Ja, motocyklista

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

nita

Re: Ja, motocyklista

Post autor: nita »

Swięta prawda, fajna akcja, popieram w 100%. Społeczeństwo w polsce trzeba edukować, niestety nie mamy najlepszej opini, dla wiekszosci ludzi motocyklista=dawca, strasznie mnie to wnerwia.
strażak

Re: Ja, motocyklista

Post autor: strażak »

edukować edukować edukawać
andluk
BS Brother
BS Brother
Posty: 993
Rejestracja: pt, 15 kwie 2005, 07:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja, motocyklista

Post autor: andluk »

Fajna sprawa... szkoda że tak słabo rozgłoszona...
I znów na 2oo... oficjalny powrót BANDZIORA !!!!
BLACK GSF1200S
gg 11802
kom. 506 503 611
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Ja, motocyklista

Post autor: qgel »

było na tvn i tvn24 i to w dobrej oglądalności puszczane i też w głównym wydaniu faktów, miejmy nadzieję że w końcu zadziała na światopogląd :)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Ja, motocyklista

Post autor: qgel »

ostatnio często też jest reklama TV z pozytywnymi motocyklistami http://www.youtube.com/watch?v=ZxzPRfObG9A może idzie lepsze spostrzeganie nas ? ;)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Ja, motocyklista

Post autor: mir »

Po tej wieśniackiej reklamie odechciewa mi się siadać na moją kobyłkę.
Motocykliści w tym pier... kraju zawsze będą postrzegani jako wariaci i dawcy, taka to nasza narodowa cecha. Ładowanie się, że coś się zmieni to mrzonki pijanego w krzakach. To tak Qgel jak byś się z koniem tryknął. Jeszcze chyba ci nikt specjalnie na trasie nie poszedł specjalnie /dla jaj/ na czołówkę skoro takim jesteś optymistą.
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
Hube

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Hube »

Mir to chyba nie tak, na przestrzeni kilku ostatnich lat widze kolosalna zmiane w relacji na drodze samochod vs motocykl. Oczywiscie, zdarzaja sie momenty zwatpienia w madrosc czlowieka za kolkiem, ale zaraz nastepny kierowca pomaga nabyc optymizmu. Jezdzi sie coraz lepiej I bezpieczniej, a takie akcje tylko pomoga na przyszlosc. My sami tez jestesmy odpowiedzialni za to jak nas postrzegaja - podziekujmy jak ktos nas przepusci, odmachajmy dziecku dziecku, ktore nas "zaczepia" przez tylna szybe, sami kogos przepuscmy itp. To pomoze!
Shaman
BS Brother
BS Brother
Posty: 1161
Rejestracja: pt, 26 sie 2011, 15:19
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Racot
Polubił posty: 2
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Shaman »

Pozory mylą, Policja ostrzega. :arrow: >>KLIK<<

Ja tam widzę że powoli idzie w dobrą stronę. Kultura na drodze puszka vs. moto jest na coraz większym poziomie. Szanujmy się na drodze i będzie dobrze.

Pozdro LWG!
Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale.
------------------------
Suzuki GSX650F <-> DR-Z400E <-> XVS1300 <-> XVS650
------------------------
GG: 1500659
kom. 609 895 692
Piniu
Śmigający inaczej...
Posty: 777
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 21:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Piniu »

Podoba mi się ta akcja! Z jednej strony uświadamia "ciemnogróg" że motocyklem poruszają się w większości normalni ludzie a z drugiej strony zachęca do zmiany środka lokomocji przez tych niezdecydowanych.
Szkoda że brukowce (i nie tylko) nawet ze skuterowca zrobią pirata i dawcę (link z zabawnym filmikiem z udziałem Macieja Zientarskiego w odpowiedzi na "sensację" z piii-tu)
http://www.youtube.com/watch?v=x37G9S2CHGM
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Rostwór »

mir pisze:Po tej wieśniackiej reklamie odechciewa mi się siadać na moją kobyłkę.
Motocykliści w tym pier... kraju zawsze będą postrzegani jako wariaci i dawcy, taka to nasza narodowa cecha. Ładowanie się, że coś się zmieni to mrzonki pijanego w krzakach. To tak Qgel jak byś się z koniem tryknął. Jeszcze chyba ci nikt specjalnie na trasie nie poszedł specjalnie /dla jaj/ na czołówkę skoro takim jesteś optymistą.
niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, a takie podejście niestety dodatkowo stawia nas w złym świetle.
Nastawienie do motocyklistów w naszym kraju mocno się zmienia, choć by z tego powodu, że wiele osób zakupiło sobie motocykl, czy nawet skuter. Bardzo widoczne jest to w dużych miastach, gdzie 10 lat temu ciężko było jeździć w korkach i nie widziało się tego, że ludzie się rozjeżdżają, by zrobić Ci miejsce.
Oczywiscie są i tacy, którzy nadal będą zajeżdżać, jeździć po pijaku itd, ale to tak jak z nami motocyklistami. są idioci, których nie zmienisz, ale są tacy, którzy zwracają uwagę na innych.
Radziłbym Ci zmienić trochę podejście, bo w ten sposób na pewno nie pomożesz zmienić widoku motocyklisty w tym pier.. kraju, jak to sam nazwałeś....
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Semai

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Semai »

mir pisze:...Jeszcze chyba ci nikt specjalnie na trasie nie poszedł specjalnie /dla jaj/ na czołówkę skoro takim jesteś optymistą.
Wariatów nie brakuje.
Sam widziałem jaki taki poszedł na czołówkę tylko nie z motocyklem ale z samochodem.
Szkoda, że samochód z naprzeciwka się nie zorientował i do czołówki doszło. Byłem pierwszy na miejscu zdarzenia, udzielałem pomocy... masakra.

Niemniej jeśli wydaje Ci się, że w jakimkolwiek kraju - nie tylko w naszym pier...olonym - nie ma ani jednego wariata za kółkiem, to wydaje mi się, że możesz się srogo rozczarować.

A że sytuacja pod kątem postrzegania kierowców się zmienia to jest oczywiste.

Wystarczy się nawet po takiej Warszawie przejechać.
Zaskakująco kultura jazdy na południowej lewej stronie jest wyraźnie wyższa niż gdzie indziej.

To tak, do zastanowienia.
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Ja, motocyklista

Post autor: mir »

Za moich młodzieńczych lat na drogach wymuszały pierwszeństwo konie ciągnące wozy z pijanymi woźnicami, teraz robią to np. kobiety w suv-ach gadające przez telefon. Jadąc moją kobyłą w każdym widzę potencjalnego sprawcę wypadku żeby nie nazwać zabójce co nie zwalnia mnie oczywiście od kultury na drodze chodziaż trudno mówić o kulturze kiedy wymuszający babol bierze cię na bok a ty starasz sie utrzymać na drodze trzymając jedną ręką kierę a drugą rozpaczliwie machasz po dachu szukając oparcia. Ale tak to przeważnie jest że jeżeli ty nie :Banana2: to wtedy ciebie :banana1: :mrgreen:
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
moto_moto
BS Brother
BS Brother
Posty: 356
Rejestracja: śr, 1 lut 2012, 21:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radziejowice
Kontakt:

Re: Ja, motocyklista

Post autor: moto_moto »

Witam

W ostatnim czasie małem okazje troche pojeździć i kwestia zmian które zachodza zależą wg mnie od odpowiedniej widoczności jednośladów. Zakładając żółtą kamizelkę jestem bardziej widoczny i kierowcy zwracają uwagę tzn zjeźdzają czy nawet składają lusterka w korku (co było duzym zaskoczeniem). Moja refleksja do tego tematu to zadbajmy o siebie, o naszą widoczność i kulturę jazdy wtedy wymagajmy od innych. I tak jak wspomniał Hube - podziękujmy za uprzejmość, przepuśćmy pojazd włączający się do ruchu czy pomachajmy dziecku które nas "zaczepia". W ten sposób będziemy sami pracować na opinie i własny wizerunek który łatwo stracić a trudno odbudować....

Pozdrawiam
Marek
Pozdrawiam
Marek
--------------------------
Lata na: GSF 1250 SA
Dzwoni z: 600 111 115
--------------------------
http://www.agula.pl - przekaż 1% na leczenie mojej córki.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ja, motocyklista

Post autor: Lechul »

moto_moto pisze:kierowcy zwracają uwagę tzn zjeźdzają czy nawet składają lusterka w korku
To drugie to raczej ze strachu przed utratą ??
:wink: :mrgreen: :wink: :mrgreen: :wink:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
ODPOWIEDZ