Szukam porady od kogos kto smiga takim moto

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

artuross

Szukam porady od kogos kto smiga takim moto

Post autor: artuross »

Kupilem Bandita 650 Golasa bo wydawal mi sie idelna maszyna do przypomnienia mojej pasji po 12 latach przerwy , mialem w planach po przyszlym sezonie kupic Bandziora 1200 ale po jezdzie probnej ( teraz po przejechaniu 2 000 km stwierdzam ze moto sie praktycznie nie roznia) stwierdzAM ZE BANDZIOREK 1200 jest duzo mniej stabilny i daje duzo mniej frajdy z jazdy :/ .
Kumpel ma SUZUKI GSR600 K6 - Maszynka w/g mnie zajebista ( strasznie mocna ) przyspieszenie powalajace jak B6 jak i B12 - Moto jest leciutkie i cudownie sie prowadzi .
Moto dla mnie ma byc w 100 % Gole - mocne na przyspieszenia oraz w miare wygodne na dlugie trasy .
Pytanie do kogos kto ma takie Moto :

Jaka predkosc maxymalna ?
Ile spala na 100 km ?
Jakie przyspieszenie do 100 ?
Jak z niezawodnoscia <wiem ze to nowe moto ale moze ktos smiga juz chociaz kilka miesiecy>

Kolega ma ale nie da jechac szybciej jak 30 km/h a sam krecil tylko do 2 paczek i dalej sie bal .

Prosze o opinie .
Pozdrawiam
cosmo

Post autor: cosmo »

to ja sie przylacze :) tez mnie ciekawi ile poleci taki maly gsxr 600 :)

ja swoim ciezkim olejakiem lecialem 240, nawet cos gazu bylo jeszcze...musze zobaczyc ile max poleci...moze z 5-10 km wiecej jeszcze poleci ;)...i moje pytanko jak to jest z tymi lzejszymi? ...mi sie wydaje ze za lekkie te gsxr sa...ze niby tak jak moje ciezkie to i lepsze do wiatru itp, prawda to?... i teraz mocy mi juz braknie...czy to nie jest dziwne? krotko jezdzilem z 6 tys km a juz mam ochote na mocniejsze...moim priorytetem teraz jest zakup hayabusa...poniewaz waga i wielkosc podobna do mojego olejaczka...a moc wieksza :)
artuross

Post autor: artuross »

Powiem co wiem - Moc odczowalna GSR 600 jest POTEZNA w porownaniu do B12 , Przyspieszenie zabija jak pisalem wczesniej a co do lekkiej wagi - prowadzi sie cudownie(robisz z moto co chcesz)

Tez czekam na opinie.

Ps.
Dodam ze na gume przy 80 wchodzi z gazu baaardzo leciutko - sam mimo ze smigac nie potrafie na gumie przejechalem kilka metrow porpostu krecac obroty <jak kolega nie widzial hy hy hy >
Pozdrawiam
cosmo

Post autor: cosmo »

ups, pomylilem gsr z gsxr...przeoczenie ;) ...aczkolwiek nadal podtrzymuje swoje pytanie odnosnie gsxr :oops: :wink:
artuross

Post autor: artuross »

cosmo pisze:ups, pomylilem gsr z gsxr...przeoczenie ;) ...aczkolwiek nadal podtrzymuje swoje pytanie odnosnie gsxr :oops: :wink:
nie ten dzial hy hy hy
pator

Re: Szukam porady od kogos kto smiga takim moto

Post autor: pator »

artuross pisze: teraz po przejechaniu 2 000 km stwierdzam ze moto sie praktycznie nie roznia) stwierdzAM ZE BANDZIOREK 1200 jest duzo mniej stabilny i daje duzo mniej frajdy z jazdy :/
Pozdrawiam
zaraz, zaraz... sugerujesz, ze B6 i B12 maja bardzo podobne osiagi? Hmm... B6 ma 0-200 km/h okolo 20 sek, B12 okolo 12 sek, to nazywasz "praktycznie to samo"? Ale zgodze sie, ze B6 jest znacznie zwinniejsze... :)

pozdr z rana :)
Gixxer

Post autor: Gixxer »

artuross pisze:Powiem co wiem - Moc odczowalna GSR 600 jest POTEZNA w porownaniu do B12 , Przyspieszenie zabija jak pisalem wczesniej
Ty chyba jezdziles jakims zarznietym lub zdlawionym B12 :shock:
Czlowieku! GSR600 nie ma wogole co startowac do B12 w kwesti przyspieszen i elastycznosci!
artuross

Post autor: artuross »

Gixxer pisze: Ty chyba jezdziles jakims zarznietym lub zdlawionym B12 :shock:
Czlowieku! GSR600 nie ma wogole co startowac do B12 w kwesti przyspieszen i elastycznosci!
Bandzior 1200
moc maksymalna (KM) - 98
przy obr/min - 8500
masa suchego pojazdu (kg) 215

GSR600
Moc maksymalna 98 KM
przy 12000 obr/min
Masa suchego pojazdu 183 kg

Byc moze moje odczucia są mylne ale z tego co podaje producent jak moto majac taka sama moc oraz jest o 35 kg lzejszy moze miec slabsze przyspieszenie ??
Co do elastycznosci nie mam zdania bo za malo tym smigalem .

Dzieki za opinie czekam na podpowiedzi kogos kto tym smigal a nie tylko snuje domysly "BO B 12 jest wielki i cudowny"
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kynias »

artuross pisze:
Bandzior 1200
moc maksymalna (KM) - 98
przy obr/min - 8500
masa suchego pojazdu (kg) 215

GSR600
Moc maksymalna 98 KM
przy 12000 obr/min
Masa suchego pojazdu 183 kg
A Nm...

Bandzior 600
54 Nm przy 9500 obr/min

GSR600
64,7 Nm przy 9600 obr/min

Bandzior 1200
91,7 Nm przy 6500 obr/min

Niema co porownywac B12 ma nawiecej Nm i to przy najnizszym zakresie obrotów!
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
artuross

Post autor: artuross »

Czyli jednak Bandzior 1200 bedzie mial lepszego kopa jak GSR 600 ?
Szukalem gdzies jakiegos testu /filmu ile od zera do 100 ale nie moge znalesc:/
Prowadzenie Bandziora 1200 jest duzo gorsze jak Prowadzenie GSR 600 .
Chyba trzeba konkretnie przemyslec - czasu mam jeszcze troche :D
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kynias »

Oczywiscie ze tak :)

to słabo szukasz ;)

Tu masz porównanie B650 a B12 - filmy tez sa :>

http://www.scigacz.pl/Suzuki,Bandit,650 ... ,1042.html

Pzdr
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
artuross

Post autor: artuross »

To widzialem , bandziorkiem 650 smigam i jak sie dowiedzialem dzis to jest on z 2006 roku model mimo ze w brifie byl 2005 Listopad :DDD (jakies chyba pierwsze szt. robione na przyszly rok ? hmm )

Ale szukalem przyspieszenia/testu GSR 600 i nie znalazlem:/ znalazlem test ogolny gdzie GSR wybada naprawde swietnie .

Jedyne co mnie Boli w B12 to jego Prowadzenie - Moze kwestaia przyzwyczajenia..
pator

Post autor: pator »

Kynias pisze: Tu masz porównanie B650 a B12 - filmy tez sa :>

http://www.scigacz.pl/Suzuki,Bandit,650 ... ,1042.html

Pzdr
ha... byles szybszy... ;)

jak najbardziej GSR lata szybciej w zakretach, jest zwinniejszy w miescie, ale na trasie nie dogonisz nim B12, mam na mysli normalna eksploatacje oczywiscie.

B12 ma 5 biegow i jako ciekawostke powiem, ze czas na poszczegolnych biegach w B12 i 650 potrzebny na osiagniecie tych samych predkosci obrotowych jest... mniej wiecej taki sam. Wiec wyobraz sobie jakiego kopa ma B12 skoro na swoim drugim biegu przy okolo 10000 rpm masz na predkosciomierzu... 150 km/h, a w 650... okolo 100 km/h
pator

Post autor: pator »

artuross pisze:To widzialem , bandziorkiem 650 smigam i jak sie dowiedzialem dzis to jest on z 2006 roku model mimo ze w brifie byl 2005 Listopad :DDD (jakies chyba pierwsze szt. robione na przyszly rok ? hmm )

Ale szukalem przyspieszenia/testu GSR 600 i nie znalazlem:/ znalazlem test ogolny gdzie GSR wybada naprawde swietnie .
..
na tej samej stronie co filmy B12 i 650 sa rowniez filmy fazera 600, ktory ma porownywalna charakterystyke sielnika do GSR. Zobacz jka to tam wyglada...

http://www.scigacz.pl/Uzywane,Y... jednoślad,R6 ... ,1403.html
artuross

Post autor: artuross »

Dzieki za linka .
Musze gdzies na zlocie dorwac te 2 koniki i posmigac troche by samemu stwierdzic co bedzie lepsze dla mnie :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ