zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4282
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Emil »

dzisiaj sie z lekka zdziwilem, wiec rzuce informacyjnie:
jakis czas temu mialem przyjemnosc zlapac gwozdzia w oponie (Przesieka A.D. 2009), naprawilem zestawem typu "sznurek (taki glut brazowy), szpikulec i naboje" a dzisiaj pojechalem do fachowca coby mi to poprawil i porzadnie zakolkowal, na co wulkanizator stwierdzil ze jak rozdlubalem sznurkiem to trzeba na tym jezdzic bo on z tego juz nic zrobic nie moze bo sie oplot poprzestawial i jak chce zeby sie nadawalo do poprawy to nastepnym razem psiknac pianke, bedzie kupa czyszczenia "ale to juz jego problem" i tylko taka opone mozna zakolkowac potem w zakladzie (ale ogolnie sie nie przejmowac i na tym jezdzic)
zdziwiony, lekko wstrzasniety ale nie zmieszany ;) sie poczulem, ale akurat Szostakowi jestem sklonny uwierzyc na slowo i nie kombinowac u innego ktory zaklei co mu sie powie, chocby dziura byla wielkosci piesci..
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Vais

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Vais »

To znaczy co ,pan macher ma jakąś inną metodę ,nawiązuje się korkiem do oplotu?
Byłem kiedyś z oponą u fachowca i patrzyłem jak naprawia (nic nie miał przeciwko) i niczym się nie różniło to od tego co ty zrobiłeś w Przesiece,z tym tylko ze facio podgrzał trochę oponę taką specjalną suszarką,zakorkował,obciął nadmiar ,napompował i po bólu,dojezdziłem do końca opony
A u Ciebie może było fachowo zrobione :D i macher już nie wiedział co powiedzieć to zapodał taki tekst,z drugiej strony jak byś miał coś nie tak to on powinien cie poinformować o tym ze jest niebezpieczeństwo użytkowania tak zakorkowanej opony ,a tu padło słowo jeździć,dziwne :roll:
Sheyk

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Sheyk »

.
Ostatnio zmieniony czw, 10 cze 2010, 12:34 przez Sheyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Vais

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Vais »

Sheyk pisze: Podobnie ze sznurkiem w oponie, jak nie ma jak dodmuchac do kola to lipa, przeciez nikt jezdzic na obreczy nie bedzie.
trzeba kupić zestaw ,sznurek+ naboje ,trzy naboje wystarczą żeby się doturlać do najbliższej pompy
http://www.dafy-moto.com/outillage/kit- ... -moto.html
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów
Otrzymane Polubienia: 1

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: bogdi64 »

na sznurku zrobiłem ponad 5000 tyś i chyba by więcej wytrzymał, gdyby nie koniec opony, więc chyba to działa skoro ratowali mnie w ten sposób w warsztacie motocyklowym
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Robert »

sznurek jest ok. Tylko mi 3 naboje wystarczyły na 1,4 atm w tylnym kole. Mało jak na motocykl załadowany i z plecakiem. Ale daliśmy radę.
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: luzik »

Jednego nie rozumiem ..oplot sie poprzestawial no i co? jak jest kolek to jest przestawiony ..jak sie da late to tez bedzie. Kolek jest spoko, ale jak na moje łata lepsza ..zostaje tylko otworek w gumie :)
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5627
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 130
Otrzymane Polubienia: 16
Kontakt:

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Dany »

Jakiś czas temu byłem na małym szkoleniu w firmie ( sporej ) oponiarskiej i informacje które wypłyneły gdzieś podczas pogaduchy to:
Żadne opony a tym bardziej z indeksem > 180 km/h nie powinny byc naprawiane
90 % montażystów opon wykonuje to niepoprawnie ( w obydwu przypadkach mowa o oponach bezdentkowych ).
Na wewnętrznej stronie opony jest cieniusieńka warstwa ochronna ( coś jak dentka ) i to nagminnie jest niszczone podczas wszelkich działań zdecydowanej większości fachowców
Pzdr
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Vais

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Vais »

Dany pisze:Żadne opony a tym bardziej z indeksem > 180 km/h nie powinny byc naprawiane

Masz racje ,ale kogo stać za każdym razem zmieniać oponę na nową.Ja kiedyś złapałem kapcia po przejechaniu 300km i co miałem zmienić? ,nie, zakorkowałem i przelatałem do końca oponki
jak kiedyś korkował mi to "fachowiec" mówił żeby nie śmigać z korkiem szybciej niż 150km/g jakoś się nic nie stało, tfu tfu tfu , wiec nie powinno się ale................. :?

pozdrawiam
cichy.
BS Brother
BS Brother
Posty: 162
Rejestracja: pn, 25 cze 2007, 03:46
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: cichy. »

jak myślicie ile bym potrzebował naboi do napompowania 240, chyba te trzy co są w zestawach to mało
tel. 506 03 00 00
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: luzik »

zalezy do jakiego cisnienia ..takiego zeby dojechac do domu ? ..napewno nie
takiego zeby dojechac do najblizszego kompresora? ..powinno styknac (jesli cale naboje trafia do opony)
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Jajco
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 939
Rejestracja: sob, 12 lip 2008, 10:34
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Jaktorów

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Jajco »

Dany pisze:Żadne opony a tym bardziej z indeksem > 180 km/h nie powinny byc naprawiane
A czy to przypadkiem nie chodzi o zwiększenie sprzedaży...?
Pozdrawiam, Paweł
GSX 750 Inazuma był, jest ...


tel. 604829880
piccciu
BS Brother
BS Brother
Posty: 604
Rejestracja: pt, 30 maja 2008, 15:47
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kościan

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: piccciu »

"Zycie zawodowe" skierowało mnie kiedyś do Olsztyna. Byłem tam ok. roku i zdążyłem poznać gościa z fabryki opon, która tam od bodajże 2005r istnieje. Facet powiedział mi, że indeksy to tylko kwestia kontroli jakości np: do 160 [km/h] sprawdzana jest co 5 opona, a np: do 200 [km/h] sprawdzana jest co druga. I on twierdził, że tylko i wyłącznie tym się różnią wskaźniki na oponie.
Nie wiem czy to prawda czy nie.

Swoją drogą zaopatrzę się w taki zestaw przed dalszą wycieczką!
SUZUKI GSF 600 S 97' ,... SUZUKI GSF 600 S K3',... Suzuki GSF 1250 SA K7,... ... ... ..Y MT-07 16'…,…ATAS 20’
721-23-55-33
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Robert »

Cichy mam 180 mm i niestety 3 nie wystarczyły na "właściwe" ciśnienie w oponie. Wystarczyło tylko na dojazd do stacji benzynowej. Tam dopiero napompowałem do końca.
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
Ptaku
BS Brother
BS Brother
Posty: 331
Rejestracja: pn, 30 mar 2009, 09:04
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: zestaw naprawczy do opon - ciekawostka

Post autor: Ptaku »

To ja wam zdradze taką mała tejemnice odnosnie zestawów do naprawy moj zestaw wyglada tak:
-sam zestaw do naprawy kołki(sznury)+ szydło +rozwiertak ok 20zł-30zł
- malutka pompka rowerowa na naboje 12 gramowe co2 z Halfords(sklep rowerowo-samochodowy) z mozliwością pompowania recznego hihih + węzyk łaczący koszt 60 zł
ps. 12 gramowe sa do wiatrówek koszt to 2zł wiec ja mam 5-6ciu naboi tanio i super od taki patent rowerowy sie latało tu i tam hihhih
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją wcale

GSF600 S
ODPOWIEDZ