SV 650 S - jaki olej stosowac

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Sienkos

SV 650 S - jaki olej stosowac

Post autor: Sienkos »

Jaki olej najlepiej tu wlać? co lejecie do waszych SVek?

no niestety tu Cie rozczaruje ;) (Remi - dop. mod.) tankuje tylko 98 najczęściej na BP 98Ultimate. Wiec to chyba nie taka zła benzyna :).
a co do filtra to przy 12K zrobię to hurtowo, świece, filtr, zmiana oleju.

Post przemod. - Mar
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

castrol supersport fullsyntetyk
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Post autor: Mar »

shell semisyntethic
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Sienkos

Post autor: Sienkos »

a jest jakaś reguła na lanie oleju. bo ja sprowadziłem moto ale nie wiem jaki olej lala poprzedni właściciel czy syntetyk czy pól syntetyk. Co będzie najbezpieczniej wlać? a i jaka lepkość?
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

najlepiej w takim wypadku polsyntetyk 10W-40
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Vais

sv

Post autor: Vais »

proponuje motul 10w40 jezeli jezdzisz spokojnie polsyntetyk ale jak odkrecazs mocno lej syntetyk 100%
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Remi »

Albo BEL-RAY EXP 10w40, albo nic. :twisted:
mobile: +48 888 587 587
Sienkos

Re: sv

Post autor: Sienkos »

marekvais pisze:proponuje motul 10w40 jezeli jezdzisz spokojnie polsyntetyk ale jak odkrecazs mocno lej syntetyk 100%
w takim razie jeśli powiedzmy ze był lany półsyntetyk, bo nie sadze żeby mineralny choć kij wie.. to czy jak wleje teraz full syntetyk to może sie coś stać? :)
a jeśli był lany full syntetyk i wleje pól to co wtedy?
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Post autor: RaaF »

mineralny napewno nie był, w serwisach niemcy leją pół syntetyk 10-W40 jakiś ichni, holendrzy też, w Polsce serwis zaproponuje full syntetyk. Ja leję to co lał poprzedni własciciel (SUZINAS :D) czyli Mobil Extra 4T 10W40.
Raczej nalej półsyntetyk marki produkujacej dla motocykli np. Motul ester 5100 czy Bel-Ray czy Castrol

zmina z full na półsyntetyk jest bezpieczniejsza niż odwrotnie, ale tak młodego moto nie powinno byc znaczenia generalnie chodzi o to ze lepkośc full syntetykowj jest mniejsza i jak nic sie nie pociło no na gęstszym tez nie bedzie
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
Sienkos

Post autor: Sienkos »

on był sprowadzany z wloch może tam tez leja tak jak mówisz. chyba najlepiej będzie jak zadzwonię do salonu w którym był serwisowany. powinni mieć w bazę co lali do danego moto prawda? jak podam numer ramy albo coś takiego? czy mija sie z celem takie dzwonienie?
Vais

sv

Post autor: Vais »

zalezy ,. ile ma przejechane ,jak nie jestes pewien to lej polsyntetyk ,jesli ktos lał 100% syntetyk a ty zalejesz polsyntetyk to wszystko gra ,ale jesli zrobisz odwrotnie to nieradzil bym ,polecam polsyntetyk
Sienkos

Post autor: Sienkos »

rozumiem tak w takim razie zrobię, moto ma przejechane 10700 ja go kopiłem jak miał 8000. dziękuję za pomoc.
Piniu
Śmigający inaczej...
Posty: 777
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 21:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Piniu »

Czolem.
Mysle ze V-ce z tym przebiegiem nie zaszkodzisz lejac full-syntetyk czy pol-syntetyk. Tak prywatnie polecam motul 10w40. Jedyne co zrobilbym na Twoim miejscu to wykonalbym serwis zaraz po kupnie (mam na mysli olej,filtry) przy przebiegu 8tys i nie czekalbym az pojawi sie licznikowe 12tys
Pozdrawim Piotr
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

Ja leje Castrol GPS 10W40 i nie mam zadnych problemow!!!
Z olejem nie ma co wydziwiac nalej polsyntetyk i juz bo najprostrze rozwiazania sa najlepsze.
A tak w woli scislosci to jak lalem inny poslyntetyk do mojego poprzedniego moto i pozniej zmienilem na Castrola to nie bylo przygniatajacej roznicy wiec nie ma co grac szpeca gdy to i tak wszystko jedno czy Castrol, Motul czy inne ustrojstwo z tej polki :)

I odrazu mowie ze skrzynia nie eksplodowala bo olej byl niewlasciwy hehe... mowie to tak dla takich co lubia dogryzac :)
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
Vais

Post autor: Vais »

[quote="Piniu"] na Twoim miejscu to wykonalbym serwis zaraz po kupnie (mam na mysli olej,filtry) przy przebiegu 8tys i nie czekalbym az pojawi sie licznikowe 12tys




co prawda to prawda Piniu ma racje
Zablokowany