LS 650 Savage - Urwane mocowanie baku a spawanie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zygzak
Śmigający inaczej...
Posty: 397
Rejestracja: pt, 8 gru 2006, 10:30
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zygzak »

Cześć Wszystkim!

Moim skromnym zdaniem nie warto łazić po warsztatach moto czy samochodowych i liczyć na to, że "może gdzieś się spawania podejmą?" Znajdź Jos specjalistyczny zakład spawalniczy, gdzie tylko spawają i to w różnorakich technologiach, materiałach, miejscach itp.. Tam najprędzej Ci poradzą co z fantem zrobić i z technologią się właściwą napewno nie rozminą ;) . A w typowych warsztatach auto-moto, gdzie raczej rzadko się nietypowe usterki naprawia - różnie być może.
A z tymi wynalazkami do klejenia to bym się wstrzymał, bo okazać się może że nie dość że nieskuteczne się okażą, to jeszcze ich pozostałości ew. spawanie utrudnić mogą.

Pozdrawiam. Zygzak~~
Ostatnio zmieniony ndz, 6 maja 2007, 17:46 przez Zygzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

Zygzak pisze:Znajdź Jos specjalistyczny zakład spawalniczy, gdzie tylko spawają i to w różnorakich technologiach, materiałach, miejscach itp.. Tam najprędzej Ci poradzą co z fantem zrobić i z technologią się właściwą napewno nie rozminą ;)
No tak, ale czy w takich warsztatach panowie wiedza, zeby uwazac np. na lakier czy chromy? Poza tym ile takich zakladow jest w mazowieckim?

***

Kurcze, juz troche rozeznanie stracilam, ale chyba wszyscy radziliscie, ze jak tylko mozna, to zespawac.

Tak czy inaczej sprawe zalatwie w czwartek i powiem tyle, ze jak dziewczyna jest w potrzebie, to i facet z migomatem i "jajami" sie szybko znajdzie ;) Wszystko wskazuje na to, ze znalazlam w Plocku kogos, kto ma zaklad lakierniczo-blacharski, co prawda do autek, ale... jest to brat znajomego motocyklisty i nawet nie musialam nic mowic o wodzie, bo mi wytlumaczono przez telefon, ze trzeba bak napelnic H2O i wtedy spawac. Wiec chyba koles zna sie na rzeczy... oby tylko zdazyl to zrobic do soboty.

Bede informowac o przebiegu wydarzen i mam nadzieje, ze spawanie nie okaze sie pomylka. Dzieki raz jeszcze za rady. Sa naprawde cenne (choc miejscami sprzeczne) :)
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

jos. pisze:Lechul, tzn. ze mam na urwana czesc nalozyc jakis gumowy krazek (obojetnie jaki?) ?
Nie :niee:
osama pisze:Lechowi chodziło o to że bak przeważnie przykręcony jest poprzez gumowy dystans, jednak nie wie on iż w Savage bardzo często tego nei ma
Nie :niee:

Myślalem o blaszkach które trzymają bak do ramy z przodu. I tam sa takie gumowe krążki. Chyba że jest inaczej niż w Marasiu.
Blacha z tyłu zbiornika - IMHO tylko do spawania.
jos. pisze:nawet nie musialam nic mowic o wodzie, bo mi wytlumaczono przez telefon, ze trzeba bak napelnic H2O i wtedy spawac
Wygląda na to, że chłopa "z jajami" juz znalazłaś. Jak będzie miał migomat to już pełnia sukcesu.
Powodzenia.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

Lechul pisze:Myślalem o blaszkach które trzymają bak do ramy z przodu. I tam sa takie gumowe krążki. Chyba że jest inaczej niż w Marasiu.
No coz, Lechul, Savazka nie posiada czegos takiego jak blaszki z przodu baku, no chyba ze ja o czyms nie wiem (jak o tajemniczych przyciskach/kontrolkach w LSie ;) )
Lechul pisze:Wygląda na to, że chłopa "z jajami" juz znalazłaś. Jak będzie miał migomat to już pełnia sukcesu. Powodzenia.
Wyglada na to, ze znalazlam :) I podobno niedawno spawal tez jakis bak od moto. Migomat posiada. Wiec nic, tylko oddac sie, tzn. zbiornik ;), w rece tego czlowieka. A nastapi to w czwartek. Oby wszystko poszlo jak nalezy. I zeby mi ten kranik nieszczesny nie poszedl mi przy zdejmowaniu baku :roll: ;)
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

jos. pisze:No coz, Lechul, Savazka nie posiada czegos takiego jak blaszki z przodu baku, no chyba ze ja o czyms nie wiem
Raczej "posiada" 8)
Chyba, że to ja o czymś nie wiem.
Jeżeli tak to sprawdź przy ściąganiu baku do spawania jak on jest mocowany do ramy w przedniej części.
A Osama niech siedzi cicho i nie psuje Nam zabawy :wink:
Pozdrówka.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3074
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 15

Post autor: osama »

A Osama niech siedzi cicho i nie psuje Nam zabawy
nie będę siedział cicho :twisted:

teraz już wiem o co tobie chodzi Lechu, Savage ma coś na kształt uszu w przedniej części baku po obu stronach kanału, gdyż bak nachodzi na ramę, a nie jak np w Intruzie leży na niej.

tak zy tak w czwartek będzie naprawiony :beer:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

No wlasnie Lechul !! Nie uciszaj speca Savazkowego, Osamy :twisted:
I nie podpuszczaj mnie :jezyk: , bo ja wiem, ze nie mam mocowania u siebie z przodu, chociaz nie mam pojecia, co tam Qgel w swojej Savazce moze odnalezc ;)

A wiec w czwartek popoludniu wszystko sie okaze. Oby sie udalo! :olaboga:


Aha, a ile najlepiej odczekac zanim napelnie bak paliwem?
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3074
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 15

Post autor: osama »

Aha, a ile najlepiej odczekac zanim napelnie bak paliwem?
aż ostygnie :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

Braciszkowie, dziekuje raz jeszcze za wszystkie rady :slonko:
Juz jestem po spawaniu i UDAŁO SIĘ :jump:

Oczywiscie nie obylo sie bez skaczacej adrenaliny, lekkich watpliwosci pana spawacza, ale juz mocowanie wrocilo na swoje miejsce :D
Bak lezy sobie teraz w ciepelku, zeby ostatnie krople wody, ktore nie splynely przez odkrecony kranik (woda nie chciala po spawaniu przez niego leciec, wiec zdjelismy go. Btw czy moga byc teraz problemy ze szczelnoscia przy kraniku ??). Jesli jutro bedzie ladna pogoda, to zbiornik wraca na swoje miejsce i odbedzie sie proba generalna z zespawanym mocowaniem :D

Eh, ale sie balam, jak pan spawacz uruchomil ten magiczny migomat i powiedzial, zebym na wszelki wielki odeszla gdzies na bok.... :wink:
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Jos. pisze:Juz jestem po spawaniu i UDAŁO SIĘ :jump:
Eh, ale sie balam, jak pan spawacz uruchomil ten magiczny migomat i powiedzial, zebym na wszelki wielki odeszla gdzies na bok.... :wink:
Jos. moja savażka jest w telepatycznym połączeniu, z Twoją, dzisiaj rano tak się połączyła, że paliwo nagle się jej skończyło (na szczęście miała tylko z 500m do stacji :)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3074
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 15

Post autor: osama »

jeżeli ściągłaś kranik i została ci nei uszkodzona uszczelka na nim (oring) to po prostu dobrze go dokręć i po krzyku :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
slawekw321
BS Brother
BS Brother
Posty: 322
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 23:07
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slawekw321 »

cześć,
nie wiem czy nie za póżno to napiszę, ale zalej bak po zamontowaniu o 0,2 L denaturatu (miesz się i z wodą i z benzyną ) więc nie będzie problemów jeżeli nawet nie wszystko wyschnie
pzdr
Sławek
TEL 603-976-803
GG 100278

1/2 - DL 650

http://s225.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=87428071
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

osama pisze:Savage ma coś na kształt uszu w przedniej części baku po obu stronach kanału
jos. pisze:bo ja wiem, ze nie mam mocowania u siebie z przodu
Normalnie sobie ten zbiornik leży na ramie i nie próbuje spaść :roll:
To się zwyczajnie w pale nie mieści :roll:
"Spec Savazkowy" pisze o uszach z przodu baku a koleżanka twierdzi, że nic tam takiego za mocowanie nie służy. Ja już chyba raz jeden to pisałem: se normalnie taki ciekawy, dowolnie interpretowany motocykiel sprawię. I wtedy nie dam się prześcignąć w wymyślaniu komentarzy dotyczących "zachowań" i "humorów" tego sprzęta :evil: :evil: :evil:

W TYM dziale TEGO forum pisze się konkrety. Dlaczego ??
Bo zaglądają tu żądni wiedzy niedoświadczeni motonici i po przeczytaniu takich bzdurek biorą się za grzebanie w sprzętach i wtedy tylko pozostaje mieć nadzieję, że nic nie spitolą albo czegoś nie pokręcą.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

Qgel - mam nadzieje, ze jakos Ci sie udalo te pol kilometra Savazke przetransportowac na stacje. Telepatia dziala :)

Osama - oring sie nie uszkodzil, ciekawilo mnie tylko to, czy nie jest tam moze potrzebny jakis silikon czy cos.

slawekw321 - denaturat? ale czy on potem przejdzie przez ten nieszczesny kranik? a czy po potraktowaniu baku powietrzem, a nastepnie zostawieniu w cieple przez kilkanascie godzin bedzie on potrzebny?

Lechul - chodzi o to, ze wg Ciebie z przodu powinna byc BLASZKA, tak? Bo o tym mowiles. No i z przodu Savazki nie ma zadnej blaszki mocujacej (takiej w stylu tej z tylu)!
Lechul pisze:"Spec Savazkowy" pisze o uszach z przodu baku a koleżanka twierdzi, że nic tam takiego za mocowanie
Nie, ja twierdze, ze nie ma blaszki! Napisales wczesniej, ze:
Lechul pisze:"Myślalem o blaszkach które trzymają bak do ramy z przodu
wiec nie ma zadnej sprzecznosci w tym, co mowi Osama i ja. Bo owszem, "uszy" sa, a "blaszki" nie ma :D
Btw pamietaj, ze ciekawosc to pierwszy stopien do wiadomo czego, wiec nie czekaj, tylko sprawiaj sobie ten "dowolnie interpretowany motocykl"! :twisted:
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

"Blaszki" a nie "blaszka" ( liczba mnoga :wink: ).
Wolałem tak to nazwać niż "uszy" bo w ich obecnosc już by chyba nikt nie uwierzył. Nawet w "Dzikusie".
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Zablokowany