XF 650 (Freewind) dużo pali?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

marvin

XF 650 (Freewind) dużo pali?

Post autor: marvin »

Tak sobie przeglądałem ostatnio posty o freewindach...
Adu pisze, że jej Fredek nie wziął nigdy więcej niz 4l/100km.
Dziwi mnie to bo mój ma średnią 5l/100km i nie chce w żaden sposób niżej zejść. Czy ktoś z użytkowników XF650 mial podobny problem i poradził sobie z nim jakoś? A może to egzemplarz, który jest w posiadaniu Adu, jest wyjątkowy i nie mam powodu się zastanawiać...
Rhaaziel
BS Brother
BS Brother
Posty: 318
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 22:53
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: Rhaaziel »

Hej,

Powiem tak :twisted: mam Fredka rocznik 1998 i nigdy nie spalił mi mniej niż 5,1 l/100km taki to mam rekord minimalnego zuzycia paliwa.

Generalnie średnio pali pomiędzy 5,2 a 5,5 oczywiście ponad 6 tez parę razy wpadło ale to głównie za sprawą "bawienia się" rączką gazu na mieście hehehe :D

Na pewno jest to więcej niż pisze Adu ale w moim przypadku nie bez znaczenia jest moja masa ważę ok 110 kg i opory powietrza jakie stawiam :lol: (ps po zamontowaniu turystycznej szybki Givi - 13 cm wyższej niż standard komfort uległ poprawie, różnicy w zużyciu paliwa nie zauważyłem)

Reasumując jeżeli Fredek pożera Ci około 5 l to niczym bym się nie przejmował :) gdyż tyle najczęściej podaja testy Fredka które czytałem.

Pozdro
SUZUKI Way of Life !
-------------------------------------------------
XF650 Freewind => DL650AK8+IXIL => DL1000AL9+LeoVince :twisted:
Rhaaziel vel Ratzinger vel Przemek :twisted:
tel. 604529774
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

marvin sprawdź czy przypadkiem kranik nie jest ustawiony na przepływ ;)
Czerwony potwór
adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: adu »

Po sezonowym użytkowaniu Fredzia, co za tym idzie dopracowanie ,,odkręcania" manetki :twisted: przyznaję się bez bicia, że Fredzio zaczął trochę więcej pożerać paliwka :D Średnio pali mi 4,2 - 4,5l/100km, ale przy ostrym pałowaniu (a raczej zażynaniu :D) potrafi i spalić 5 - 5,5l/100km. Myślę, że waga też ma znaczenie. Rhaaziel pisze o wadze 110kg - ja ważę połowę tego :)
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
marvin

Post autor: marvin »

Ok, czyli nie szukam. Pali srednio 5 w jezdzie mieszanej i tak ma byc...
Tylko świeczki się mu zmieni i zostaje...
Dzięki za uwagi.
ODPOWIEDZ