Hayabusa, na co zwracac uwage przy zakupie?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Pit

Hayabusa, na co zwracac uwage przy zakupie?

Post autor: Pit »

Witam i prosze o porade:
Jade jutro rano ogladac Hayabuse, rocznik 1999, podobno 'tylko 16tys' mil, podobno stan 'igla', jakies sportowe wydechy (Art, nigdy o takich nie slyszalem) i kilka innych dupereli.
Interesuje mnie to na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przy zakupie Hayki?
Umowielem sie juz w serwisie Suzuki na szybkie ogledziny sprzeta, ale chetnie uslysze opinie Braci smigajacych na Haykach :wink:
GrudiLee

Post autor: GrudiLee »

Pit brachu sprawa jest prosta, zabierasz maszynę od sprzedawcy do ASO Suzuki, chłopcy robię ogledziny i już wszystko wiesz.

Kosztuje to cię 150 pln ( 70 euro :twisted: ) i jesteś w domu.

Sprawa prosta, szkoda wydawać DUŻEJ kasy i oglądać moto samemu.

Pozdro
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: AdamOSA »

Pit oprócz standartowych oględzin . Zwróc dłuższą uwagę na główkę ramy , no i w tym roczniku na stelaż czy jest aluminiowy ( pękały ) czy już wymieniony na stalowy .
"Stuków , puków nie powinno być " . Jedyne "dziwne" odgłosy to łożysko dociskowe sprzęgła - jak wciśniesz to cichnie .
Silnik pracuje równo od niskiej temp . Sprawdź czy jest zimny jak przyjedziesz .
Nie przychodzą mi do głowy żadne standartowe bolączki . Jak byś miał jakieś pytania lub wątpliwości to pisz na PW .

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
Pit

Post autor: Pit »

No i nici z zakupu. Stelaz byl nadal aluminiowy (wlasciciel bardzo sie zdziwil ze trzeba to wymienic), napinacz paska rozrzadu 'podobno' wymienil sam ale papiery na to gdzie sie zapodzialy, moto lezalo na lewym boku, plastiki porysowane, dekiel silnika wymieniony, dzwigni sprzegla zeszlifowana, kolektory pordzewiale, chlodnica podobnie, tylny hamulec ledwo dzialal (pomimo przewodow Goodridge)... i tak podobno wyglada 'igla' :x Ale silnik nadal chodzil pieknie 8) Moment od 3tys obrotow przytlaczajacy :shock:
Tak czy inaczej nawet nie bylo po co jechac do serwisu.
Ostatnio zmieniony ndz, 22 kwie 2007, 08:50 przez Pit, łącznie zmieniany 1 raz.
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

No i cale szczescie ze dales sobie na luz z ta Haya bo moze skrzynia tez byla do d...y :)

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
Little_Pablo

Post autor: Little_Pablo »

pokaż mi Hayke w tym wieku która nie leżała... ze świecą szukać - wiem coś o tym - kupe kasy wydałem na świece...:)
Spider

Post autor: Spider »

Pit pisze:. Stelaz byl nadal aluminiowy (wlasciciel bardzo sie zdziwil ze trzeba to wymienic),
wcale nie trzeba go wymieniac jak sie normalnie jezdzi, stelaże aluminowe pękaly tylk podczas jazdy z kuframi

Little_Pablo w odpowiedzi na Twojego posta zapraszam na obejrzenie mojej :)
blade

Post autor: blade »

Spider pisze:
Little_Pablo w odpowiedzi na Twojego posta zapraszam na obejrzenie mojej :)
Spider nie mow mi, ze wierzysz w to co napisales :lol: :D
Pit

Post autor: Pit »

Spider pisze: wcale nie trzeba go wymieniac jak sie normalnie jezdzi, stelaże aluminowe pękaly tylk podczas jazdy z kuframi
Czesto latam z plecaczkiem, czasami dodatkowo z sakwami i nie bede ryzykowal pekniecia stelaza i zycia najblizszej mi osoby. Dealerzy Suzuki w UK masowo wymieniali (na swoj koszt) stelaze na stalowe, pomimo tego ze Suzuki oficjalnie nie przyznalo sie do wady konstrukcyjnej. Ciekawe tylko ze od roku 2001 (o ile dobrze pamietam) stelaze byly juz seryjne stalowe...
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Post autor: meyer2 »

no to widzę, że angole tak samo sprzedają jak polacy, igła, nówka funkiel nie śmigana, a tu się okazuje złom :) no cóż, a może to polak właśnie był :?: :P
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
Pit

Post autor: Pit »

meyer2 pisze:no to widzę, że angole tak samo sprzedają jak polacy, igła, nówka funkiel nie śmigana, a tu się okazuje złom :) no cóż, a może to polak właśnie był :?: :P
Jestem prawie pewien ze to byl... Zyd :lol: Powaznie! Byla sobota, dzielnica zydowska, koles i jego znajomi mowili z bardzo charakterystycznym akcentem a kiedy odjezdzalismy zaczeli szybko szwargotac w jakims dziwnym jezyku :lol: i nie byl to polski :lol:
ODPOWIEDZ