B12-kabelek przy gazniku

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

JaN

B12-kabelek przy gazniku

Post autor: JaN »

Witam Wszystkich.
Wstawiając dzisiaj moto do garażu zauważyłem, że przy trzecim gaźniku (licząc od strony tłumika) odłączony mam taki mały, cienki kabelek. Ponieważ przy pozostałych był podpięty podłączyłem tego również. A co tam...niech ma :). Niestety nie bardzo miałem jak sprawdzić czy się poprawiła praca silnika...nieukrywam, iż po ostatnim przeglądzie i regulacji gaźników w PP Piaseczno poniżej 2000 rpm silnik jakby nie ten sam...przerywa, coś tak w gaźnikach prycha, kicha, etc. Mechanik oddający mi moto mówił, że to dlatego, że był myty kercherem i jak się wygrzeje to minie ... przejechałem 500 km i nie minęło ... może to wina tego kabelka ? Tak przy okazji to do czego on wogóle jest ?
Dziękuję i pozdrawiam,
JaN (DJ)
Herpu

Post autor: Herpu »

Mam male pytanko. To byl Kabelek czy wężyk ??
JaN

Post autor: JaN »

Na pewno kabelek...do gażnika (chyba to jeszcze element gaźnika) od spodu pionowo...końcówka kabelka w transparentnej rurce jakby miedziana nakładana na taki jakby też miedziany kukit wystający pionowo w kierunku ziemi ...
Byłem w garażu jeszcze raz sprawdzić. Ten kabelek jest podłączony tuż przy końcowej części gaźnika potem jest przejściówka łącząca gażnik z cylindrem ...

JaN (DJ)
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

A czy to nie jest czujnik położenia przepustnicy?
Czerwony potwór
JaN

Post autor: JaN »

no właśnie nie wiem...zrobię dzisiaj fotkę - zamieszczę - ułatwię bo pewnie większość wie o co chodzi tylko mój opis nie jest jednoznaczny...
Pozdrawiam,
JaN (DJ)
JaN

Post autor: JaN »

Juz: http://www.bikepics.com/members/jan00dj/04bigbandit/
kiepsko wyszły bo robione z lampą (ciemno w garażu) w dodatku na wyczerpanych akumulatorkach ... Obok jest śruba do regulacji obrotów ...

Pozdrawiam,
JaN (DJ)
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

Duzo to tu nie widac, ale chyba domyslam sie o co chodzi .byly wersje b12 ktore miedzy gaznikiem a cylindrem mialy wstawiany jakis gadzet ktory cos robi z mieszanka paliwiwo powietrzna (moze podgrzewa a moze pomaga w zmieszaniu.celem tego mialo byc zmniejszenie zuzycia paliwa(tu bym dyskutowal bo kolega mial taki bajer i racczej niewielkie roznice mielismy.)
nic sie nie stalo ze to podlaczyles.
pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
ODPOWIEDZ