kamera na bus pasie

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

ODPOWIEDZ
skaua

kamera na bus pasie

Post autor: skaua »

Hej,

ponoć zainstalowano kamerę "skarbonkę" na bus pasie na trasie łazienkowskiej w stronę Pragii.
Warto o tym pamiętać w chwilach słabości i nieodpartej pokusy ominięcia zatwardzenia na drodze.

pozdr
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: kamera na bus pasie

Post autor: Mar »

"Podobno" jest w okolicy przejscia Lazienkowskiej nad Wislostrada.....


Tu jest wiecej o tym: http://www.scigacz.pl/Kamery,na,buspasa ... 10981.html
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: kamera na bus pasie

Post autor: qgel »

ale kolesie piszą w komentarzach, po organoleptycznym sprawdzeniu, że kamera jest w prawidłowym kierunku dla nas czyli nie powinno boleć ;)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4287
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: kamera na bus pasie

Post autor: Emil »

bedzie bolalo jak zapomnisz czym jedziesz :mrgreen:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
speed
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 931
Rejestracja: śr, 31 sty 2007, 16:34
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydzia

Re: kamera na bus pasie

Post autor: speed »

w Bydgoszczy taka praktyka istnieje od jakiegoś czasu, dotyczy
skręcania w pewna ulice na późnym pomarańczowym i na czerwonym...
CB info a naocznie to trzy radiowozy w oddali i ręce pełne roboty
:shock: ciekawe co jeszcze nas czeka... mamy radary,fotoradary,video radary
rożnej maści i w przebraniu robią z przodu-tyłu itd. (stacjonarne słupy) dzisiaj
skierowane w jedna stronę nazajutrz w przeciwną, myślę ze metod będzie przybywać
szkoda słów

pozdro nie dajcie się :wink:
[
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: kamera na bus pasie

Post autor: WolfRaider »

speed pisze:w Bydgoszczy taka praktyka istnieje od jakiegoś czasu, dotyczy
skręcania w pewna ulice na późnym pomarańczowym i na czerwonym...
CB info a naocznie to trzy radiowozy w oddali i ręce pełne roboty
:shock: ciekawe co jeszcze nas czeka... mamy radary,fotoradary,video radary
rożnej maści i w przebraniu robią z przodu-tyłu itd. (stacjonarne słupy) dzisiaj
skierowane w jedna stronę nazajutrz w przeciwną, myślę ze metod będzie przybywać
szkoda słów
Myślę, że tak będzie póki się nie nauczymy jeździć. Pas dla autobusów, jak sama nazwa wskazuje, jest dla autobusów. Jak ktoś jedzie OK, to nie ma czym się przejmować.

Czasem myślę, że jeszcze za mało takich urządzeń.
Dziś na przykład jeden imbecyl puszką wyprzedził mnie (2oo), inną puszkę i autobus na wąskiej ulicy o dużym ruchu, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu.
Tylko zatrzymać, dać w gębę i wyrzucić kluczyki w krzaki...
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
Pit

Re: kamera na bus pasie

Post autor: Pit »

WolfRaider pisze: Myślę, że tak będzie póki się nie nauczymy jeździć. Pas dla autobusów, jak sama nazwa wskazuje, jest dla autobusów.
A mi sie wydaje ze tak bedzie dopoki polskie urzedasy/wlasciwe ministerstwa nie naucza sie... myslec. Pas dla autobusow WCALE nie musi byc tylko dla autobusow. W wielu miastach UK 'bus-lines' naleza do autobusow, taksowek, rowerow i motocykli. Efekty? Dodatkowe zmniejszenie korkow i ogromny spadek wypadkow z udzialem rowerzystow i motocykli. A wiec mozna? Mozna! Wystarczy logicznie pomyslec i wykazac odrobine dobrej woli. No ale oczywiscie w polskim piekielku trudno o jedno i drugie. Lepiej montowac kamery i ciagnac kase... :roll:
krajek

Re: kamera na bus pasie

Post autor: krajek »

Pit pisze:A mi sie wydaje ze tak bedzie dopoki polskie urzedasy/wlasciwe ministerstwa nie naucza sie... myslec. Pas dla autobusow WCALE nie musi byc tylko dla autobusow. W wielu miastach UK 'bus-lines' naleza do autobusow, taksowek, rowerow i motocykli. Efekty? Dodatkowe zmniejszenie korkow i ogromny spadek wypadkow z udzialem rowerzystow i motocykli. A wiec mozna? Mozna! Wystarczy logicznie pomyslec i wykazac odrobine dobrej woli. No ale oczywiscie w polskim piekielku trudno o jedno i drugie. Lepiej montowac kamery i ciagnac kase... :roll:
To jest znakomity pomysł... Może trzeba by jakąś petycję napisać albo może nawet jakiś projekt ustawy czy jak to się nazywa. Zamiast przeciskać się w korku miejskim między samochodami jechać po pasie dla autobusów, zmiejszyłoby ryzyko.
skaua

Re: kamera na bus pasie

Post autor: skaua »

ustawa - no właśnie, gdyby się społeczność motocyklowa skrzykła - to z inicjatywy obywatelskiej pewnie na wkonadę cyrkowiska dało by radę wrzucić, a potem tylko trzymać kciuki...
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: kamera na bus pasie

Post autor: WolfRaider »

Pomysł fajni i całym sercem go popieram.
Tyle, że u nas to nie przejdzie, bo:
- jesteśmy ciągle mało znaczącą mniejszością
- nasi (p)osłowie mają ważniejsze rzeczy na głowie (in vitro, etc.)
- jesteśmy źli motórzyści-sataniści i nikt nam dobrze robić nie będzie

Próbować warto, ale sądzę, że efekt będzie taki sam jak z blokowaniem bramek na auto-stratach.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: kamera na bus pasie

Post autor: powell »

WolfRaider pisze:Pomysł fajni i całym sercem go popieram.
Tyle, że u nas to nie przejdzie,
No tak, włączył Ci się Wolf tryb narzekania. Zupełnie niepotrzebnie, bo po pierwsze nie ma co narzekać i marudzić bo życie za krótkie, a po drugie nie masz do końca racji.
- jesteśmy ciągle mało znaczącą mniejszością
Coraz więcej nas.
- nasi (p)osłowie mają ważniejsze rzeczy na głowie (in vitro, etc.)
Powiedzmy, ale chyba trochę uogólniasz. Zajmują się również ściganiem SBków :P
A poważnie, to akurat względy bezpieczeństwa wielu posłom leżą na sercu (tak przynajmniej mówią), więc można to wykorzystać. Buspasy przeznaczone również dla motocyklistów to nie jest jakaś nowość, są już dowody, że taki przepis upłynnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo, założę się, że prędzej czy później u nas to również się pojawi. Kiedy ? Nie wiem, może warto lobbować ?
- jesteśmy źli motórzyści-sataniści i nikt nam dobrze robić nie będzie
Bzdura.
Próbować warto, ale sądzę, że efekt będzie taki sam jak z blokowaniem bramek na auto-stratach.
Bo blokowanie bramek na autostradach to strzelanie sobie w stopę. Właśnie przez takie ruchy robimy sobie wrogów. Zamiast wyjaśniać i rozmawiać, robimy strajk, który rozsierdza wszystkich dokoła.

Sorki Wolf, akurat na Ciebie padło, ale piszę ogólnie, o każdym z nas. Po ostatnim spotkaniu w Wawie dotyczącym m.in. bezpieczeństwa na drodze (na którym od nas byli Jos i Skaua), niestety mam wrażenie, że lubimy głównie narzekać i robić z siebie ofiary. Tacy biedni jesteśmy, nikt nas nie lubi, wszyscy chcą zabić i jeszcze mandaty wlepiają. A jak dają nam głos, pozwalają się wypowiedzieć, to jakoś nie ma komu gadać.

I mówię to ze wstydem, bo sam też niewiele zrobiłem w tym temacie.

I też nieznoszę tych fotoradarów.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
ODPOWIEDZ