DL650 - szarpanie podczas jazdy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Rhaaziel
BS Brother
BS Brother
Posty: 318
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 22:53
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Rhaaziel »

ADIS - zanim zaczniesz kogoś krytykować proponuję się douczyć troszkę :!: Bo po bandzie to Ty właśnie pojechałeś... tak dla Twojej informacji DL650 ma 4 świece NGK CR8E, dokładnie po 2 sztuki na każdy cylinder.

Osobiście jest mi bardzo daleko do mechanika i dlatego jak czegoś nie wiem to pytam. Pierwszą myślą jaka przyszła mi wczoraj do głowy po ustąpieniu objawów szarpania był właśnie olej który uzupełniłem ale prawdopodobnie znacznie większy udział w wyeliminowaniu szarpania miał akumulator i czyste styki (no i może ta jedna świeca hehehe).
Teraz nie jest to już jednak ważne motor nie szarpie a ja sobie śmigam :) a Wam Bracia bardzo dziękuję za szybką reakcję i podpowiedzi!
SUZUKI Way of Life !
-------------------------------------------------
XF650 Freewind => DL650AK8+IXIL => DL1000AL9+LeoVince :twisted:
Rhaaziel vel Ratzinger vel Przemek :twisted:
tel. 604529774
Przemek
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: ndz, 23 maja 2004, 19:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Przemek »

ADIS pisze:Brachu,
Z olejem jako przyczyną szarpania to poszedłeś po bandzie,
ale z tymi 4 świecami to już dołożyłeś do pieca... :lol:
P.S
Została Ci jeszcze jedna świeczka, bo masz dwie :wink:

Pzdr
:Banana2: To się Adis popisałeś.
Pozdrawiam. Przemek
GSF1200S
Gwizdek
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 742
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 12:27
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Gwizdek »

wyczyszczenie świec ... na pewno trochę pomogło

a ja obstawiam przyczynę .... rozładowany akumulator
mimo że udało ci się odpalić maszynę po przerwie to i tak aku + ładowanie .... były za słabe (za niskie napięcie) i w związku z tym komputerek głupiał .... może złą mieszankę robił ...
słaba iskra na świecach do spalania .... zalewał się prychał i kichał nieprzepaloną benzynką
a po naładowaniu aku wszysko wróciło do normy ....
Rhaaziel
BS Brother
BS Brother
Posty: 318
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 22:53
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Rhaaziel »

Gwizdek, też się skłaniam do takiego wytłumaczenia, szczególnie że przecież mało oleju to już miałem od jakiegoś czasu, moto śmigało mi dobrze przed przymusowym postojem, także słabiutki akumulator mógł dołożyć swoje 3 grosze i spowodować opisane wcześniej objawy.

Mam nauczkę na przyszłość: sprawdzać częściej poziom oleju i lepiej dbać o stan akumulatora (zrobiłem sobie już wczoraj wyprowadzenie kabelków do ładowania, także wyjmować go nawet nie będę musiał :mrgreen: )

Troszeczkę zastanawiam się tylko nad tym olejem czy 400ml to aby nie za dużo na 3500km fakt że w trudnym terenie (Rumuńskie Karpaty we dwójkę z bagażem).
SUZUKI Way of Life !
-------------------------------------------------
XF650 Freewind => DL650AK8+IXIL => DL1000AL9+LeoVince :twisted:
Rhaaziel vel Ratzinger vel Przemek :twisted:
tel. 604529774
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5647
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 149
Otrzymane Polubienia: 17
Kontakt:

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Dany »

Nie znam się na tym silniku ale czy oby nie ma tu regulacji luzów zaworowych olejem ?? !!
W takim przypadku przy spadku ciśnienia oleju może wystąpić szarpanie...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Vais

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Vais »

Gwizdek pisze:wyczyszczenie świec ... na pewno trochę pomogło ja obstawiam przyczynę .... rozładowany akumulator

Aku to nie będzie,przypomnijmy sobie przypadek Pit-a,aku miał padnięte ,ale jak jechał to było dobrze, alternator podawał prąd i silniczek pracował cacy ,ale jak zgasił to nie dygną, trzeba było na pych
Ja kiedyś miałem taki sam przypadek jak TY( i dlatego trzymam swoje) moto więcej stało niż jeździło,kiedyś wyjechałem przewietrzyć chabetę,i jak w palnik to super a jak trzymałem stałe obroty lub z chodziłem na niższe to szarpało,popytałem poczytałem i wszyscy mówili jedno ŚWIECE
Wiec wymieniłem i jak ręką doją

POLECAM Ci wymienić świece koszt nie duży a zobaczysz ze problem zniknie

Pozdrawiam MAREK 8)
Rhaaziel
BS Brother
BS Brother
Posty: 318
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 22:53
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Rhaaziel »

Zaraz ruszam na kolejny test :) a świece w zimowym okienku, które już tuż tuż na pewno wymienię.
SUZUKI Way of Life !
-------------------------------------------------
XF650 Freewind => DL650AK8+IXIL => DL1000AL9+LeoVince :twisted:
Rhaaziel vel Ratzinger vel Przemek :twisted:
tel. 604529774
Gwizdek
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 742
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 12:27
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Gwizdek »

jednym z opisanych objawów było ...
że przy przyśpieszaniu motocykl działał dobrze ... czyli wraz z wyższymi obrotami alternator lepiej ładował ....
przy jednostajnej jeździe, niskich obrotach słabsze ładowanie ... i wtedy pojawiały się objawy awarii przy rozładowanym aku ...

fałki chyba są bardziej wrażliwe niż rzędóki na parametry napięcia

a przypadek Pita
teoretycznie po odpaleniu silnika akumulator można w ogóle odłączyć ... przy zachowaniu podwyższonych obrotów biegu jałowego .... nie powinien zgasnąć jeśli alternator jest OK
jeśli zgaśnie to ładowanie jest do bani ...
Vais

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Vais »

Gwizdek pisze:teoretycznie po odpaleniu silnika akumulator można w ogóle odłączyć ... przy zachowaniu podwyższonych obrotów biegu jałowego .... nie powinien zgasnąć jeśli alternator jest OK
jeśli zgaśnie to ładowanie jest do bani ...

no i tu sie zgadzamy :D

wiec jak aku jest do du.y to po odpaleniu nie ma to znaczenia i nie jest przyczyna szarpania, poniewaz prad zabezpiecza alternator :!:
ADIS

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: ADIS »

Przemek pisze:
ADIS pisze:Brachu,
Z olejem jako przyczyną szarpania to poszedłeś po bandzie,
ale z tymi 4 świecami to już dołożyłeś do pieca... :lol:
P.S
Została Ci jeszcze jedna świeczka, bo masz dwie :wink:

Pzdr
:Banana2: To się Adis popisałeś.
No to się popisałem :Banana2: :D
Sorki dla Rhaaziela !!! :oops:

Pzdr
obelix

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: obelix »

Witajcie.

Miałem podobną sytuację. Tzn. szarpało i nie chciało wkręcić się powyżej 5000 obr/min. Akurat u mnie przyczyną było zaśniedzenie styków przy module zapłonowym. Wystarczyło wyczyścić i jak ręką odjął. A już nosiłem się z zamiarem szukania modułu.
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1804
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 2

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: GraDzik »

marekvais pisze:
Gwizdek pisze:teoretycznie po odpaleniu silnika akumulator można w ogóle odłączyć ... przy zachowaniu podwyższonych obrotów biegu jałowego .... nie powinien zgasnąć jeśli alternator jest OK
jeśli zgaśnie to ładowanie jest do bani ...

no i tu sie zgadzamy :D

wiec jak aku jest do du.y to po odpaleniu nie ma to znaczenia i nie jest przyczyna szarpania, poniewaz prad zabezpiecza alternator :!:
A ja myślę, że może być i tak, i tak - podłączony, uszkodzony akumulator, może źle wpływać na pracę silnika po rozruchu, lub nie- zależy od usterki aku.
Jeśli ma zwarcie, to lepiej go odłączyć. Wyobroźcie sobie, że wstawiacie drut zamiast aku (skrajny przypadek).
A jeśli ma rozwarcie (coś mi porodem trąciło) to tak jak by go nie było.
Jeśli jest mocno rozładowany, to pobór mocy na ładowanie może być tak duży, że alternator może się nie wyrabiać i iskra jest słabiutka.
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1118
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Desmont »

Vka to dziwny silnik... akumulator i jego poziom naladowania mocno wplywa na kulturke pracy, a i przy rozladowaniu zupelnym, to przy obrotach jalowych aku sie nic a nic nie laduje :( dopiero nadwyzka obrotow... cos trzyma, w innym moto tego nie doswiadczylem...
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Rhaaziel
BS Brother
BS Brother
Posty: 318
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 22:53
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Rhaaziel »

Chciałbym tylko dodać, że dzięki uprzejmości Osamy nowe świece już zakupione, a i montaż będzie lada dzień, nie ma co czekać do zimowego okienka :mrgreen: trzeba korzystać z prawdopodobnie ostatniego miesiąca normalnych warunków na drodze :!:
SUZUKI Way of Life !
-------------------------------------------------
XF650 Freewind => DL650AK8+IXIL => DL1000AL9+LeoVince :twisted:
Rhaaziel vel Ratzinger vel Przemek :twisted:
tel. 604529774
Vais

Re: DL650 - szarpanie podczas jazdy

Post autor: Vais »

Rhaaziel pisze:Chciałbym tylko dodać, że dzięki uprzejmości Osamy nowe świece już zakupione, a i montaż będzie lada dzień, nie ma co czekać do zimowego okienka :mrgreen: trzeba korzystać z prawdopodobnie ostatniego miesiąca normalnych warunków na drodze :!:

I oto chodzi ,jak tylko smigniesz na nowych swieczkach to napisz nam jak .....
ODPOWIEDZ