GSF 1200 - wymiana uszczelki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

JaN

GSF 1200 - wymiana uszczelki

Post autor: JaN »

Witam serdecznie !!!
Mam problem: muszę wymienić uszczelkę w lewym deklu przy silniku. Czy mogę położyć moto na prawą stronę (oprzeć na gmolu) i ją wymienić - dopiero co wymieniłem olej razem z filtrem i troszkę szkoda go wylewać...
Do łba przyszedł mi właśnie taki głupi pomysł a ponieważ dzisiaj jest jakieś takie niskie ciśnienie więc wolę się upewnić...

Pozdrawiam,
DJ (B12)
Bern

Post autor: Bern »

A nie możesz zlać oleju do jakiegoś czystego naczynia i później zalać go z powrotem?
Kisiel

Post autor: Kisiel »

Witam,

To IMO słaby pomysł :shock: Trochę za dużo oleju siedzi w silniku i chłodnicy... poza tym dobrowolnie położyć motocykl na boku? ;)
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby spuścić oleum, wymienić uszczelkę i nalać ten olej ponownie. Olej nie straci swoich własności przez upuszczenie go do czystego baniaka :)

pozdrawiam!
Kisiel
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

witam.
w swoim b12 tez wymienialem uszczelke pod deklem z lewej strony ,ale jest on tak wysoko ze nie ma potrzeby zlewania oleju.
(po prawej w oczku wisac dokad siega olej a dol lewego dekla jest sporo wyzej jego poziomu)
pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
luigi_m
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 105
Rejestracja: sob, 21 paź 2006, 20:03
Województwo: -
Lokalizacja: ...już nie Toruń, ale blisko...
Kontakt:

Post autor: luigi_m »

Wbrew pozorom pomysł nie jest taki głupi chyba wcale, bo w serwisie Suzuki powiedzieli mi, że robią to dokładnie tak :wink:
Chciałem też wymienić tą uszczelkę niedłuo po wymianie oleju, jednak do dziś jeszcze nie zdążyłem :)
Jak to ktoś kiedyś mi powiedział ... "dziwkowaty" Bandit 600N
JaN

Post autor: JaN »

Uszczelka wymieniona !! Moto przechyliłem jakies 45 stopni (gmol oparty o konstrukcję ceglano-drewnianą), wymiana to pestka. Przy okazji "wypolerowałem" powierzchnie styku (miałem jakiś taki silikonowy syf przylegający do poprzedniej uszczelki). Dolałem ubytek oleju. Sprawdziłem na rozgrzanym silniku.
Znowu jest sucho i pięknie.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich !!!!!!
DJ (B12)
Zablokowany