Skonczylem - tylni blotnik GSX-R

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

kollector

Post autor: kollector »

EvilD pisze:Bez przesady - ja tylko wiercilem dziury w tym badziewiu - cala robota.

BTW - czy ktos wie jak najsprawniej wymienic tablice rej. na nowke sztuke? Bo w tej musialem wywiercic nowe otwory na wezszy rozstaw srub do mocowania.... I te 2 dziury po srubach widac. Oczywiscie, przeslonie je sobie gumowymi kapturkami poki co, ale moze jakby roboty ni bylo duzo - moglbym zglosic np: kradziez tablicy albo cos?

nie mniej jednak efekt wyśmienity! bardzo mi się podoba, co do 2 części:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4166915

sam się chyba skuszę na taką tabliczkę, gdyz moja... hmmm... powiem ze lepiej nie podginać tablic rejestracyjnych... w kazdym razie nie za często

moj pomysł jest taki, by kupić taką na allegro (14 zł nie wydatek) a oryginalną wozić np w schowku i wrazie wpadki, gdyby ktoś sie czepiał, wymienic
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

każą ci zapłacić za nowa tablica + oplaty w urzędzie
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

No coz... w takim razie postaram sie o wymiane i opisze co z tego wyszlo, bo dodatkowe dziurki w rejestracji psuja nieco efekt (choc najlepszy, jakby tablice rej. w ogole wywalic, albo zmniejszyc do rozmiarow tych ze skuterkow...

Na poprawe humoru jednak juz zamowilem sobie stalowy oplocik na przod i karbonowy przedni blotnik, zeby moto sie troszke wyroznial z tlumu...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
kollector

Post autor: kollector »

cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

Te lampy stopu to niezly bajer szkoda tylko ze nie ma do starej budy jajka :(
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

Lampy sa fajne tylko nic nie pisza o homologacji.Niech przy jakims zdarzeniu na drodze ktos sie zacznie tlumaczyc ze nie widzial kierunku i lipa.
A przy tej lampie z kierunkami mysle z e ze 100m nie widac w ktora strone sie skreca.
pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Ale trzeba przyznac, wyglada toto po prostu zajebiscie. Chetnie bym wymienil, ale poki co i tak juz przesadzam z wydatkami. Moze na przyszly rok :)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
kollector

Post autor: kollector »

na przyszły rok to pewnie już w plazmie będzie ;-)


a tak swoja drogą, jeśli to nie tajemnica - ile może kosztowac przedni błotnik w carbonie?
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

840zl- produkowany przez Suzuki, dla Suzuki. Na niefirmowki na razie stracilem ochote, a przynajmniej nie kupie dopoki baaaardzo dokladnie nie obmacam.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4287
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

kollector pisze:a widziałeś to:
http://allegro.pl/show_item.php?item=83645717
:?:
nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, mimo iz wyglada niezle i nie trzeba zmieniac zadupka zeby miec zintegrowane kierunki - imho w Polsce ludzie nie sa przyzwyczajeni do tego typu rozwiazan i niektorzy mogli by nie wogole nie zalapac ze to kierunek

jak by juz mial byc wypasiony bajer to przy wlaczeniu swiatel awaryjnych taki kierunek powinien migac na zmiane :P

ps. to moze od razu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82947114 :mrgreen:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

O kurde, to drugie po prostu MUSZE MIEC, hahahaha.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

:arrow: neon :arrow: :oops: smierdzi TJUNINKIEM , nie lubie takich pierdulem , dlamnie osobiscie jak coś mam robic to musi byś to lżejsze niz z fabyki , a motory i tak są wszystkie piękne :lol:
kollector

Post autor: kollector »

o cholera! 850 zł za błotnik! już mi przeszło!

a co do neonów - ja bym się nie czepiał. ludzie mają rózne gusta, jednemu się podoba Ania a innemu Wiolka, jesli ktoś lubi sobie podświetlić motocykl to jego sprawa
Widzę po sobie ile rzeczy zmieniłbym w swoim motocyklu. Godzę sie z tym, że zawsze znajdzie się ktoś komu się to nie spodoba

w takich przeróbkach motocykla połączonych z montowaniem diód i neonów, moim zdaniem, najfajniejsze jest to, że ludziom się chce!
założenie podświetlenia to naprawdę sporo pracy. może niejakaś ciężka ta praca, ale sam wiem jak to jest bawić sie z lutownicą...

ja mam jajeczko
motocykl o urodzie dyskusyjnej
i też przy nim kombinowałem - zmieniłem podświetlenie zegarów, skusiłem się na białe kierunki i białą lampę tylną (żałuję, ze poskąpiłem na diodę, ale może mnie jeszcze najdzie i znowu zmienie), obniżyłem zawieszenie z przodu i utwardziłem je (związek z oponą 160/60 z tyłu), teraz szukam 2 śrub o stożkowej główce, bo chcę sobie zrobić takie "ząbki" na pyszczku jajeczka, przemalowałem dźwignie sprzęgła i hamulca ręcznego i dałem trochę koloru na obciążniki kierownicy, zrobiłem lusterka w kolorze...
gdy czepiałem się tych przeróbek nie miałem pojecia jak to wyjdzie - szedłem na żywioł! Dzisiaj wiele rzeczy zrobiłbym inaczej (i może niebawem zrobie), ale podobało mi sie to grzebanie! podobało mi sie nawet jak zrobiłem sobie podwójne odcięcie zapłonu i jeden przełącznik mi padł (o Boże jak ja zemściłem gdy szukałme co się stało!).
Włożyłem sporo serca w te przeróbki, dzieki temu, moj motocykl ma jakąś cząstkę mnie i czasami sie śmieję że się dzięki temu dogadujemy! Zindywidualizowanie motocykla to też dobra sprawa w czasach, gdy przypada 9 złodzieii na 100 mieszkańców. Zdaję sobie sprawę, że jak mają ukraśc to ukradną..., ale łudzę/okłamuję się że może jednak nie..
nie robiłem wszystkiegood razu, ale jak dziś miałbym zliczyc kase jaka na to poszła to... oj.. boli portfel! do tego ile straconego(?) czasu!
z tych wszystkich względów nie potempiam ludzi ktorym sie chce...
wiem jak mi sie nie chce i mam podziw i szacunek dla nich!
a ze nie zawsze dzieło wyjdzie tak jak sobie twórca wymyślił... cóż.. ale przeciez nie będę mu mówił, że odwalił wiochęjak widzę, ze zrobił to z uczuciem

(kurde! nie wiem po co to piszę!)
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

No chyba nie posadzacie mnie, ze moglbym sobie ufo zrobic z gixa. Pomysl z neonem jest fajny, ale w grze Need For Speed a nie tu. Co do reszty - fajnie to opisal kollector. Po prostu mozna nie robic nic, mozna pogorszyc albo polepszyc, ale zawsze to bedzie MOJE i nikt mi tej radosci z samodzelnej wymiany, wiercenia i dopasowania nie odbierze. Chyba o to miedzy innymi chodzi w motocyklach, nie? Daleko gixxerowi do mozliwosci zmian spotykanych w cruiserach/chopperach, ale kazda srubka daje mase radosci.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

EvilD pisze: mozna nie robic nic, mozna pogorszyc albo polepszyc, ale zawsze to bedzie MOJE i nikt mi tej radosci z samodzelnej wymiany, wiercenia i dopasowania nie odbierze. Chyba o to miedzy innymi chodzi w motocyklach, nie?
Ja po sobie widze ze glownie o to chodzi. Jeszcze na swoim nowym nabytku 50 km nie zrobilem, a juz wymieniam polowe sprzeta wydajac kazdy grosz: a to czujnik temp oleju, owiewka, filtry, plyny, zabezpieczenia, alarm, blokada, a w planach jeszcze stalowy oplot - juz wiem gdzie :) i wymiana sprezyn i oleju w przednim zawiesiu. A jak by kasy starczylo to i wydech wymienie, bo mam nagranego Leo Vince (alu) - tylko nie wiem czy brac kredyt na caly wydech, czy tylko koncowke wymienic :lol:
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ