gsx 1300 r hayabusa - stuk przy załączniu jedynki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Vais

gsx 1300 r hayabusa - stuk przy załączniu jedynki

Post autor: Vais »

mam pytanie czy przy wlaczaniu jedynki u wszystkich posiadaczy haiek wystepuje stuk i male szarpniecie czy to jest normalne? czy u mnie cos sie dzieje nie tak! .i jeszcze jedno pytanko, po wrzuceniu jedynki i ruszeniu slysze pojedynczy stuk tak jak by.. sie cos ustawialo w poprawna pozycje, przynajmniej mi sie tak wydaje, powyrzej jedynki wszystko pracuje ok. dzieki i pozdro.
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Stuk w skrzyni biegów

Post autor: daab »

Zdarza się taki dźwięk i jak dla mnie nie jest on niepkojący. Czasami jest też szarpniecie, ale moim zdaniem jest związane z synchronizacją w skrzyni biegów lub jej brakiem :roll: . Czasami mam problem z wrzuceniem jedynki na światłach - wtedy motocykl do tyłu lub do przodu i zaskakuje.
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Miki

Post autor: Miki »

Jest to jak najbardziej normalne, rownież w innych motocyklach nie tylko naszej marki. Inna sprawa, ze w Haykach sprzęgło nie jest mocną stroną. Nie ma się czym przejmować ! Lac paliwko i jezdzić, ja nie zwracam na to uwagi i tak juz drugi sezon śmigam.
Vais

gsx1300r

Post autor: Vais »

dzieki za odpowiedz, bede spal spokojnie
Loser

Post autor: Loser »

Szarpnięcie i stuk przy wrzucaniu biegu to chyba motocyklowa klasyka ;)

Pamiętam ją z MZ, na które uczyłem się na prawko, mojej pierwszej Kawy, a teraz nieraz zdarza się w Suzuki. Na mój gust jest to wynik skrzyni biegów bez synchronizacji i prostych zębów.
ODPOWIEDZ