Kask AGV GP 1 - czy warto kupić...

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Gutek MM

Kask AGV GP 1 - czy warto kupić...

Post autor: Gutek MM »

witam

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania kasku dla siebie i swojej lubej... znalazłem dzisiaj w necie ogłoszenie dot kasków AGV GP1 - cena od 320 do 345 zł - oczywiście nowe

Zastanawiam sie czy warto je kupic, a moze w tej cenie znacie jakies inne ciekawsz kaski.

Pozdrawiam[/code]
cypis

Post autor: cypis »

strzałeczka
kask gp1 jest dobry na skuter ! cały mechanizm zamykania szybki ma na zewnątrz co przy większej prędkości strasznie szumi i wogóle jakośc wuykonania tez do kitu. Ja ostatnio kupiłem dziewczynie agv k- series
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=107918748 jest dużo lepszy i za niewielką kase! jakieś 3 tyg temu na tej samej aukcji zapłaciłem za niego 380 zł teraz kosztuje 420 ale to i tak tanio
POZDRO
leliw

Post autor: leliw »

Ja mam Lazer Vertigo, najtańsza wersja kosztuje jakieś 320 zł. Wg mnie ma bardzo dobrą jakość w stosunku do swojej ceny. Największym problemem jest dla mnie parująca szybka, można dokupić nieparującą za 200 zł :shock: i niestety trzeba będzie tyle wydać :(. Jakbym to wiedział na początku, to bym się szarpnął na kask klasę wyżej - Lazer Tornado, który ma w standardzie szybkę nieparującą i kosztuje w najtańszej wersji 580 zł.
Podsumowując, kupując kask, sprawdź ceny szybek do niego!
Ostatnio zmieniony ndz, 11 cze 2006, 11:49 przez leliw, łącznie zmieniany 1 raz.
Bidziu
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 638
Rejestracja: pt, 6 maja 2005, 15:05
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Bidziu »

Nie kupujcie GP-1!! Ja w zeszłym roku sobie sprawiłem i cholernie żałuje!! Gorszego kasku nie widziałem:/ Apropo mocowań szybki to moja już się ledwo trzyma... :/
kom. 796 090 896


GMINA
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Fakt, w tej kasie nic lepszego niz LAZER nie kupisz. Kup Vertigo - jest fajny i z tego co pamietam ma otwory pod pinlocka.
Co do parujacych szybek - AGV K series tez paruje jak cholera.
Proponuje kupic w sportowym za 20 zeta preparat do okularkow lub gogli przeciw parowaniu i naniesc cieniutka warstwe na szybke od wewnatrz, tak zeby byla niewidoczna (patent Kolasa).
Ja stosuje - bardzo skuteczne.
ObrazekObrazek
leliw

Post autor: leliw »

figer pisze:Proponuje kupic w sportowym za 20 zeta preparat do okularkow lub gogli przeciw parowaniu i naniesc cieniutka warstwe na szybke od wewnatrz, tak zeby byla niewidoczna (patent Kolasa).
Ja stosuje - bardzo skuteczne.
Ja mam Anti Fog Shell'a, inni podobno to stosują z powodzeniem, u mnie w Lazerze niestety spray zaraz po rozpyleniu zbija się w kropelki, te kropelki rzeczywiście nie parują, ale większość szyby jest zaparowana :( . To pewnie zależy od tego z czego jest szybka wykonana.

Drugą niespodziankę mi ta szybka wycięła, jak się szarpnąłem na okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Same okulary ok, sama szybka ok. Jak założyłem jedno i drugie, to cały świat mi stanął w kolorach :shock: - wszystko co odbijało światło świeciło fioletowo lub zielono. Ta szybka musi mieć jakieś antyrefleksy lub polaryzację - muszę kupić tańsze okulary :? .
Gutek MM

thx

Post autor: Gutek MM »

dzięki za radę, byłem blisku kupna tych kasków, co więcej 2 szt (dla mojej lubej również) ale widzęże tylko niepotrzebnie wyłożyłbym ponad 600 zł.... wielkie dzięki za pomoc

:D
Gutek MM

Post autor: Gutek MM »

A co sądzicie o kaskach firmy Nitro, poniżej podaję link do kasków oferowanych w jednym ze sklepów w moim mieście, całkiem solidnie wyglądają a i cena jest przystępna np: Nitro - N 311-V - 360 zł

http://www.motocenter.com.pl/kaski.htm

Sorki, że tak drąże teamt, jednak sezon w pełni a kasków brak, i pożyczone czas oddać...

:?
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Nie kupuj NITRO!
Pogadaj z ADU, moze Ci zalatwi jakis rabat na LAZERa :)
ObrazekObrazek
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2431
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Post autor: Rostwór »

ja miałem kupić Lasera... ale mam teraz Dainese i jestem bardzo zadowolony. Jeśłi chodzi o AGV, to jest bardzo duża różnica między tańszymi a droższymi kaskami tej firmy. Od Lazera odstąpiłem, bo jakoś nie bardzo mi pasował. Uważąm jednak, że warto trochę dopłacić i kupić kask za nawet 500-600zł niż jakiś najtańszy znanej firmy. to jest jednak nasza głowa...
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
kuchar
The Real One
The Real One
Posty: 640
Rejestracja: śr, 15 lut 2006, 20:33
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: kuchar »

Rostwor ale napisales :) nawet za 500-600 :)
myslaelm ze napiszesz nawet za 2000-2500 :)
pierwsza SUZI :) czerwona GS 500 E
a obecnie srebrna SV 650 S :D
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2431
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Post autor: Rostwór »

bo 500-600 jest osiagalne dla studentów:) a 2000??? może później;P
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 325
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Post autor: RaaF »

ja (i kulku moich kolegów) mam Nitro N311-V i nie narzekam, co do wagi ten kask waży 1400g a Lazer Vertigo 1450g to chyba nie jest ciężki. Szyba paruje jak się stoi na światłach, ale w czasie jazdy system nawiewu działa sprawnie i nie zauważyłem tego problemu.
Postawiłem na Nitro i kupiłem też rękawice NG20 i kurtkę N35 i nie żałuję.
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
kuchar
The Real One
The Real One
Posty: 640
Rejestracja: śr, 15 lut 2006, 20:33
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: kuchar »

ja mam agv k series i tez nie widze jakis powaznych wad za te pieniadze (550)
pierwsza SUZI :) czerwona GS 500 E
a obecnie srebrna SV 650 S :D
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

dzięki za wszelki opinie i rady, widzę że trudny wybór mnie czeka... ale fakt ma to chronić dynię moją i mojej lubej wiec warto zainwestować kilka złoty więcej.

Pozdrawiam
PS: a juz bylem bliski kumpna AGV GP1
Zablokowany