Szerszy laczek do Intruderka

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zablokowany
Tomboy

Szerszy laczek do Intruderka

Post autor: Tomboy »

Simeka Braciszkowie! mam pytanie co do tylnego "kopyta" w Intuderze vs 800 92r. czy orientuje się może ktoś jaki powinien być zamiennik do fabrycznego kółka 140/90 R15 na szerszy? przeglądałem archiwum i wprawdzie dowiedzaiłem się już że najlepiej dać 150-tkę (szersza może trzeć) ale nikt nie wspomniał jaki profil??? tzn. boje się żeby nie była za niska lub za wysoka? no właśnie czy ktoś wie co lepiej.. 150/80R15 czy 150/90R15. może ktoś ma jedną z tych gumek na swojej maszynce i może podrzucić zajawkę jaki wybrać profil??? Z góry dzięki za info! :wink:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

ogólnie temat szerszych opon był już wielokrotnie poruszany więc poszukaj na forum odpowiednich postów, a nie zaczynaj nowego :peace:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tomboy

Post autor: Tomboy »

Wybacz ale napisałeś ogólnie :roll: ...a ja sprawdziłem stare posty na ten temat i w kwestii profilu nikt się nie wypowiedział a mam z tym duży problem bo serwisy a nawet dział techniczny Suzuki Poland nie potrafią odpowiedzieć jaki profil jest dobry na zamiennik i odwołują mnie do metody prób i błędów a ja chće kupić nową oponę która tania nie jest więc chciałem skorzystać z doświadczenia forumowiczów...
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Tutaj Zibi wyjaśniał sprawe zmiany szerokości i profilu:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... ght=profil
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Tomboy

Post autor: Tomboy »

Dzięki za linka, choć wcześniej już go czytałem i Zibi wyjaśnił tam sprawę opony 170, która nie wchodzi do intruzika, a poza tym nie ma takiego profilu jak Zibi podał dla tych motocykli... problem polega na tym że bezpiecznie i bez przeróbek może być tylko 150-tka ale przy profilu na 80 jest niższa od fabrycznej 140-tki a na 90 jest od niej wyższa, chciałbym założyć wyższą jeśli już tylko boje się czy nie będzie np. ocierać o górna część błotnika, szczególnie jeśli posadzę z tyłu moją wierną towarzyszkę podróży... dlatego myślałem że może ktoś się do tego ustosunkował na tyle dokładnie żeym nie musiał się przekonywać już po zakupie...albo że ktoś ma jeden z tych profili przy oponie 150-tce zamontowany u siebie i dowiem się co wybrać.... :?:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

No to jak ??
Napiszesz pw do Letka (jeździł na 150-ce) i spytasz o profil czy będziesz czekał az sam zauważy Twoje pytanko ??
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

140/90 - szerokość 140mm, wysokość 126mm

150/80 - szerokość 150, wysokość 120mm

150/90 - szerokość 150mm, wysokość 135mm

to wszystko jest proste do obliczenia (szerokość/procent szerokości) a wy zadajecie tyle pytań :roll: , jeżeli wsadzisz 150/80 to nie powinno się za dużo zmienić, poza tym że będzie szersza i minimalnie niższa, a jak się będzie zachowywać na drodze to musisz najlepiej sam sprawdzić :peace:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tomboy

Post autor: Tomboy »

Dzięki Panowie! już nie będę w tym temacie więcej truł :roll: wiem,wiem byłem upierdliwy i w ogóle... :? ale w sumie wiem już wszystko co chciałem, pogadałem też z letko, także dzięki za cierpliwość, pozdrowionka i oby jak najszybciej do rozpoczęcia pełnego sezonu! :czas: :beer:
Zablokowany