SV 650 - CR9E czy CR8E?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Sienkos

SV 650 - CR9E czy CR8E?

Post autor: Sienkos »

Witam,
Jako ze nie znalalem nic opcja szukaj wiec tworze topic:)
A pytanie jest nastepujace:
Ktore z tych dwoch rodzajów świec zakladacie do waszych SVek? W specyfikacji motocykla Standard to CR8E a CR9E to cold. Która z tych swiec bedzie odpowiedniejsza? Czy ich cieplota wplywa jakos na prace silnika? Czy chodzi tylko i wylacznie o latwiesze zapalanie i prace przy nizszych temperaturach?
Nie wiem kotra z tych dwoch rodzajów swiec wybrac wiec prosilbym o pomoc. Wiem jedno ze zainwestuje raczej w odpowiedniki irydowe obu swiec. Tylko nie wiem która cieplote wybrac.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam
Bartek
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Post autor: RaaF »

weź standard czyli CR8EK firmy NGK, inna ciepłota świecy jest stosowana do innych temperatur zewnetrznych niz standardowe (jazda zimą lub w goracym klimacie)
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
Sienkos

Post autor: Sienkos »

rozumiem, tylko ja mam chyba bez tego K na końcu :) tak jest przynajmniej w książeczce..a od jakich temperatur będzie dobra ta 9? rozumiem ze przy naszych warunkach nawet przy jedzie w granicach 5-10 stopni standard będą dobre?bo raz miałem problem z zapaleniem przy takiej temperaturze wiec wole zapytać :)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

"Ta 9" będzie lepsza jesli będziesz "pałował" lub jak to kiedys określił Pit bedziesz jeździł "progresywnie" :wink: .
Świece "zimniejsze" lepiej odprowadzają ciepło i stosuje sie je w silnikach bardziej wyżyłowanych gdzie zastosowanie "cieplejszej" świecy mogłoby doprowadzić do samozapłonów.
Masz watpliwości co do oznaczeń - poszukaj tu:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... hlight=ngk
Zamieszczone linki do stron NGK wyjaśniają wiele.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Sienkos

Post autor: Sienkos »

czyli mam rozumieć , ze kupno 9 będzie lepsze na jazdę po mieście gdzie następują ciągłe przyspieszenia jazda w korkach i grzanie sie silnika...i ja nie mowie, lubię czasem odkręcić..
ODPOWIEDZ