nie wiem co wybrac koledzy pomocy!!

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Paweł

nie wiem co wybrac koledzy pomocy!!

Post autor: Paweł »

WITAMwszystki mam mały problemik ?/ podobaja mi sie dwa motocykle SUZUKI BANDIT 600 N i INTRUDER pomózcie co wybrac bo ja nie mamzielonego pojęcia:(
Gość

Post autor: Gość »

Czesc

Na wstepie powiem tak, RANY PRZECIESZ TO INNE MOTOCYKLE !!
Sa tak rozne ze nie wiem jak je opisac :)
Zastanow sie co cie bardziej kreci smiganie czy lansowanie.
Napisz czy to pierwszy moto jesli tak to ja bym nie ryzykowal z Bandziorem :)

Pozdrawiam
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Post autor: daab »

A zryzykowalbyś z Intruderem przecież to ciężkie cholerstwo walące się przy wolnej jeździe w zakręty. Za to jak wygląda
Dom

Post autor: Dom »

Paweł, mysle ze nikt nie odpowie na to pytanie, albo beda optowac za swoim stylem :) to tak jakbys scial wybrac miedzy nartami a deskorolka bo tez sie na nich jezdzi...
Gość

Post autor: Gość »

Shooya pisze:Czesc

Na wstepie powiem tak, RANY PRZECIESZ TO INNE MOTOCYKLE !!
Sa tak rozne ze nie wiem jak je opisac :)
Zastanow sie co cie bardziej kreci smiganie czy lansowanie.
Napisz czy to pierwszy moto jesli tak to ja bym nie ryzykowal z Bandziorem :)

Pozdrawiam
cze dzieki ale ja -to mój 1 motor edzie podobaja mi sie obydwa motocykle podobaja na może jeszcze H... jednoślad shaddow 800 ale intruder jest chyba lepszy o???
jak widze te dwa motocykle to najchetniej bym je dwa kupil ale pomórrrrz co wybrac
Gość

Post autor: Gość »

daab pisze:A zryzykowalbyś z Intruderem przecież to ciężkie cholerstwo walące się przy wolnej jeździe w zakręty. Za to jak wygląda

co masz na mysli mówiac że wali sie na zakreach przy wolnej jeździe a mam jszcze pytanie ile spala intruder 800 a ile bandeitt 600??????
Gość

Post autor: Gość »

Dom pisze:Paweł, mysle ze nikt nie odpowie na to pytanie, albo beda optowac za swoim stylem :) to tak jakbys scial wybrac miedzy nartami a deskorolka bo tez sie na nich jezdzi...

ok ale ja nie wiem który jest lapszy musze wszystkie parametru silnika przeanalizowac jak znasz to mi napisz o obu silnikach bo tak INTRUDEREM raczej nie poszalejesz a będziesz jeździł te 80-130
bardzo bezpiecznie co?? a natomiast BANDITEM jedziesz bardziej ekstremalnie i nie wim czy bandit nie bedzie jak na pierwszy raz nie bedzie zbyt porywczy -agresynyintruderek tez ma swoje ale ne tak jak bandit :)co??
Gość

Post autor: Gość »

Wiec tak z tego co piszesz to podoba ci sie bardziej motocykl do lansowania i tak trzymaj, bo to pierwszy motocykl wiec nie bedzie cie nosilo a i na Intruderze smigniesz nawet 140 km wiec poco odrazu zaczynac Bandziorem ???
Polecam zaczac spokojnie polansowac sie posmigac i potem sam ocenisz czy chcesz sciga czy dostojna maszyne.
Jak dla mnie intruder !! co do walenia sie na zakretach :) to choper tak ma ale spoko nie bedziesz wchodzil w winkle 130 na godzine :)

Pozdrawiam

P.S. Jak masz jakies konkretne pytania pisz smigalem na jednym i na drugim sprzecie.
Paweł

Post autor: Paweł »

sima to ja Paweł ja nie mam pojecia nadal co wybrać podoaja mi sie obydwa w BANDITT jest o cos czego nie ma w intruderze i na odwrut:)ale z drugiej strony głas silnika tej wyjacej maszyny czyli banditta jest nie powtarzalny.INTRUDER??hmm chrom i nic wiecej :(no prucztego że to motocykl stylowy ale tu sie rozchodzi równiezo to ile te maszyny spalająi który sie lepiej prowadzi co jest bezpieczniejsze i jaka prędkosc rozwijają


PS.a ty czemu zmieniłęs BANDITA NA INTRUDERA

pozdrawiam PAweł
Gość

Post autor: Gość »

Jesli chcesz odkrecic wes Bandziora ale .........
Pierwszy moto, hmmm ..... bym sie zastanowil ale wiesz teraz tak pisze :) latka doswiadczenia ....

Wes co ci sie podoba i to co chcesz i po sprawie :)
Jaśko

Trudny wybór...

Post autor: Jaśko »

> INTRUDER??hmm chrom i nic wiecej :(no prucztego że to motocykl stylowy

Też jestem przed wyborem, ale ten etap mam już za sobą. "Od dziecka" onanizowałem się harlejem i z tego tytułu raczej nie kupiłbym nic co byłoby tylko wyrobem harlejopodobnym, chociaż to może i dobre i ładne. H-D też zresztą nie kupię - może jestem snobem, ale takim to już nie, no i te ceny wołające o pomstę do nieba. Ciekawostka - H-D twierdzi, że motocykle w zasadzie za darmo daje, a zpłacić trza tylko za legendę.

Chyba będę musiał wybrać między V-stromem1000 i GSX1400. A może by tak (przepraszam za nietakt - to się już nie powtórzy) do Y... jednoślad się udać...? Tam są całkiem przyzwoite (podobno) np. TDM900, XJR1300... ;-)

Jaśko
Franz

Post autor: Franz »

Powitac.

wyrobem harleyopodobnym? sorry Jaśko, ale nie wiesz co mowisz, bo akurat jest totalnie odrotnie,
Harley to:
- przestarzala technologia
- wiecznie cieknacy olej
- wibrator [po paru keamach mozna zeby zgubic :) ]

Harley to nic innego jak amerykanski marketing, przesledz sobie rynek amerykanski i historie USA, zobacz ceny japonskich motocykli i pomysl dlaczego? zastanow sie dlaczego sa wersje amerykanskie motocykli japonskich i nie chodzi tu tylko o ichnie przepisy i niemetryczny system.

a co do Pawla:
B6 jest IMO bezpieczniejszy duzo bardziej niz Intruz.
geometria motocykla i pozycja najbardziej naturalna przemiawia jednak za B6 i jest on o wiele latwiejszy do opanowania dla laika niz Intruz [Daab ma razcje co do walenia sie w zakret przy wolnej jezdzie - widzieliscie jak ruszalem Grabo sprzetem w Rynii, az musialem noge jak na super moto wystawic bo balem sie ze sie polozy ;)]

Zgadzam sie Shooya ze chopper to moto do lansowania sie taki cafe racer nic pozatym, na tym nie nauczy sie czlowiek jezdzic,ostra jazda motocyklem z nogami do przodu jest praktycznie nie mozliwa a przynajmniej wielce utrudniona, pozatym ucisk na dolna czesc kregoslupa i nie moznosc dobrania innej pozycji niz ta jaka wymusza moto skutkuje duzym zmeczeniem, zeby nie powiedziec umeczeniem jazdą, tym bardziej na pierwsze moto.

reasumujac bo nie chce was tu urabiac ze choppery sa be, kazdu lubi to co chce.
B6 nie jest taki straszny, nie wiem ile masz lat Pawel, jesli masz w sobie troche instynktu samozachowawczego to dasz rade.i pamietaj ze najgrozniejszy jest moment w ktorym po miesiacu juz myslisz, ze jezdzic umiesz - uwierz mi jeszcze nic nie umiesz i obys nie dowiedzial sie o tym jak bedzie zapozno.

pomsyl, przespij sie z tym, popros kogos zeby Cie tym przewiozl i pytaj. Im wieksza wiedza tym bardziej swiadomy wybor.
Odezwij sie do Tuloka on ujezdza B6 pierwszy sezon i niezle sobie radzi i na gume juz nawet daje :)

pozdro.
Franz

Post autor: Franz »

a zes mnie jasiu zamotal, ze na martwy post odpowiedzialem, a łon moze juz kupil sobie co chciale ehh :D

ale co do harleya - to tak wlasnie uwazam :)

pozdro.
Jaśko

Jajko czy kura...

Post autor: Jaśko »

Franz pisze:Powitac.

wyrobem harleyopodobnym? sorry Jaśko, ale nie wiesz co mowisz, bo akurat jest totalnie odrotnie,

Hej raz jeszcze,

No nie moge się z Tobą zgodzić. Zresztą takie kategoryczne stwierdzenie składam na karb nieporozumienia. Można dyskutować co było pierwsze - jajko czy kura, ale nie ma sensu takiej dyskusji toczyć w odniesieniu do motocykli wiadomych marek.

Jak by nie patrzeć, to japońce serwują nam klientom moto na kształt i podobieństwo H-D robione (a więc wyroby z zamierzenia harlejopodobne) a nigdy w życiu na odwrót. Nie podejmuję się przy tym dyskutować, czy owe wyroby są lepsze czy nie, bo się na tym nie za bardzo wyznaję, no i nie taki jest cel mojej tutaj obecności.

Ja w każdym razie chyba nie czułbym się najlepiej jeżdżąc nie oryginałem, a jakąś "podróbą", czymś na podobieństwo oryginału robionym, chociaż nic przeciwko tym "podróbom" nie mam. No ale ja to truskawki cukrem posypuję... ;-)

Pozdrowienia

Jaśko
Jaśko

Lista...? Ja chcę drzewo!

Post autor: Jaśko »

Franz pisze:a zes mnie jasiu zamotal, ze na martwy post odpowiedzialem, a łon moze juz kupil sobie co chciale ehh :D

Domyślasz się chyba, że to nie było celowe... ;-)

A jak mnie jest tu ciężko. Nie można jakoś tak zrobić żeby drzewko się wyświetlało, a nie wszystko jak leci...? Trudno mi się zorientować kto komu odpowiada. :-(

J.
ODPOWIEDZ