LS - dzwiek po wzucaniu biegow :|

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
SID

LS - dzwiek po wzucaniu biegow :|

Post autor: SID »

Witam, no nawet nie wiem czy to tak jest u mnie jednego czy u wszystkich LS'ow :|
A wiec, kiedy wrzucam 1 bieg, no to slysze taki cichy dzwiek "czik", no niby w pozodku, ale kiedy przychodzi kolej na 2 bieg to znow jest ten "trach", ale nieco silniejszy i to mnie troche niepokoji bo na dalszych biegach to juz nie ma ani "trach" ani "bach" :)
Wiec, nie wiem czy to tak ma byc (te "czik, trach" :) itd) czy cos juz jest dobrze podnoszone wewnatrz, czy tez moze sprzeglo nie do konca sie wciskuje?
Moze ktos cos poradzi, opowie? :|
Dzieki!
PIKUŚ

DZWIĘK

Post autor: PIKUŚ »

właściwie to się też nad tym zastanawiałem ale doszłem do wniosku że to chyba normalne w LS u mnie dodatkowo nieraz zle włącza się drugi bieg ale to nie zawsze ale reasumująć to mój wydaje podobne dzwięki.
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

u mnie z jedynka stuka prz wrzucaniu, dwójka mniej a trójka i wyżej już cicho, a i czasem żeby jedynka weszła muszę pomachać stopką kilka razy...
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
Dodi

Post autor: Dodi »

U mnie też jedynka wskakuje dość głośno. Dwójkę natomiast słyszę gdy wskakuje jak redukuję z wyższych biegów- jak słyszę charakterystyczne "kliknięcie" to wiem że mam zapięta dwójkę :D
Proponuje zobaczyć jeszcze jak macie wyregulowane sprzęgło. Ostatnio miałem taką historię iż jadąc w trasie poluzowała mi się nakrętka kontrująca przy klamce sprzęgła na kierownicy (pod tą gumową osłonką) i pod wpływem drgań pancerz linki sprzęgła wkręcał się i po kilku dziesięciu kilkometrach z ledwością mogłem wrzucać jekiekolwiek biegi. Dopiero po zlokalizowaniu przyczyny i ustawieniu prawidłowego naciągu wszystko wróciło do normy.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

biegi strzelają bo to Savage :D

byle tylko nie strzelały za bardzo, ale to już najlepiej osądzić z kimś kto jeździ również na Savage.


robi się pogoda tak więc jeździć :moto:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
thekamil

Post autor: thekamil »

jedynka trzaska to normalne.. 2,3,4 bez problemow.. mam problem jednak z przejsciem 4-> 5 bieg... nie by wskakuje, ale potem spada samo na 4.. musze dwa razy wrzucić 5 aby wskoczylo :(
Tapir

Post autor: Tapir »

Dziwne.... ja przy wrzucaniu biegów nie mam żadnych podejrzanych dźwięków :? Dzisiaj się przejadę i sprawdzę jeszcze dokładnie.
Zielony

Post autor: Zielony »

U mnie także przy wrzucaniu jedynki trzaska :lol: przy wrzucaniu dwójki juz mniej- ale jednak! Reszta bez zarzutu :D
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Zostanę fanem Naszego wewnątrzforumowego klubiku spod znaku LS :P
Nie dość chłopaki, ze jeździcie bez zapasowego cylindra :wink: to jeszcze potraficie oceniać stan układu napędowego w części dotyczącej sprzęgła i skrzyni na podstawie wiele mówiących: "czik", "klik", "trach" oraz "bach" !!!!
:brawo: :jump: :brawo: :jump:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Lechul pisze:Witam !!
Zostanę fanem Naszego wewnątrzforumowego klubiku spod znaku LS :P
Nie dość chłopaki, ze jeździcie bez zapasowego cylindra :wink: to jeszcze potraficie oceniać stan układu napędowego w części dotyczącej sprzęgła i skrzyni na podstawie wiele mówiących: "czik", "klik", "trach" oraz "bach" !!!!
:brawo: :jump: :brawo: :jump:
Zapraszamy !, LS to specyficzna maszyna :) właściciele chyba też :)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
SID

Post autor: SID »

Lechul pisze:Witam !!
Zostanę fanem Naszego wewnątrzforumowego klubiku spod znaku LS :P
Nie dość chłopaki, ze jeździcie bez zapasowego cylindra :wink: to jeszcze potraficie oceniać stan układu napędowego w części dotyczącej sprzęgła i skrzyni na podstawie wiele mówiących: "czik", "klik", "trach" oraz "bach" !!!!
Serdecznie zapraszamy ! :jumpie: :D
no a co do tych "czik" "pik" i "klik" :D to - chodzilo wlasnie o te dzwieki wydostajace sie z serduszka :moto: , po prostu ciekaw bylem czy to tak jest ze wszystkimi LS'ami czy tylko z moim.
Otrzymalem odpowiedz ! >>> TAK ze wszystkimi! "czik" "pik" i "trach" heh :jump: :]
Dzieki chlopaki! :spoko:
Tapir

Post autor: Tapir »

Przy wrzucaniu jedynki (gdy stoję w miejscu) słychać dość słyszalne "KLANK" poprzedzone mechanicznym szelestem, natomiast przy wrzucaniu dwójki nie słychać już praktycznie nic.
Sprawdźcie luz na lince sprzęgła może- ja mam ustawioną tak, że mieści się w dolnym marginesie wymaganego luzu (nie pamiętam teraz ile dokładnie).
PIKUŚ

BIEGI

Post autor: PIKUŚ »

A u mnie nieraz dobrze ale są momęty że nie moge wrzucić jedynki musze albo lekko wrzucić 2 i na powrót jedynka albo go lekko popchnąć i wtedy wejdzie areszta odbywa się bez jakiś więkrzych stuków może tak ma być jak to savage
HOSS

Post autor: HOSS »

U mnie też przy jedynce i dwójce słychać jakieś odgłosy, ale potem już jest ciszej. Czasami przy włączaniu piątki wyskakuje tak jakby na luz między czwórką i piątką.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

te wszystkie dźwięki i odgłosy są normalne dla tego motoru, ja miałem tak samo że czasami jedynkę wrzucałem na półsprzęgle bo inaczej nei szło, dwójka zawsze jakoś stuknęła......wszystko w normie :D:D


PS. teraz w intruzie słucham częściej zgrzytów ząbków na jedynce, ale tak czy tak jakieś stuki, kliki i inne efekty dźwiękowe są słyszalne :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ