Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: covboy »

Dzięki za te słowa !! Tak, są rzeczy które nie zawsze musą być racjonalne ... co nie oznacza że nie warto ich robić. Co do tematu to ciągle jeszcze jestem na etapie spawania, wiercenia i gwintowania ... kupuję rózne kawałki kwasówki i kompletuję brakujące części ... dziś przyszła chłodnica oleju i pompa sprzęgła ... Cziton dzieki za pomoc z łańcuchem, będe wdzięczny !
Bidziu
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 638
Rejestracja: pt, 6 maja 2005, 15:05
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: Bidziu »

Hehe ja mając 16 lat z braku laku wstawiłem silnik od DT80 do starego komara 2 biegowego z dźwignią zmiany biegów w rączce :D Nie mam chyba żednych fotek, ale całe przednie zawieszenie zostało zmienione i wogóle mocna konstrukcja z tego powstała, co prawda ten silnik był troche przyduży i z jednej strony nieco bardziej wystawał, ale dawał rade na prawdę :D Codziennie po 13 godzin w warsztacie...Wiadomo oryginał to oryginał, ale jak sie robi coś takiego od podstaw, dba i pieści każdy szczegół to na koniec nic nie zastąpi zadowolenia z wykonanej pracy. Więc życze powodzenia i czekam na jakieś fotki po skończeniu prac :)
kom. 796 090 896


GMINA
michu9998
Zmieniacz Żarówek
Posty: 136
Rejestracja: wt, 23 gru 2008, 14:51
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Mosina

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: michu9998 »

:twisted: Ryzyko dośc spore ale wierzę że dokonasz starań aby 1000czek był bezpieczny daj foty jak bedzie juz zrobione :twisted:
Kazdy dzień to nowa przygoda

Była WSK 125, 175:), SHL,HART 50:) MZ150, MZ250, cz175, jawa350TS CZ350

dłuuugo nic aż w końcu V Strom Dl 650 AK08
łooo teraz GSX1300R k11 :)

Tel. 606375307
nr gg 10008221
rottweiler

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: rottweiler »

kiedyś do ramy wfm125 wsadziłem silnik od wsk175, rame co chwile trzeba było spawac bo puszczały spawy i śrubki często sie okręcały,
mój kolega kupił starego gsxr750 olejak i tam miał już silnik bodajże 1100, nie miał z tego powodu żadnych problemów
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: covboy »

Odświeżam wątek: http://www.bikepics.com/members/covboy/99sv1000/

Dzisiaj pierwszy raz dosiadłem mojego rumaka :):) Hmmmm nie wiem co zrobiło na mnie większe wrażenie, potężny BASS z dwóch karbonów czy przyspieszanie z wolnych obrotów :). OK na razie nie odkręcam za mocno, testuję co i jak, powiem tylko że ręce mi się trzęsą jak to piszę.

Zrobiłem dziś może 50 km ciągle zatrzymmując się i sprawdzając czy wszystko OK. Jak na razie wrażenia niesamowite, lekki ruch manetką powoduje 200 na zegarze nie wiadomo kiedy :) Nie kręciłem więcej bo na razie nie mam odwagi. Zanaczyłem położenie wszystkich śrubek żeby kontrolować czy nic się nie odkręca. Nie obserwuję jednak większych wibracji. Pierwsze wrażenie jest takie że po przełączaniu na szóstkę ciągle wydaje się jakbym jechał na trójce lub czwórce, maszyna nie zastanawia się tylko odpowiada posłusznie na położenie manetki ... i prosi o więcej :) Jutro będe więcej śmigał to bardziej na chłodno obadam co i jak.

Eksperyment wstępnie oceniam jako BARDZO udany. Trochę przerosła mnie ilość pracy, nie spodziwałem się że NIC nie będzie pasować, dosłownie. Jeśli komuś przyjdzie do głowy taka przekaładka to powiem że bez tokarki, spawarki i dobrego warsztatu, dużej ilości czasu i cierpliwości nie ma co zaczynać.

Tak na prawdę nic konkretnego nie napisałem bo ciągle jestem w lekkim szoku, muszę trochę pojeździć żeby powiedzeć więcej. Właśnie rozpocząłem sezon więc Wam również życzę udanego i bezpiecznego śmigania !
kosik
BS Brother
BS Brother
Posty: 2774
Rejestracja: sob, 16 gru 2006, 17:40
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wólka k. Białegostoku

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: kosik »

Drogi Bracie.
Gratuluję ukończenia prac monterskich no i teraz w ramach test jazdy zapraszam na kawusię co by obadać Twoje dzieło 8) 8)
Szacun !!
nie przeginaj nie jesteś z gumy

Marauder VZ800 99r sprzedany,obecnie brak
Melman
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 467
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 20:54
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: Melman »

Brawo, widzę, że w końcu prace nad moto zakończone pomyślnie. Muszę przyznać, że efekt końcowy ładnie się prezentuje. Muszę usłyszeć jak brzmi (albo grzmi :lol: ). No to śmigaj bracie, nadrabiaj zaległości i ciesz się moto. Szerokości !!
GSX650F K8
AB Rh+

gg: 1595571
tel: 604 68 99 55
mail: danielkulaj@poczta.onet.pl
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1801
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: GraDzik »

Gratki Wojtuś!!!
Cieszę się, że wreszcie koniec.
Teraz tylko jeździć i się cieszyć.

Mam nadzieję być koło 20-go w okolicach, więc popatrzę na to arcydzieło.
Podziwiam Cię...

3m się i do zobaczenia,
Piotrek
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2193
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: ERIC »

Gratulacje bracie !! teraz tylko śmigać i sprawdzać stan techniczny :) żeby nie było jakiegoś zonka.
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: covboy »

Bracia dzięki za ciepłe słowa !! Niestety pogoda nie pozwala potestować za wiele :pada: dziś zmokłem trochę uprawiając slalom między kałużami, za to pobawiłem się dźwiękiem mrucząc na niskich obrotach :) świetne doznania. Minąłem nawet patrol policji ... panowie nie zainteresowali się za bardzo, fakt że wcisnąłem sprzęgło na wszelki wypadek żeby nie hałasować :) Po dzisiejszym dniu nie stwierdzam żadnych problemów z maszyną, mam nadzieję że tak pozostanie :)
Kosik z przyjemnścią Cie nawiedzę daj tylko znak dymny kiedy.
Piotrus fajnie że będziesz w pobliżu czekam na sygnał.
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: luzik »

a co z rejestracja takiego pojazdu "SAM" ? bedziesz to jakos zglaszal czy cichaczem tak o?
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: covboy »

luzik pisze:a co z rejestracja takiego pojazdu "SAM" ? bedziesz to jakos zglaszal czy cichaczem tak o?
Mysle że za dużo zachodu, z resztą i tak nie przeszedłby żadnej homologacji z tym wydechem. W czerwcu mam badania techincze to zobaczymy.
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: Rostwór »

wydechy na samo badanie zawsze możesz zdemontować i założyć oryginały:) z tym to nie ma problemu
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Vais

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: Vais »

covboy pisze: Minąłem nawet patrol policji ... panowie nie zainteresowali się za bardzo, fakt że wcisnąłem sprzęgło na wszelki wypadek żeby nie hałasować
Rostwór pisze:wydechy na samo badanie zawsze możesz zdemontować i założyć oryginały:) z tym to nie ma problemu
Ja tez próby przeprowadziłem obok policjantów i tez nie zwrócili uwagi
na badanie mogą być za głośne wiec chyba Rostwor ma racje
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: Jak podnieść moc SV-ki o 55KM ?

Post autor: Mar »

Gratki, za tak udana przerobke SVki, w okolicach 20-teo bede na Podlasiu u Gienci to moze zobacze jak wyglada....

Co do przegladu technicznego, to obecnie silnik jest czescia mechaniczna i z tego co sie orientuje to nie ma wplywu na przeglad jego wymiana.....tyle ze tu z 650cm3 zrobilo sie 996cm3.... :angry_smile: :angry_smile:
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
ODPOWIEDZ