Dzikus i cieknące paliwo :/

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Karvis

Dzikus i cieknące paliwo :/

Post autor: Karvis »

Witam,

Niestety pod koniec sezonu mój motocykl postanowił odmówić mi posłuszeństwa. Mimo, że mechanik ze mnie żaden, ale chcę się nauczyć na czym jeżdżę i jak to naprawić, to postanowiłem sam zażegnać kłopot. Problemem było cieknące paliwo z odpływu gaźnika i krztuszenie się/ gaśnięcie motocykla.

Kupiłem zestaw naprawczy, rozkręciłem gaźnik, wyczyściłem wszystko (nie jestem ekspertem, ale małych czarnych kamyszków chyba w nim nie powinno być :P ),wymieniłem co było trzeba (ciekło prawdopodobnie przez wyrobiony oring) i przykręciłem wszystko z powrotem. Po instalacji, wykręciłem śrubkę mieszanki o 2 obroty (tak było przed wykręceniem) i spróbowałem zapalić maszynę....

Co prawda zapaliła, ale musiałem dodać jej sporo gazu, a zostawiona sama sobie (na wolnych obrotach) za chwilę gasła. Zauważyłem też, że z jednej z gumowych rurek wystających pod motocyklem (nie wiem do czego one służą) zaczęło ciec paliwo ( z gaźnika już się nie leje :D ).

Jako, że tak jak wspominałem, jestem totalnym laikiem, nie wiem, czy to przez moje montowanie gaźnika (czegoś nie wyregulowałem, albo coś w tym stylu), czy to jednak coś poważniejszego :/

Jeżeli ktoś ma pomysł, co może być nie tak, będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Z góry dziękuję !
marian07

Re: Dzikus i cieknące paliwo :/

Post autor: marian07 »

poziom paliwa ustawiłeś? jeśli nie to może tam właśnie jest problem - na to wygląda w 99%
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... 02#p209602
Karvis

Re: Dzikus i cieknące paliwo :/

Post autor: Karvis »

Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście nie ustawiałem. Ten "dzyndzelek" z zestawu naprawczego, który jest zamykany przez pływak, z tego co pamiętam był wyższy, niż ten, który był tam wcześniej. Niestety przy skręcaniu nie wiedziałem jak się go ustawia :/
Pomęczę się, wyciągnę znowu gaźnik, spróbuję to ustawić i dam znać jak poszło.
marian07

Re: Dzikus i cieknące paliwo :/

Post autor: marian07 »

Dasz radę, w dzikusie gaźnik jest "podany na dłoni" - więc kłopot minimalny
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Dzikus i cieknące paliwo :/

Post autor: bogdi64 »

będzie łatwiej - "dzyndzelek" zwie się zaworkiem iglicowym ;), a rurka gumowa to wężyk przelewowy, gdyby się ten zaworek zawiesił, "wyrobił", w Twoim przypadku został źle ustawiony
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
ODPOWIEDZ