Tłumik w gs 500E - wymiana puszki, czy wypruć.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

DuDa

Tłumik w gs 500E - wymiana puszki, czy wypruć.

Post autor: DuDa »

Witam

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich użytkowników.:)

Moje pytanie dotyczy poruszanego juz kilkukrotnie tematu tłumika końcowego.
Mój motor to suzuki gs 500e z 94. Uznałem osttanio, że motor ze względów estetycznych i bezpieczeństwa jest zbyt cichy, ale mam jak większość z nas ograniczony budżet. Zstanawiam się nad kupnem puszki przelotowej jak np. ta: http://www.allegro.pl/item113387722_tlu ... sport.html
lub nad wybebeszeniem orginalnego tłumika. Moje pytanie to czy warto kupować tanią puszkę mało znanej firmy, jak ta do której dałem link, czy może lepiej wybebeszyć orginalny wydech. Jeśli warto to jakie znacie tanie firmy i w miare porządne i gdzie ewentualnie można zakupić takie puchy. Jeśli lepiej wybebeszyć to jak to zrobić bezpiecznie i tak, żeby otrzymać porządany basowy dźwięk, a nie stykot metaliczny :P
Za wszytskie rady z góry dziękuję i pozdrawiam. :D
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Pierwsza rada: skocz do działu służącego do przywitań.
Druga rada: poczytaj zasady tu obowiązujące.
Trzecia rada: szukanie nie boli :twisted:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=t%B3umik

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=t%B3umik

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=t%B3umik
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
DuDa

Post autor: DuDa »

Za brak powitania w odpowiednim dziale sorki, a co do postów, które mi podałeś to juz je przeglądałem w moich wcześniejszych poszukiwaniach i nie odpowiadają one na moje pytania. Co nieco dowiedziałem się, że firma ixil jets dość tania i w miare niezła, ale co z wydechem, który podałem i jak brzmi gsa po wybebeszeniu końcówki, bo nie mam u siebie w mieście żadnego porównania.

Pozdrawiam
gruby

Post autor: gruby »

kazdy motocykl po hamskim wybebeszeniu tłumików brzmi jak byle ryczypi*da
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kynias »

"ryczypi*da" hmm... ja mam w swoim B6 wybebeczony tlumik (poprzedni wlasciciel to zrobil...) i osobiescie mi sie podoba :)

Do GS polecam IXIL - Kumpel posiada GS z takim tlumikiem i stwierdzam ze gada mu KONKRETNIE...

Pzdr
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
gruby

Post autor: gruby »

:)
oczywiście ja wypowiadam sie na podstawie moich doświadczeń.

znam rzeźników co ze szlifierka kątową i wiertarka do motocykla lubią podchodzic i porobili sobie tłumiki.
Jednak gdyobok nich stoi ktos z Yoshimurą, Gualdim czy LV SBK to są poprostu słabi ... :/
michu

Post autor: michu »

Ja w moim GSie mam IXILa, jest super. Motorek brzmi jak dorosły motocykl :D
DuDa

Post autor: DuDa »

Może ktoś podesłać fotki, jak taki wydech wygląda na gs-ce bo nigdzie nie znalazłem,a z tego co widze ceny kształtują się na poziomie 800-900 zł chyba, że ktoś wie gdzie można kupić taniej albo z drugiej ręki w dobrym stanie. Mam ograniczone fundusze i na nową końcówkę za 900zł nie bedzie mnie teraz stać :/. Jakie jest wasze zdanie na temat tego wydechu motti, do którego podałem link na początku.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4321
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 13

Post autor: Emil »

DuDa pisze:Jakie jest wasze zdanie na temat tego wydechu
ze "cichy", oryginalny wydech jest najlepszy a motywowanie sobie wywalania w bloto pol tysiaka (bo za tyle widze finalnie kupisz) zeby motocykl brzmial jak traktor czy jakis popsuty rupiec z wyplukanym wydechem i do tego motywowanie tego wzgledami bezpieczenstwa to glupota, ale to juz taki moje prywatne zdanie (chciales to masz :twisted: )
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
DuDa

Post autor: DuDa »

Emil, masz gsxr-a 1000, którego słychać z kilometra nawet na seryjnym wydechu i mówisz mi, że motywowanie wymiany końcówki u mnie względami bezpieczeństwa jest głupotą?? Gdy z daleka słychać motor kierowcy inaczej reagują, są świadomi, że zbiliża się coś szybkiego i może lepiej nie zmianić teraz gwałtownie pasa, a i przechodnie są bardziej wyczuleni na to co się dzieje wokół nich. Poza tym poprawiają się znacznie walory estetyczne i akustyczne na korzyść samego motocykla.
karus

Post autor: karus »

ja sądze że do gs nie waro kupowac wolnego przelotu bo bedzie chodził
jak maluch z dziurawym tłumikiem. a po za tym jak miałbym wydac tysiaka na wydech do motocykla za 5 tysiaków to też głupota lepiej odłożyć kase na wieksze moto.
misiuGS500

Post autor: misiuGS500 »

Ja kupiłem swojego gs-a z rozwierconym wydechem i dwa sezony latałem na tym wydechu ale jak dla mnie był zagłoścny i w tym sezonie kupilem nowy (uzywany) oryginalny.
DuDa jeśli masz ochotę na rozwiercony wydech za niewielką kasę to mogę Ci mój sprzedać( oczywiście komplet z kolektorami) a i niebedziesz musiał bawić się w rozwiercanie. W razie czego pisz to się jakoś dogadamy.
pozdrawiam
Michal
Herpu

Post autor: Herpu »

Emil pisze:
DuDa pisze:Jakie jest wasze zdanie na temat tego wydechu
ze "cichy", oryginalny wydech jest najlepszy


Moze w wiekszych moto to tak 8)
Emil pisze: motywowanie tego wzgledami bezpieczenstwa to glupota )
Wcale nie !! ja po naprawie moto pierwsze co zrobie zainwesuje
w najglosniejszy tlumik z homologacja.

Emil po wypadku zmienil bys zdanie jak kierowca samochodu powiedzial by ci na policji ze cie nie widzial i nie slyszal...ot moje skromne zdanie.

Jechalem na gsie...z seryjnych tlumikiem :evil:
DuDa

Post autor: DuDa »

Misugs500 w jakim stanie jest ten twój rozwiercony wydech i za ile byś chciał go odsprzedać ewentualnie, bo mój seryjny jest w luks stanie.

Pozdro
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4321
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 13

Post autor: Emil »

Herpu pisze:jak kierowca samochodu powiedzial by ci na policji ze cie nie widzial i nie slyszal
i na prawde myslisz, ze jak bys mial glosny wydech to by cos pomoglo i taka cma by Cie zobaczyla? nie wydaje mi sie, poz atym dzwiek z wydechu rozchodzi sie glownie do tylu i na boki, denerwujac (i czasami straszac) ludzi ktorych mijasz i przechodniow, a Tobie przeciez chodzi o poinformowanie tych przed Toba
dodatkowo osoba ktora zmienia pas/skreca bez patrzenia nie zachowa sie inaczej tylko dlatego ze za nia bedzie jechal popsuty traktor - zauwazy Cie znowu zbyt pozno
imho glowny wplyw na bezpieczenstwo to Twoje szybsze zmeczenie z powodu halasu powodujace spadek koncentracji, z ktorego nawet nie zdajesz sobie sprawy - sluch nie ma zdolnosci adaptacyjnych to nasz mozg ignoruje bodzce - czyli nie jestesmy ich swiadomi, ale one ciagle docieraja i maja wplyw na nasz uklad nerwowy
a tak wogole to rob sobie co chcesz tylko nie przesadzaj (nie badz egoista), troche glosniej a nie zeby Cie wszyscy slyszeli z paru kilometrow - ja jestem skazany na tlumik seryjny bo cichszych nie robia chociaz szukalem (do porzedniego moto)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ