GSR 600 - Ustawienie świateł

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

reww
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2016, 09:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

GSR 600 - Ustawienie świateł

Post autor: reww »

Czy ktoś z Was orientuje się jak prawidłowo ustawić wysokość świecenia świateł mijania i drogowych. Czytałem kilka artykułów w necie i w każdym z nich podawane są inne parametry. Od 4 do 5 metrów od ściany (brak informacji czy ta odległość ma być od lampy czy od punktu styku opony z nawierzchnią. Podawane wysokości świateł na ścianie wahają się od 53 do 82 cm... Masakra :) Oczywiście mogę podjechać na stację diagnostyczną, ale gdzie w tym wszystkim zabawa? :) Dodam, że jeżdżą GSR 600 - jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie, będę wdzięczny za podpowiedź :)
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ustawienie świateł

Post autor: luzik »

Nie patrzysz na wysokość światła od ziemi. Podjeżdżasz pod ścinę i zaznaczasz sobie oś/środek reflektora, cofasz motocykl o 5m i siedząc na motocyklu górna krawędź snopu światła ma być 5cm pod tamtą kreską
O ..tak jak tu:
http://wskmotor.fm.interiowo.pl/swiatla.gif

Innymi słowy chodzi o to by strumień światła opadał w dół, ale sięgał maksymalnie daleko ..wtedy nikogo nie będziesz oślepiać.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
reww
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2016, 09:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Ustawienie świateł

Post autor: reww »

Krótko i węzłowato. Wielkie dzięki za tak szybką i precyzyjną odpowiedź :)

Pozdrawiam i wielkie dzięki kolego :)
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Ustawienie świateł

Post autor: bohas »

reww pisze:Krótko i węzłowato. Wielkie dzięki za tak szybką i precyzyjną odpowiedź :)
Ja też napisze "krótko i więzłowato". Wpisujemy w dziale "OnRoad", w temacie postu, model motocykla, żeby był ład, skład i porządek (już poprawione) :wink:
ODPOWIEDZ