uzywane opony na tor

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

uzywane opony na tor

Post autor: Emil »

czy to dobry pomysl?
mam mozliwosc zalatwienia opon sportowych po dniu treningu, cena atrakcyjna chyba bo 650zl za komplet - ale jak ocenic przydatnosc takiej opony?
po jednym dniu treningu to sie taka opona nadaje jeszcze na 1-2 dni amatorskiej jazdy? maja one glownie sciapane boki i ogolnie wygladaja jak lekko stopione (lekko popekane i miejscami jakies gumowe "farfocle" przyklejone), ale z tego co widzialem tak wlasnie wyglada kazda opona sportowa po uzyciu
ludzie to biora do jazdy po ulicy, bo podobno sie lepiej klei i wytrzymuje jeszcze jakies 1000-3000km, ale na ulicy uzywa sie glownie srodka opony a nie krawedzi

drugie pytanie: zasadniczo do gsxr-a pasuja 120/70+190/50 sprzedawca na tor poleca na tyl dac 190/60, bo to podobno lepiej jak jest podwyzszone - brzmi to rozsadnie, ale jak jest na prawde?
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Ja bym zapytal Badziaka w Polandzie
ObrazekObrazek
mario33

...

Post autor: mario33 »

Michał Demczuk (instruktor z Motoszkoły oraz świetny mechanik) z luboscią je poleca jak chcesz przyoszczedzic na kosztach. Sprawdz tylko czy pekniecia nie sa za glebokie oraz czy nie jest zupelnie 'ściachany' bieznik...
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Witam
Ciekawe to co tam masz, podaj jakieś foty jeśli możliwe będzie łatwiej to coś określić ...
Pozdrawiam
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

Quake pisze:podaj jakieś foty
tak, wiem, ale nie mialem jak zrobic
jak bede mila jak/kiedy podjechac to pstrykne
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

przyznam ze szybciej kupie majty uzywane niz buty (gumy) dla Suzi... moje zdanie.
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

Desmont pisze:przyznam ze szybciej kupie majty uzywane niz buty (gumy) dla Suzi... moje zdanie.
mylisz 2 polecia - kupic uzywane, "jak nowe" gumy na allegro i latac po ulicy a kupic w polowie zuzyte gumki o kilka klas lepsze za 1/3 ceny na 1000km lub dzien na torze
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

malo jest takich elementow od ktorych zalezy zycie twoje w moto a w zasadzie sa naprawde trzy: gumy!! rama i przedni hamul. mam znajomych co pedza na torach w niemlandii i przyznam ze nie wzalbym gumy od nich po godzinie jezdzenia..... extremum totalne.....
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

no wlasnie sam nie wiem, w Polandzie twierdzili, ze takie gumki powinny byc duzo lepsze od nowych (dotartych oczywiscie) Pilot Powerow/Qulifier'ow czy innych tego typu cywilnych opon

jutro moze mi sie uda zrobic jakies foty i zobaczymy, bo prawde mowiac srednio mi sie widzi kupic nowe sporty za 1600 skoro i tak nie wykorzystam ich mozliwosci - wiec albo lepsze cywilne (i mi potem zostaja jako zapas) albo uzywki supersport w wystarczajacym stanie
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

wyglada to tak, dostepne sa d209, pirelli corsa i jakies slicki
zdjec nie mialem jak specjalnie zrobic - na niektorych jest kilka opon na raz (czasami zachaczone o cos co sprzedawca zaklasyfikowal jako "odpad")
staralem sie pstryknac bieznik i przede wszystkim krawedzie, dlatego to tak wyglada

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ogolnie przody sa w dobrym stanie tylko tyl to sam nie wiem - powstala wiec trzecia opcja: nowy tyl + to, tylko ze to juz jest drogo
POMOCY :wink:
btw jak by ktos cos chcial to szybko sie decydowac to mu zdaze jeszcze podeslac przed pierwszym - i przede wszystkim chcialbym kupic wszystko razem i porozmawiac o znizce 8)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Witam
Ta opona to śmieć nie dał bym za nią nawet 10zł bo drugie 50zł za wyważenie dynamiczne i sie nie opłaca sorki za bespośredniość ale myślałem o czymś innym tam nie ma na boku bieżnika więc nie ma na czym latać widziałem gumy z odzysku torowego i sie jeszcze nadawały do czegoś te nadają sie na powrót do domy po pijackim paleniu gumy na zlocie co mi sie zdarzyło i tak właśnie zrobgiłem i niczego więcej pozdrawiam i powiedz cwaniaczkom że chcesz ich zobaczyć jak wymiatają na tych gumach w Poznaniu :-)
Pozdrawiam 8)
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

tez mi sie wydaje, ze jednak sa za bardzo zjechane... jesli nawet, to nie za taka kase! Ja tam jade na swoich i w Polandzie najwyzej na miejscu cos kupie. choc moje maja jeszcze sporo "miesa" po bokach, przynajmniej sie zuzyja rowno.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

ja tez oczywisice jade na swoich i wracam na swoich a szukac bede tylko czegos na miejscu
ja po prostu nie wiem jak powinna wygladac guma uzywana bo nigdy uzywanych nie kupowalem to sie pytam, a zawsze jak widzialem gumy sportowe po uzyciu to wygladaly zawsze mniej wiecej tak
a jak ocenic przydatnosc slicka, ktory nie ma przeciez bieznika?

albo zaszalec i kupic nowe a potem dobic na szosie czy na kolejny wypad miec..
tylko zeby faktycznie dostac komplet za jakies rozsadne pieniadze a nie 1600-1800, zaraz chyba musze podzwonic w takim razie zeby miec czas sobie w razie czego sobie sprowadzic :?
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ