KKrrrrrrcze Co jest?????

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

dominGeS

Post autor: dominGeS »

zdaje się,że gsx600f ma taki sam silnik co gsf600(bandit)a ja do świec użuwam klucza 16mm. 8)
Malisz

Post autor: Malisz »

Nie pamiętam jaki klucz do świec ..ale wydaje mi się że przedmówca ma rację :roll: .....;)
Ja dla pewności że wsio jest cacy wczoraj swoją przepaliłem...i na chwilę zamarłem bo na początku nie chciała zapalić....( zimna była)..i też strzeliła z rury aż ja się wystraszyłem :twisted: ...ale po chwili odpalila....kurcze nic nie powoduje takiego uśmiechu jak osobiście przeprowadzona skuteczna "naprawa"
I nic nie wywołuje u mnie takiej euforii jak dzwięk DEVILA mojej Suzy..
POWODZENIA W DALSZYYCH PRACACH PRZY SPRZĘCIE
dominGeS

Post autor: dominGeS »

Malisz,ja tak samo mialem problem odpalic,choć dzien wczesniej zmienilem swiece i motor pracowal 1/5h,to i tak na drugi dzien mial opory z odpaleniem.Taki jest urok zimy,trzeba to przebolec.
Malisz

Post autor: Malisz »

Wiem wiem 8) ...
Dlatego odkąd zamieniłem katamaran na moto...każdy płatek śniegu wywołuje u mnie wk*****nie..
Ale mam nadzieję że jeszcze jakieś 3 tygodnie(maxymalnie) i ten cały śnieg popłynie w p**du..Wisłą do Bałtyku
Loser

Post autor: Loser »

Kuna fak, a moj racingowy Laser jeszcze nie zagadal :/
Tylko lezy blyszczacy w pokoju...
Ze zgryzoty zrobilem 4 letni kolektor tak, ze blyszczy jak lustro :D
Choc strzaly z seryjnego rowniez sa godne ;)
Jutro pylam po klucz.
Dzieki za pomoc.

Jeszcze jedno - czy przy standardowym zalaniu swiec w cylindrze jest na tyle duzo wachy, by mogla splynac do miski i zepsuc olej?
Lepiej odzalowac 100 ziko, by miec pewnosc, ze nie zatrze sie silnika.
Wole sie upewnic, bo w poprzednim sprzecie ani razu nie mialem takich przygod - moze stad ta panika :)
Na wiosne jade na regulacje gaznikow, cos po prostu smierdzi ;)
Nie martwcie sie - kolezance ZXR nie odpalil, mimo ze miesiac temu dzialal. Cos musi byc na rzeczy :)
Chyba zostawie motor do marca - bo jak mam zrobic, a za tydzien robic to samo, to dziekuje ;)
Najbardziej mnie doluje, ze moj katamaran przy -20 odpala za pierwszym razem (napis "Porsche" na pokrywie zaworow w koncu zobowiazuje ;) ) po 2 tyg. stania na mrozie pod chmurka, a moto pada nawet w garazu :)
Malisz

Post autor: Malisz »

Tak jak mój mechanik powiedział...jak moto stoi w ogrzewanym garażu, ma naładowany aku to mimo wszystko powinno odpalić...Loser sprawdz jeszcze sam zawór w zbiorniku...u mnie był przytkany jakimś syfem z bęzyny...i było marnie paliwo podawane mna gaźniki
Jaką bęzynę masz zatankowaną? jeśli Pb95 marnej jakości to też może być przyczyna...to był jeden z czynników niedawnego niedomagania mojej Suzi...poleć na stację i dolej parę litrów porządnej wachy najlepiej 99+Racing z Shella
Jak wykręcisz świecę i je wysuszysz\rozgrzejesz to weż długą zapałkę( kup wcześniej) :wink: odpal ją o ostraożnie włóż przez otwory na świecę dosłownie na sekundę.. w ten sposób wypalisz wachę która stoi( jeśli stoi) w cylindrach i która ewentualnie zalewa Ci świecę....
To tak parę dodatkowych wskazówek które teraz przyszły mi do głowy.. :wink:
POZDRAWIAM
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Bardzo przepraszam, że się wtrącam ale mało nie zwaliło mnie ze stołka !!
Co Loser ma zrobić ?? :shock: :shock: ?? Włożyć zapaloną zapałkę do cylindra ?? Nie mówię, że się nie da tylko na jaką cholerę eksperymenty z otwartym ogniem kiedy wystarczy bez świec przekręcić parę razy rozrusznikiem i "wyrzucić" nadmiar paliwa z garów.
To może niech ją włoży do baku i wypali tą wachę marnej jakości, którą podobno tam ma :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:
Ludziska dajcie na luz bo wiosny nie doczekacie !!
Przeczyta to jakiś neofita - garażowiec i wypali nie tylko wachę w garach ale jeszcze pół garażu. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Malisz

Post autor: Malisz »

HAHAHA..Lechul nie zrozumieliśmy się :lol: .....Nie ma włożyć zapałki do cylindra tylko włorzyć do otworu tam gdzie ma świece..jęśli wacha jes w cylindrach to opary wypalą się w 3 sekundy..no że chyba ma cylinder i skok tłoka wielkości szklanki do herbaty :wink: ...
Ja tak u siebie zrobiłem i z 2 cylindrów poszedł malutki błysk więc wacha w nich była...i stwierdzam że jest to bezpieczny zabieg zarówno dla garażu i motocykla :wink:
POZDRAWIAM
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

zdecydowanie polecam sposob lechula-jest sprawdzony i najwazniejsze bezpieczny.a o zapalkach to pierwsze slysze-(wez zapalki bo nie chce zapalic :) )
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
Pawel_H

Post autor: Pawel_H »

Malisz pisze:i stwierdzam że jest to bezpieczny zabieg zarówno dla garażu i motocykla
Witam, bracie ciesz sie ze jeszcze masz garaz i moto bo to co wypisujesz to kompletne bzdury :shock: i jest to bardzo niebezpieczne oraz wcale nie potrzebne a tak wogole to jak najdalej z otwartym ogniem od motocykla nawet jak jest pusty bak.
Pozdrawiam
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6434
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Cześć Malisz !
Zasłużyłeś na darmowy kurs p.poż. w szkole głównej straży pożarnej !! :twisted:

Pozdrawiam
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

Ale sie czepiacie...
Kazdy orze tak ja moze :)
Ale patentu z zapalkami nie sprawdze, bo mam drewniana konstrukcje dachu w garazu :)
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
Malisz

Post autor: Malisz »

Ale mi daliście..... :wink: ...dobra już dobra ...ustalmy jedno i niech to będzie Wasza racja.....od moto jak najdalej z zapałkami.....Ja u siebie ten patent sprawdziłem i jest ok...ale innym nie polecam..OK?
Loser

Post autor: Loser »

Odpalony :]
Boje sie, czy temat sie nie powtorzy za 2 miechy:/
Ale nie zamierzam go wiecej palic do tego czasu.
Malisz

Post autor: Malisz »

I co było przyczyna nie domagania??
Jakie kroki podjąłeś że odpalił?
ODPOWIEDZ