GSX 1300R - Opony

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Vais

GSX 1300R - Opony

Post autor: Vais »

mam pytanie szczególnie do posiadaczy hayabus
jakie inne mogę kupić opony ,oprócz proponowanych przez Suzuki BRIDGESTONE BT 015 (190/50ZR17),chodzi mi o inną firmę o takich samych parametrach
jitsu

Post autor: jitsu »

JEŻELI CHODZI O OPONY, A CHCESZ NAJLEPSZE TO POLECAM CI MICHELIN PILOT POWER. JEDNAK MUSISZ LICZYŚ SIĘ Z SZYBKIM ICH ZUŻYCIEM I KONIECZNOŚCIĄ WYMIANY TYŁU CO OK6 TYŚ KM. PRZÓD TROCHĘ DŁUŻEJ. PRZYCZEPNOŚĆ CZYLI BEZPIECZEŃSTWO BDB. JEDNAK COŚ KOSZTEM CZEGOŚ. WIEM COŚ NA TEN TEMAT BO SAM TEŻ JEŻDZĘ HAJĄ
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: AdamOSA »

Odpowiedź - >Tutaj

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4315
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 13

Post autor: Emil »

do hayki i zx12 producenci maja specjalnie przygotowane opony wzmocnione (o podwyzszonej zywotnosci) sie zainteresuj ew. rowniez takimi
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Pit

Post autor: Pit »

Hmmm troche to dziwne, opona Bridgestone BT 56R to byla seryjna opona Hayabusy do roku 2004 i o ile sie orientuje to przestano ja produkowac zaraz na poczatku 2005. Jak to wiec mozliwe ze sklep z zalaczonego linku nadal ja sprzedaje? Ta guma ma juz 2-3 lata. Zebym nie zostal zle zrozumiany: to dobra guma, sam sobie taka wrzucilem na tyl do Inazumy, tylko czulbym sie troche nieswojo smigajac Hayka na gumie ktora lezala gdzies w magazynie 3 lata...
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: AdamOSA »

No to tak :
Emil pisze:do hayki i zx12 producenci maja specjalnie przygotowane opony wzmocnione (o podwyzszonej zywotnosci) sie zainteresuj ew. rowniez takimi
Zgadza się Emil i właśnie index 58W i 73W jest tym parametrem tzn. nośności , bo chyba o tym myślisz .
Pit pisze:Hmmm troche to dziwne, opona Bridgestone BT 56R to byla seryjna opona Hayabusy do roku 2004 i o ile sie orientuje to przestano ja produkowac zaraz na poczatku 2005. ...
Zamawiałem ją z tego miejsca w tamtym roku w maju (BT56), przyszła z DOT wrzesień 2005 . Nie orientuje się czy jeszcze ją produkują , ale chyba w niemcowni mogą sprzedawać opone nie starszą niż 2-lata . Miesiąc temu wziąłem DUNLOP (produkcja - początek tego roku ) . Więc raczej bym nie panikował . Z ciekawości wszedłem na strone BRIDGESTONE i widnieje ona w katalogu produktów , bez żadnej adnotacji że produkcja się skończyła ! Ale nie wiem na pewno czy tak nie jest ?

Pozdrawiam

AadamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
jaz
BS Brother
BS Brother
Posty: 545
Rejestracja: wt, 12 gru 2006, 16:16
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaz »

Witam

Ja po pierwszym sezonie (czyli po ok.6500 km - skończył się tył) zmieniłem fabryczne Bridgestone'y na Pirelli Diablo P. Do tej pory przejechałem jakieś 1500 km i ogólnie oceniam je dobrze (wg mnie lepsze niż fabryczne). Myślę że są trochę trwalsze ("twardsze") od Michelin'ów o których pisze Jitsu. Jednak praktyki z nimi nie mam.
Obecnie Hayabusa K5
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4315
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 13

Post autor: Emil »

AdamOSA pisze:NZgadza się Emil i właśnie index 58W i 73W jest tym parametrem tzn. nośności , bo chyba o tym myślisz .
znalazlem literki: chodzi mi np. o "HPX" michelina
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Hube

Re: GSX 1300R - Opony

Post autor: Hube »

Powiedziało się A, trzeba powiedzieć Be. Hayka stoi i czeka na pogodę, ale na kiepskich laczkach, które proszą się o wymianę. Czy coś się zmieniło w Waszych doświadczeniach dot. opon do GSX1300R? Preferuję (przynajmniej na 1szy sezon latania Busą) opony bardziej sportowe = bardziej miękkie = bardziej przyczepne = krócej żyjące :( . Uważam, że takie będą najlepsze. Które możecie polecić?
Do MTka założyłem Pilot Powery i sprawowały się rewelacyjnie, ale czy będą w Hayabusie?
Podzielcie się proszę swoimi uwagami.

Pozdro
Hube

Ps. Przy okazji przypominam o prośbie Bidzia. Jakby ktoś zmieniał gumy to jemu przydadzą się choćby łysonie do gier i zabaw na kole...
Pit

Re: GSX 1300R - Opony

Post autor: Pit »

Hube pisze:Preferuję (przynajmniej na 1szy sezon latania Busą) opony bardziej sportowe = bardziej miękkie = bardziej przyczepne = krócej żyjące :( . Uważam, że takie będą najlepsze. Które możecie polecić?
Do MTka założyłem Pilot Powery i sprawowały się rewelacyjnie, ale czy będą w Hayabusie?
Pilot Powery spokojnie dadza rade w Hayabusie :wink: A jezeli chcialbys przedluzyc zywotnosc tylu i jednoczesnie zachowac swietne trzymanie w zakretach to polecam Pilot Road 2. Wrzucilem te gumy do mojego litra bo serwis akurat nie mial moich ulubionych Pilot Powerow... i jestem bardzo zadowolony. PR2 ma twardszy srodek niz PP co w moim przypadku prawie 2-krotnie zwiekszylo przebieg tylu, a jednoczesnie boki i krawedzie zrobione sa z tego samego komponentu co PP wiec rewelacyjnie trzymaja w zakretach. Przy kolejnej wymianie bede mial dylemat PP czy PR2...
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1246
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSX 1300R - Opony

Post autor: Robert »

Takie same 3-strefowe opony robi pirelli i mogę polecić Diablo Corsa III. Szybko się nagrzewają i doskonale trzymają. Na mokrym rewelka. Mam teraz założone BT 018 i nagrzewają sie dużo dłużej. Natępne będę znowu Pirelli.
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
ODPOWIEDZ