Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Bigdar6@wp.pl

Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bigdar6@wp.pl »

Witam, jestem nowy w bractwie. Profil uzupelnie jak bede mial dostep do komputera bo z telefonu niechce zaladowac profilowego. Czy mial ktos nastepujacy problem. Kupilem Bandziora w tamtym sezonie i wszystko pieknie smigalo. We wrzesniu wybralem sie na wyjazd 300 km i podczas stania w korku zauwazylem, ze spadly obroty i nierowno pracuje. Teraz jak go odpalam to poki nie zlapie temperatury to ciucha mi w krocce od gaznika. Kupilem nowe swiece ale nic nie dalo, pozyczylem kable z cewkami od kolegi ale rowniez niezauwazylem poprawy. Czy mozliwe, ze po zatankowaniu dostal sie brud i moto swiruje tak od gaznika? Dodam, ze najmocniej "strzela" na 1 cylindrze, a na pozostalych czasem i bardzo delikatnie. Suzi bez problemu wkreca sie na obroty, ale strasznie denerwuje mnie ta nierowna praca na jalowym biegu. Czytalem na forach ale nigdzie niespotkalem sie z takimi dolegliwosciami.
Bodzio

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bodzio »

B12 lubi się długo nagrzewać. A jak się zagrzeje też taka praca jest?. Może być że coś w gaźnika poszło jakiś brud, zapewne nie wiesz kiedy były czyszczone, bądź mieszanka ustawiana. I my też zaczął wariowac jak spadła gumka zaślepiajaca krućce ssące. Ciężko na odległość sprawdzić.
Plastik

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Plastik »

Nie dymi z wydechow jak zimny? Ssanie działa normalnie? Jak otworzysz na rozgrzanym powinien się zadławić. Obstawiam syf w gaźnikach. Może też być słaba iskra przy niskich obrotach. Sprawdź ładowanie na jałowym. Powinno być nie mniej niż 14.2v. Przy niższym napięciu mogą cewki świrować i gubi iskrę. Silnik przerywa czy obroty falują?
Bigdar6@wp.pl

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bigdar6@wp.pl »

Jak sie zagrzeje jest duzo lepiej, gazniki byly czyszczone i regulowane w 2014, wiem bo kupilem moto od ojca kolegi. Wszystko zaczelo sie dziac po zatankowaniu (50km) przejechalem i spadly obroty. No nic umowie sie w kwietniu na czyszczenie i synchro gaznikow, jak nie to to bede musial szukac innych pomyslow...
Bigdar6@wp.pl

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bigdar6@wp.pl »

Nie dymi, ssanie dziala normalnie, na cieplym jak wlacze to go dlawi, silnik przerywa, jakby na ulamek sekundy tracil zaplon na cylindrze... Dziekuje za wszelkiego rodzaju podpowiedzi. Aha istotna rzecz jeszcze o ktorej nienapisalem, najbardziej wali w krocce jak delikatnie odkrece manetke, tak zeby o 0,5 podbiesc obroty...
motorynka
Moderator
Moderator
Posty: 1183
Rejestracja: pn, 7 cze 2010, 16:11
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: motorynka »

Przytarty któryś z popychaczy ...
SV 650,GSR 600 -odjechały...GSF 1200SA -historia,co dalej?
a teraz duże JAJCO + KOT ALBINOS
501766300
GG 11551446
ZbychuB12
BS Brother
BS Brother
Posty: 63
Rejestracja: czw, 19 lut 2004, 20:20
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: ZbychuB12 »

2006? Czyszczenie, regulacja gaźników i koniecznie sprawdzić szczelność, może dostaje "lewego" powietrza. Mam właśnie ten rocznik. Coś podobnego przydarza mi się głównie w "wilgotne" dni, ale po pierwszych objawach, gaźniki poszły do czyszczenia, dostały nowe uszczelniacze i po regulacji sytuacja się poprawiła. No, czasem coś kichnie ... ale widać tak musi być :-)
Można jeździć bez kasku, ale trzeba jeździć z głową. ZbychuB12
Bigdar6@wp.pl

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bigdar6@wp.pl »

Dzieki za wszelkie odpowiedzi. Jak rozwiklam problem to napewno sie podziele informacjami. W kazdym badz razie zrobie wszystko, tzn regulacja zaworów, czyszczenie i synchro, i szczelność dolotu.
Plastik

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Plastik »

Sprawdź przy okazji czy nie lapie lewego powietrza z uszczelniaczy osi przepustnic. Sprawdź czy ośki nie mają luzów. Psiknij tam czymś, zmywaczem do hamulców, plakiem itp. Jak obroty wzrosną, ssie tamtędy lewe powietrze.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5620
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 127
Otrzymane Polubienia: 16
Kontakt:

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Dany »

Jeszcze regulacja zaworów...
Podobne objawy miałem.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6427
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: KROPEK »

Najpierw wyreguluj avatar :angry_smile:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: bohas »

Avatar wstawiony, temat odblokowuję. Uporałeś się z problemem ??
Bigdar6@wp.pl

Re: Bandit 1200s 2006r, nierowna praca silnika.

Post autor: Bigdar6@wp.pl »

Narazie sprawdzalem tylko szczelnosc dolotu powietrza i w ciemnym pomieszczeniu prysnalem po kablach ale nic nie znalazlem i poprawy nie ma oczywiscie. Co mnie najbardziej dziwi to to, ze jak moto sie zagrzeje to cyka jak zegareczek, a na zimnym doprowadza mnie do szalu...
ODPOWIEDZ