Krzywa kierownica LS 650

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Dźwiedziu
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: pn, 13 kwie 2015, 22:12
Województwo: małopolskie
Kontakt:

Krzywa kierownica LS 650

Post autor: Dźwiedziu »

Zamówiłem sobie z allegro kierownice do dzikusa (opis - stan ideeeealny ;) ), dziś przyszła no i bubel.... lekko skrzywiona (pewnie w transporcie bo gość owiną tylko folią strech). Lewa strona ucieka o 5 mm. Sprzedawca zapewnił mnie, że zwrot przyjmie bez problemu. Jednak chciałem ją najpierw przymierzyć, zobaczyć czy rzeczywiście będzie to przeszkadzało (orginalna/stara jest skrzywiona dużo bardziej, aż krzywo się siedzi). Moje pytanie: czy próba "łapnięcia" ją w imadło prawą stroną (prawa manetka) i "wsadzenie" rury do środka lewej i próba odgięcia/prostowania to jakiś pomysł czy bije mi w dekiel?
cobrixx
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: śr, 8 kwie 2015, 16:10
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: cobrixx »

ja bym wymieniał na nową i nie kombinował. jak ją wrzucisz w imadło, to już jej raczej nie zwrócisz sprzedawcy...
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: bohas »

Rozumiem, że kierownica jest używana ale w stanie idealnym ?? W transporcie się skrzywiła ?? Musiałby kurier chyba kołem najechać lub przy zamykaniu drzwi ją przytrzasnąć aby się skrzywiła. W jaki sposób stwierdziłeś, że jest skrzywiona ?? Możesz wrzucić fotkę i zaznaczyć w którym miejscu ??
Jeśli masz zamiar coś z nią robić to na pewno nie tak jak napisałeś, bo możesz tylko pogorszyć krzywiznę jeśli jakakolwiek jest a do tego może się odkształcić w innym miejscu niż tego chcesz.
wukor

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: wukor »

Wymień na inną, szkoda zdrowia.
Dźwiedziu
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: pn, 13 kwie 2015, 22:12
Województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: Dźwiedziu »

bohas pisze:Rozumiem, że kierownica jest używana ale w stanie idealnym ??
Kierownica używana, a że w stanie idealnym - tak napisał sprzedawca na aukcji.
bohas pisze:W transporcie się skrzywiła ??
Takie przemyślenia, sposób w jaki była "zapakowana" (owinięta folią strech) dawał mi do myślenia, a to że jak to na sortowni myk któryś rzuci czy cuś.
bohas pisze:W jaki sposób stwierdziłeś, że jest skrzywiona ??
Zmierzyłem miarką, jest różnica miedzy lewą a prawą stroną.
bohas pisze:Jeśli masz zamiar coś z nią robić to na pewno nie tak jak napisałeś, bo możesz tylko pogorszyć krzywiznę jeśli jakakolwiek jest a do tego może się odkształcić w innym miejscu niż tego chcesz.
Tego się własnie boję, najpierw ją przymierze, może w oczach mi się bardziej pitoli i mi to przeszkadza, a założona będzie ok. Sprawdzę i dam znać po sobocie.

Dzięki za wszystkim za poradę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: bohas »

Jesli posiadasz jakieś w miare długie 2 proste elementy to mozesz jeszcze ją tak przemierzyć jak narysowałem. Zobaczysz w którym miejscu wypada przecięcie na środku kiery (czerwone kółko)
Możesz dokonać pomiarów na zamontowanej kierownicy tylko musisz zablokować czymś koło aby było na wprost i mierzyć do stałych punktów odniesienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kali
The Real One
The Real One
Posty: 457
Rejestracja: pt, 11 lip 2014, 05:41
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: kali »

w moim przekonaniu do znacznie za mało:
1. kierownica ma być prosta w wymiarze 3D (cały czas skupiacie się tylko na 2 wymiarach a czuję, że jest skoszona i w trzecim)
2. pomiary muszą być precyzyjne i pomiar kąta (kątomierzem) z dokładnością do stopnia to zdecydowanie za mało (przestrzegam)
3. kolejne gięcia i prostowania osłabiają kierę
Uważam jednak, że iloczyn zaangażowania i czasu z nutką pasji pozwoli wyprostować kierownicę. Tylko czy nie lepiej będzie wyposażyć się w nową?
- pozdrawiam
kali

GSF 1200 (bandziorno)
tel. 509 524 282
gg: 6310520
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: KROPEK »

A czy tylko kiera ci się pogięła, nie chciałbym być złym prorokiem ale warto chyba by było sprawdzić geometrię moto w servisie.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Dźwiedziu
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: pn, 13 kwie 2015, 22:12
Województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: Dźwiedziu »

Założyłem kiro i jest ok :) w końcu siedzę prosto, dzięki wszystkim biorącym udział w wątku, za cenne sugestie oraz informacje.
kali
The Real One
The Real One
Posty: 457
Rejestracja: pt, 11 lip 2014, 05:41
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: kali »

Dźwiedziu pisze:Założyłem kiro i jest ok :) w końcu siedzę prosto, dzięki wszystkim biorącym udział w wątku, za cenne sugestie oraz informacje.
Wyprostowałeś czy zakupiłeś prostą?
- pozdrawiam
kali

GSF 1200 (bandziorno)
tel. 509 524 282
gg: 6310520
Dźwiedziu
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: pn, 13 kwie 2015, 22:12
Województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica LS 650

Post autor: Dźwiedziu »

Nie prostowałem jej, zostawiłem ja w takim stanie jak przyszła i jest ok.
ODPOWIEDZ