Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

dsadaxcz

Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: dsadaxcz »

Mam pewien problem w moim Bandicie 600. Gdy chcę zredukować biegi z 3>2, 2>N, N>1 to skrzynia mimo naciskania na dźwignię zmiany biegów potrafi nie zareagować, nie ma tego "cyknięcia". Lekkie puszczenie sprzęgła raz pomaga, raz nie. Problem również nie występuje za każdym razem, ale często. Na wyższych biegach redukcja jest OK. Nie dostrzegłem żadnych innych problemów z działaniem skrzyni, biegi od 1 w górę wrzuca się bardzo dobrze, bez problemów. Ostatnio podciągnąłem linkę sprzęgła, jednak problem występował już wcześniej. Nie wiem czy to zbieg okoliczności i czy to jest ważne, ale problemy zaczęły się mniej więcej po zmianie oleju silnikowego. Zalałem Motulem 5100. Ktoś wie, co mogę zrobić, żeby to naprawić? Jakby nie było jest to dosyć denerwujące.
Jacek
Moderator
Moderator
Posty: 1717
Rejestracja: ndz, 5 lis 2006, 20:13
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: Jacek »

Nic sie nie dzieje, sprzęgła mokre już tak mają. Na jednym oleju będzie lepiej na drugim gorzej.
Następnym razem zalej innym olejem i sprawdź czy będzie lepiej.
RM-Z 250 + GM500
tel. 502 341 006
Generał

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: Generał »

a jak zbijasz biegi? stuknięciem w pedał czy po prostu naciskasz w dół? bo to ma też swoje znaczenie... bynajmniej u mnie w GSXFie takie wrażenie odczułem
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: WolfRaider »

Zmieniaj bez sprzęgła.
I mam nadzieję, że chodzi Ci o zmianę podczas jazdy, a nie stania w miejscu. To drugie nie ma prawa działać.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
dsadaxcz

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: dsadaxcz »

Generał pisze:a jak zbijasz biegi? stuknięciem w pedał czy po prostu naciskasz w dół? bo to ma też swoje znaczenie... bynajmniej u mnie w GSXFie takie wrażenie odczułem
Przy redukcji kilku biegów stukam, cofam stopę, znowu stukam itd.
Zmieniaj bez sprzęgła.
I mam nadzieję, że chodzi Ci o zmianę podczas jazdy, a nie stania w miejscu. To drugie nie ma prawa działać.
Zmiana bez sprzęgła jest zdrowa dla motocykla? Chodzi oczywiście o redukcję podczas jazdy.
kali
The Real One
The Real One
Posty: 457
Rejestracja: pt, 11 lip 2014, 05:41
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: kali »

Zmiana bez sprzęgła nie szkodzi jeśli robisz to dobrze. Musisz pracować gazem. Odpuszczasz na chwilę i bieg (w górę lub w dół) dość miękko powinien wejść przy delikatnym "stuknięciu" nogą dźwigni. Poza tym, rzeczywiście do skrzyni trzeba przywyknąć, nauczyć się jej. Zmiany biegów o więcej niż 1 stopień są trudne. Skrzynia jest sekwencyjna, więc wymaga "zatrybienia" na każdym kolejnym przełożeniu. Stąd pewnie problem....
Więc proponuje, abyś na dłużej zasprzęglał na każdym z biegów lub właśnie nauczył się jazdy bez sprzęgła (co również w efekcie daje zasprzęglenie na każdym z przełożeń)
- pozdrawiam
kali

GSF 1200 (bandziorno)
tel. 509 524 282
gg: 6310520
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Bandit GSF 600 problem ze skrzynią biegów

Post autor: WolfRaider »

Jeśli masz problemy z płynnym wbiciem biegu bez sprzęgła, możesz na chwilę wciskać je do połowy. Dosłownie na pół sekundy, podczas samej zmiany. Spowoduje to, że napęd będzie już odciążony (sprzęgło będzie się delikatnie ślizgać), a jednocześnie wszystkie tryby będą się ciągle kręcić. Tak w ogóle gdzieś w sieci można znaleźć kilkustronnicowy artykuł Tomka Kulika na temat zmiany biegów. Polecam.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
ODPOWIEDZ