Bol w nadgarstkach

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Pit

Bol w nadgarstkach

Post autor: Pit »

Witam,

Od kilku dni moje drugie moto 'zmusza' mnie do nieco innej pozycji w trakcie jazdy, co objawia sie delikatnym bolem w nadgarstkach i lekko zesztywnialym karkiem podczas dluzszej jazdy :roll: tak sie zastanawiam czy to przechodzi naturalnie po jakims czasie, czy potrzebne sa jakies magiczne zabiegi w postaci innych rekawiczek (z sztywnymi opinaczami nadgarstkow) lub jakichs masci na kark przed dluzsza trasa? Planujemy z moja dziewczyna objazd Europy w te wakacje, wiec wolabym byc przygotowany na takie niespodzianki....

Pozdrawiam,
Pit
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Jesli to drugie moto to scigant, a chyba tak jest z tego co pamietam, to bol jest calkowicie normalny. Mija pozniej, im wiecej sie jezdzi :) Twardym trzeba byc i sie przyzwyczaic.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Pit

Post autor: Pit »

EvilD,

to litrowy 'scigant' nieslusznej marki, wiec nie chcialem draznic 'obcym' nazewnictwem :D Do pozycji sie przyzwyczajam i przyznaje ze coraz bardziej mi sie podoba :D Krotkie trasy 1-2 godziny nie powinny byc problemem, natomiast nap tydzien w siodle tego 'litra' napawa mnie jednak obawami o stan karku... Do sierpnia bede musial sie przyzwyczaic.

Pit
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

W taka trase to lepiej bys pojechal Inazuma, bo pozycja wygodniejsza dla Ciebie i plecaczka.
ObrazekObrazek
JarekNF

Post autor: JarekNF »

Pit, w tym roku przesiadłem się z GS na SV, nadgarski i kark rozbolały mnie już przy pierwszych 20km. Mam nadzieje że w miare jazdy to przejdzie :D
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

poprzednie moje moto tez mialo niewygodna pozycje ale dotarlo to do mnie gdy zrobilem nim jaks trase trzygodzinna i bolaly mnie plecy.po tygodniu je sprzedalem bo stwierdzilem ze na moto musi byc wygodnie.w nastepnym tygodniu kupilem b12 i to jest to.najwiecej to 4 godziny bez zsiadania i zero bolu.jak dlamnie rewelacja.
wracajac do tematu to sie nie przyzwyczajalem tylko zmienilem moto.
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
Gixxer

Post autor: Gixxer »

Przyzwyczaisz sie :wink:
Ja od zawsze jezdze na supersportach i nic mnie nie boli,nawet jak robie trase dzienna 700km :)

Poza tym im szybciej jedziesz tym bardziej odciazasz nadgarstki :wink:
DOMEL

Post autor: DOMEL »

Gixxer Brow dla ciebie za wypowiedz jestem za! :D Pozdrawiam was Wszystkich i szacunek :P
Pit

Post autor: Pit »

Ja rowniez mam nadzieje ze sie 'wjezdze' w ta pozycje i za tydzien nie bedzie sladu po kluciu w nadgarstkach :)

Figer, niestety w sierpniu kiedy planujemy trase po Europie, Inazuma bedzie juz jezdzic pod moim ojcem w kraju, wiec zostaje 'litr'. Co do pozycji, to masz pewnie racje, chociaz moj plecaczek twierdzi ze jest jej wygodniej (!) niz na Inazumie: siedzenie jest szersze i pozycja nog podobno wygodniejsza. Ale to bylo na krotkich (max 1godz) trasach, wiec po calym dniu w siodle moze okazac sie zupelnie inaczej...

Gixxer, tekst 'im szybciej jedziesz tym bardziej odciazasz nadgarski' jest chyba najkrotsza kwintesencja charakterystyki supersporta :D Rewelacja i w dodatku 100% prawda.

Dzieki i pozdrawiam,
Pit
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witam
Pit jak już rozpoczniesz sezon hym... w pozycji sportowej, to nie rób dłuższych przerw w jeździe, ponieważ każdy tydzień bez moto powoduje iż trzeba się na nowo przyzwyczajać niestety !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Pit

Post autor: Pit »

Kropek, z tym akurat nie mam zadnego problemu :D Jezdze doslownie codziennie (do pracy) i w weekendy (przemierzajac drogi Albionu) i to przez caly rok kalendarzowy :wink: z wyjatkiem okresow swiatecznych spedzanych tradycyjnie w kraju przodkow...

Dzieki i pozdrawiam,
Pit
ODPOWIEDZ