Dojazd na Kazimierz.

Dział dla Braci z województwa małopolskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: kicek

ODPOWIEDZ
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Dojazd na Kazimierz.

Post autor: Lechul »

Witam !!
Czy mogę prosić o pomoc w możliwie gładkim dojeździe od strony Katowic na krakowski Kazimierz ??
Podpowiedzi proszę na pw, gg lub mail. Z góry wielkie thx !!
Pozdrówka !!
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Sting

Dojazd na Kazimierz

Post autor: Sting »

Pewnie ludzie z Krakowa powiedzą Ci więcej, ale ja kiedyś jechałem właśnie z Katowic według instrukcji kogoś z Krakowa i generalnie najlepiej jechać za bramkami w prawo (czyli początkowo jak na Balice), a potem chyba na centrum, cały czas prosto obwodnicą, aż wyjedziesz za mostem w okolicach Wawelu i już właściwie jesteś na Kazimierzu. To mało precyzyjne, ale nie mam teraz przed sobą planu Krakowa i odtwarzam z pamięci.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Oto tekst, z mojej skrzynki pw z opisem trasy przejazdu na Kazimierz nadesłany przez Kubę !!
Myślę, że opis na jazde z zawiazanymi oczami :P :P
Bardziej precyzyjnie mozna tylko opisac droge na węch np.......skręć w prawo gdy poczujesz zapach z cukierni na rogu.........
Oficjalnie zgłaszam Kubę do Naszej mapy pomocy na drodze :brawo:
Wielkie THX !!!!!!
"Za bramkami jak pisałeś skręcasz w prawo. Jedziesz w kierunku ZAKOPANEGO.
Jedziesz A4'rką kilkanaście KM'ów, mijasz skręt na Tyniec, mijasz skręt na Skawinę(Oświęcim), następnie będziesz miał skręt na ZAKOPANE.
Zaraz za skrętem na zakopane masz skręt na Kraków(może pisze tam Centrum). I tam skręcisz w prawo...
Zawijasem wyjedziesz na drogę w stronę krakowa...
Jedziesz cały czas prosto, mijasz po drodze parę świateł, na których jedziesz prosto... Mijasz po prawej Carrefour i walisz dalej prosto...
Po drodze będziesz miał jeszcze parę skrzyżowań i na wszystich jedziesz PROSTO. W końcu dojedziesz do Ronda MATECZNE(przed rondem masz po prawej stację BP i MC Donald). Na rondzie skręcasz w LEWO.
Walisz prosto... Mijasz po drodze Hotel Forum(po prawej stronie, już zamknięty, ale WIELKI jest, to Go poznasz).
Zaraz za Hotelem będziesz miał rozwidlenie...
Jedna droga(w prawo) będzie prowadziła do Tunelu, zaś druga(w lewo) pod górkę na Rondo.
Ty musisz pojechać tą w lewo, na rondo(grunwaldzkie)...

Na rondzie skręcasz w PRAWO. Wjedziesz na ulice Dietla Józefa. Za rondem przejeżdżasz od razu nad wisłą... Potem jedziesz dalej prosto za mostem...
Miniesz pierwsze większe skrzyżowanie(z ulicą Krakowską). Jedziesz na Nim prosto...

Później będzie następne większe skrzyżowanie(ze światłami oczywiście), na którym skręcisz w prawo. Będzie to ulica STAROWIŚLNA.
Będąc na starowiślnej jedziesz już powoli, gdyż musisz skręcić w prawo na ulice MIODOWĄ.(od skrzyzowania jest to bodajże DRUGA w prawo).
Jak wjedziesz na miodową, to ulica SZEROKA jest najprawdopodobniej pierwsza w lewo, ale to już zobaczysz na miejscu...

Mam nadzieję że zobrazowałem Ci mniej więcej trasę... Ew. żebyś zobaczył dokładniej, wejdź sobie na http://www.pilot.pl i wpisz tam Miejscowość KRAKÓW ulica SZEROKA i Ci pokaże na mapie gdzie to jest i sobie prześledzisz drogę z zakopianki...

Pozdrówki i jak coś to się odezwij...
Ew. dzwoń 505034467 jakby była potrzeba to Cię pokieruję jeszcze jak jechać... Kuba
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Kubo

Post autor: Kubo »

O FAK... jak to przeczytałem jeszcze raz to widze że mi się raz strony pomyliły... W kawałku-->

"Jedna droga(w prawo) będzie prowadziła do Tunelu, zaś druga(w lewo) pod górkę na Rondo. "

Miało być odwrotnie, czyli droga w LEWO idzie do tunelu, a w PRAWO pod górkę w stronę Ronda Grunwaldzkiego...

Reszta już dobrze... hehe chyba za wszybko pisałem i myślami nie nadążałem...

Dzięki za docenienie, ale od rau piszę, iż nie robiłem tego z powodu pochwał... :wink:

Pozdrówki, Kuba :)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Przecież podałes "fona" 8) 8)
Najwyżej zadzwoniłbym z pytaniem: "Czy czaisz różnicę pomiędzy tunelem a rondem ?? :wink: :P
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Ewik
Naciagacz Łańcucha
Posty: 179
Rejestracja: pn, 30 sty 2006, 11:20
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

pilot

Post autor: Ewik »

jestem pod wrazeniem...dokladnie i lopatologicznie wyjasnione..chociaz ja jako typowa kobitka powiedzialabym, zeby sie kierowac na ten wysoki niebieski budynek :lol: . a potem kolo sklepu zwanego galeria kazimierz jechac..itp itd :wink:

pozdrawiam
Ewa
slawekw321
BS Brother
BS Brother
Posty: 322
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 23:07
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slawekw321 »

witam,
droga fajna ale z Katowic trochę na około moja wersja przesłana na GG jest 2 razy bliższa, obwodnica od bramek do Zakopianki ma 25 km
pozdrawiam sławek
TEL 603-976-803
GG 100278

1/2 - DL 650

http://s225.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=87428071
Kubo

Post autor: Kubo »

Tylko weź pod uwagę, że takto drogę ma prostą i nie zakorkowaną a oto Mi w większości chodziło.
Wiadomo, że są krótsze drogi, ale są dużo bardziej zawiłe(jak ktoś nie jest stąd i nie zna za bardzo kkrakowa, to ciężko może być wytłumaczyć) a poza tym każda inna droga to już przejazd przez korki...

A droga którą podałem jest prosta, przyjemna i nie zakorkowana...

Ale wiadomo, kolega Lechul sam zdecyduje którą wybierze, bo może Twoja Mu bardziej podejdzie.

Pozdrawiam i w razie czego dalej podtrzymuje propozycje telefoniczną...Kuba :)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Daj mi to proszę Sławku na pw bo niestety gg coś mi nie "bangla" ostatnio. Każdy pomysł jest dobry jeżeli wiedzie do celu. Chociaż rzeczywiście czasami w mniej znanych rejonach lepiej nadłożyć kilometrów zamiast przebijać sie przez zatłoczone miejsca.
Ale ponieważ będę jechać katamaranem z goścmi zza granicy to może warto im pokazać troche Krakowa po drodze.
Pozdrówka !!
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
slawekw321
BS Brother
BS Brother
Posty: 322
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 23:07
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slawekw321 »

Kuba
ja nic do Twojej wersji nie mam jest bardzo dobra,
ja jeżdżę do Krakowa 3 razy w tygodniu i jadę zawsze skręcając na Kraków/Tyniec tam nigdy nie ma korków i lądujesz na Kapelance skąd jest na Kazimierz 2-3 km prościutkiej drogi
poprostu chciałem pomóc
pozdrawiam
Sławek
TEL 603-976-803
GG 100278

1/2 - DL 650

http://s225.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=87428071
Kubo

Post autor: Kubo »

Sławek--> loooz a czy ja się denerwowałem? :lol: .

No Problemos... Ja dałem swoją propozycję... Ty wrzuciłeś swoją... Im więcej tym lepiej, bo Lechul może sobie wybrac. Bardzo dobrze że chciałes pomóc... POCHWAŁA.

Jeśli Lechu pisze, że będzie przewoził gości, to może rzeczywiście lepiej pojechać troche w korkach krkowskich, pokazując Im przy okazji część krakowa...

Pozdrówki, Kuba :)
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3020
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 24
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Leszek a jak już będziesz na Kazimierzu(dzielnica żydowska przed wojną)to wypij piwko za nasze zdrowie.
ODPOWIEDZ