RF600 nie odpala

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Shczurek

RF600 nie odpala

Post autor: Shczurek »

blagam o pomoc bo juz nie mam sil do tego motocykla.
probelm jest taki
paliwo w gaznikach jest, z gaznikow do cylindrow tez idzie(a moze za duzo i go zalewa??)
iskra na swiecach marna ale jest( ta sama swieca w bandziorze by zabila)
cewki juz wymienialem sa dobre
jak dostanie samostartu do filtra to odpala ale po jego wypaleniu znow gasnie, juz kombinowalem na rozne sposoby i nie wiem co sie dzieje.
tydzien temu moto jeszcze chodzilo, dlawil sie na srednich obrotach ale palil od strzalu.
czekam na jakiekolwiek rady ba sam juz nie mam pomyslow.
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

sprawdzales luz na zaworach? moze sa podparte. sprawdz cisnienie na cylindrach.

pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
Shczurek

Post autor: Shczurek »

zawory sprawdzalem w zeszlym sezonie, czy moglo sie z nimi cos stac pozniej ??
jack_ripper

Post autor: jack_ripper »

Moja RFa nagle przestała palić i przyczyną były kable wysokiego napięcia, do tego padła świeca.Wymieniłem kable ,świece i pali jak złoto. Sprawdź napięcie na wejściach cewek zapłonowych, bo możesz mieć gdzieś zwarcie w instalacji i masz spadek napięcia zasilającego cewki. Nalepiej sprawdzić instalację z serwisówką. Po dłuższym kreceniu rozrusznikiem wyczuwasz zapach paliwa wokolicach wydechu ? Jesli tak to szukaj w elektryce,jeśli nie to silnik nie dostaje paliwa. Wykręć też świece i zobacz czy są suche czy zalane paliwem.
Shczurek

Post autor: Shczurek »

jakos udalo mi sie ja odpalic, czyszczenie gaznikow mi pomoglo, prawdopodobnie mialem syf w zbiorniku. ale kiepsko mi chodzi na wolnych obrotach i nie wiem czemu moze wymaga regulacji ?? no i wymiana swiec to na bank bo mam chyba kazda inna bo moje ngk mi padly wszystkie. co moze byc jeszcze powodem glosnej pracy silnika?? dodam ze zawory luzow nie maja tzn maja ale tak jak w ksiazce :)
ODPOWIEDZ