Bank Krwi Warszawa

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

pepe570

Bank Krwi Warszawa

Post autor: pepe570 »

pepe570

jw

Post autor: pepe570 »

W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu podaję link do najnowszych informacji na ten temat.
Na terenie Mazowsza Bank Krwi dla Motocyklistów własnie zaczął działać i wszyscy chętni będą zawsze mile widziani.

http://forum.motocyklistow.pl/Bank-Krwi ... 62827.html
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Niestety bez zalogowania nie "bangla" :(
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
pepe570

Post autor: pepe570 »

Ponieważ jest problem z czytaniem w oryginale to poniżej tekst w całości:


W nawiązaniu do mojego postu z przed kilku dni w sprawie honorowego oddawania krwi przez Motocyklistów informujemy, iż podążając tropem kolegi z Poznania Sheriffa, który od kilku lat organizuje akcje honorowego oddawania krwi, a który po wypadku forumowego kolegi (motocyklisty), postanowił założyć „Bank Krwi dla Motocyklistów” (w tym wypadku nazwa wirtualnego banku jest najmniej istotna), zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi na Mazowszu.
Idea banku jest taka sama jak w Poznaniu: krew oddawana jest HONOROWO do wirtualnego banku.
W ślad za kolegą Sheriffem, dzięki współpracy poznańskiego i warszawskiego RCKiK udało nam się uzyskać ten sam numer banku, co w Poznaniu. Wiemy, że w innych województwach też już są organizowane takie banki.
Przy rejestracji należy podać numer 777, wtedy oddana honorowo krew trafi do naszego banku.
Nadal jednak będzie ona zapisywana indywidualnie dla honorowo oddającego, czyli do jego książeczki HDK.
Nie musimy przypominać, że ciągle jest ogromny deficyt krwi. Krew jest zużywana na bieżąco. Wirtualny bank jest swego rodzaju gwarancją stacji, że w razie potrzeby, czyli w przypadku zagrożenia życia chory na pewno ją dostanie, w przypadku braku zagrożenia szpital może uzależnić wykonanie zabiegu planowego do momentu zebrania wystarczającej ilości krwi, więc po co czekać, jeśli można mieć w zanadrzu kilka litrów? Po to organizowane są właśnie akcje takie jak ta.
Co najważniejsze, oddając krew do banku oddajesz ją nadal honorowo!Do naszego banku można oddawać krew w dowolnej postaci: pełną, płytki, krwinki itp. itd.
W Poznaniu akcja oddawania krwi planowana jest na 16 grudnia, w Warszawie chcemy zorganizować akcję w piątek 8 grudnia od 8 na Saskiej 63/75 patrz tu:, ale jak ktoś ma bliżej do innej stacji to może pójść do innej: na stronie RCKiK znajdziecie adresy terenowych oddziałów na terenie Mazowsza. Jednakże chcielibyśmy spotkać się w możliwie największym gronie, wtedy można by potraktować to nasze pierwsze spotkanie jako otwarcie banku.
Koledzy w Poznaniu, po akcji oddawania Krwi zebrane słodycze zamierzają oddać do domu dziecka, ja wybieram się tam razem z nimi. W związku z powyższym,: jeżeli ktoś zdecyduje się na oddanie czekoladek dla tych dzieciaków Dormarcia będzie niezmiernie wdzięczna.
Oczywiście, krew można oddawać nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale także w dowolnym terminie, jak tylko przyjdzie komuś na to ochota.
Zabierzcie ze sobą : żony, mężów, plecaczki, kochanki, przyjaciół, mamę, tatę kogo chcecie.
Bardzo ważne! Dajcie nam znać na priva kto się deklaruje, chcielibyśmy uprzedzić nasze Panie w RCKiK jak dużo będą miały z nami problemu.
Tak jak w Poznaniu bankiem zarządzają Sheriff i Shrek tak na Mazowszu są to Dormarcia i Pepe. Należy się z nimi kontaktować w sprawach związanych z Bankiem.
Jeśli macie jakieś konkretne pytania techniczne to piszcie na priv, a my w miarę możliwości i wiedzy będziemy odpowiadali. W sprawach związanych z zapotrzebowaniem na krew możecie dzwonić pod nr telefonów:
1. Paweł – Pepe, 0-668344244
2. Dorota – Dormarcia, 0-513060955 lub 0-501165919
Ostatnio zmieniony wt, 5 gru 2006, 10:51 przez pepe570, łącznie zmieniany 1 raz.
Antoni
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 683
Rejestracja: pt, 28 paź 2005, 08:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Antoni »

Hmmm... moze dziwne pytanie, skad taki kod???
pozdrawiam,
Antoni
GSX-R 1000 K5
pepe570

Post autor: pepe570 »

kod został wymyślony w Poznaniu, dla ułatwienia przyjęliśmy taki sam- łatwiej zapamiętać no i jak widać budzi zainteresowanie :)

Ponieważ zainteresowanie okazało się niezdrowe i zaczęli się zgłaszać nie tylko chcący oddać ale i łaknący świeżej krwi, nr banku został zmieniony na 777
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: bohas »

Witam
Podpinając sie do tematu chciałem nakłonić wszystkich do tego szczytnego celu jakim jest oddawanie krwi.
W związku z tym że poruszamy się po drogach na dwóch jak i czterech kołach to różnie to w życiu bywa... wieć kiedyś sami możemy tej krwi potrzebować

"W CIĄGU ROKU W POLSCE KONIECZNE JEST DOKONANIE OKOŁO MILIONA TRANSFUZJI. NA TWOJĄ KREW I OSOCZE CZEKAJĄ RANNI ORAZ CHORZY. ODDAJĄC KREW RATUJESZ ZAGROŻONE LUDZKIE ŻYCIE. ZOSTAŃ HONOROWYM DAWCĄ KRWI !"

Krew można oddać w wielu punktach HDK w całym kraju. Moja przygoda z oddawaniem krwi zaczęła się w wojsku w 2000 roku ( za jednorazowe oddanie krwi 450 ml = 2 dni urlopu :D więc trochę sie nazbierało)

Wydaje mi się że można połączyć to i wykorzystać jako wspólne spotkania BRACI w swoich województwach.
Jeżdżę co 2 miesiące do Opola gdzie jest przemiła obsługa i atmosfera.
Może nie wszyscy wiedzą że przysługuje dzień płatny i wolny w pracy, więc tłumaczenia typu: "pracuje" albo "nie mam czasu" są nie do przyjęcia. Wystarczy raz się zmobilizować.

Fajnie by było gdyby popularne określenia motocyklisty jako "dawca narządów" przekształciło się w "dawcę krwi"

Wybieram się w Piątek tj. 15-12-2006 do Opola i już nie moge się doczekać.

Dla podsumowania:

Co dajesz ??
- 450 ml krwi (lub osocze, płytki) która się bardzo szybko regeneruje

Co zyskujesz ??
- przede wszystkim satysfakcje że twoja krew ratuje życie :)
- dzień wolny i płatny w pracy
- kawa na miejsu + 9 czekolad GRATIS
- zwrot za bilet (PKP,PKS,MZK)
- mile spędzony dzień i oderwanie sie od codziennych obowiązków

Gorąco polecam i zachęcam.
pepe570

Post autor: pepe570 »

Czas leci, i nadeszła odpowiednia pora na zorganizowanie już drugiej w historii a pierwszej w 2007 r zbiórki krwi do Motocyklowego Banku Krwi na terenie Mazowsza. Odbędzie się ona 9 stycznia od 8 rano, jest to wtorek, dzięki czemu jest większa szansa na uniknięcie kolejek. Spotykamy się w RCKiK na ul. Saskiej ale Ci co mają daleko niech wpadają gdzie się da: adresy są podane na stronce RCKiK . Nieustająco zapraszamy wszystkich chętnych, tym razem umieszczam informację na tyle wcześnie, żeby nikt nie marudził, że nie miał czasu na zorganizowanie się i przybycie. Przypominamy, że RCKiK daje za ten dzień zwolnienie do pracy, szkoły itp. I może będą inne atrakcje, ale to musimy uzgodnić z działem marketingu naszej placówki, o czym Was na bieżąco bedę powiadamiał.

PS
na poprzedniej akcji Bractwo było reprezentowane przez 1 szt. motocyklisty. Możę teraz bedzie lepiej.
Jakby co to piszcie na PW
Pozdrawiam Pepe
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

23 lutego wybieram się pierwszy raz oddać krew (oczywiście do motocyklowego banku krwii), a dlatego bo dziś koleżanka z pracy pochwaliła mi się że oddała krew do tego "mojego" banku krwii, chociaż nie ma z moto nic wspólnego i zrobiło mi się głupio... za miesiąc idzie znowu i powiedziałem że ja też. Słowo się rzekło :? może ktoś się dołączy ? będzie raźniej :D
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
pepe570

Post autor: pepe570 »

Zmówimy się na PW pamiętaj tylko, żebyś nie pił za dużo piwa dzień wcześniej bo te rurki co Ci wsadzą w rękę nie są cisnieniowe i mogą nie wytrzymać nadmiaru CO2
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Wybieram się 22 lutego po godz. 13, ktoś dołączy ??

PS
wiem, wiem, Pepe, nie pić 21 lutego ;)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: adu »

Może i ja się wyrwę z roboty.......
W końcu sama leżałam w szpitalu i wiem jakie to uczucie, kiedy nie ma dla Ciebie krwi :(
Bardzo gorąco namawiam Was wszystkich i nie tylko! Tak jak w apelu-zabierzmy ze sobą nasze rodziny, przyjaciół, znajomych....
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Byłem, nie wymiękłem :) było miło :) nie bolało, miłe panie w uniformach :babe: zajęło godzinę i nawet czekolady dostałem na odchodne :) i oczywiście kod 777 istnieje (bank krwii motocyklistów)

za 2 m-ce powtórka (jeśli ktoś chce się przyłączyć ;)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
pepe570

Post autor: pepe570 »

Zaprazam wszystkich na nową edycję MBK 21 kwietnia od 7 do 13 w RCKiK przy ul. Saskiej 63/75.

Poniżej plakacik akcji:
http://www.wawamotosquad.com/xoops/html ... cja_10.pdf

Pozdrawiam pepe

PS 1

Przy okazji odbędzie się kurs ratownictwa drogowego. Jesli ktos ma ochote w nim uczestniczyc to musi być przed godz. 8 rano. Kurs jest bezpłatny.

PS 2
Jako ciekawostke będzie mozna zobaczyć profesjonalny motocykl ratunkowy jeżdżący obecnie po Krakowie
Nati

Post autor: Nati »

ja oddaję od 7 lat i płytki i krew. twraz sie wybieram na saską w warszawie, xczy tam tez można podaqc ten kod?
ODPOWIEDZ