe. Bardziej są to nasze subiektywne odczucia, ponieważ zmiana pogody (wilgotno/sucho) często potrafi zmienić nam wykres mocy o kilka kucyków.
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
ODPOWIEDZ