GSF 1200S - bagażnik, jaki i czy pasuje od B6

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

GSF 1200S - bagażnik, jaki i czy pasuje od B6

Post autor: powell »

Ostatnia wyprawa do Giżycka z pasażerką uświadomiła mi, że oprócz torby na bak i dwóch bocznych kufrów SHAD przydałby się bagażnik/stelaż na tył, żeby można było przymocować duże przedmioty, typu złożony namiot czy materac.
W przyszłości chciałbym też dokupić centralny kufer.
Jak do tego podejść? Dobierać stelaż pod przyszły kufer, czy kupić coś dowolnego, bo i tak do kufra potrzebna jest specjalna płyta? Czy kupić stelaż i płytę, a kufer później? A może zaprojektować i wykonać coś samemu? Widziałem stelaże do Bandita 600S, czy są takie same jak w B12 S ?
Szukałem również importera kufrów i stelaży SHAD, ale nie znalazłem zbyt wiele. Może ktoś mi coś podpowie, bo się trochę zamotałem.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
Antoni
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 683
Rejestracja: pt, 28 paź 2005, 08:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bagażnik do Bandita B12S - jaki i czy pasuje od B6

Post autor: Antoni »

Ja kupilem kufer z plyta mocujaca (zestaw), takze rozejrzyj sie za stelazem i potem dokupisz sobie kuferek z odpowiednim mocowaniem.
pozdrawiam,
Antoni
GSX-R 1000 K5
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1880
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: GSF 1200S Bagażnik - jaki i czy pasuje od B6

Post autor: Mar »

Dokladnie tak jak Antoni mowi. Sprawdz na http://www.scigacz.pl w sklepie internetowym, maja spory wybor
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GSF 1200S Bagażnik - jaki i czy pasuje od B6

Post autor: powell »

scigacz.pl odpowiedział, że w mojej sytuacji muszę szukać stelaża i płyty pod centralny firmy SHAD.
Rozumiem, że stelaż pod kufer centralny będzie w pewnych punktach umocowany do tych już założonych stelaży bocznych? W takim razie wyboru dużego nie mam.
I jeszcze jedno. Sam stelaż nie nadaje się chyba do transportowania bagażu? Muszę kupić do tego jakąś płytę. Czy są płyty "uniwersalne", które pozwalają na mocowanie bagażu np. gumami i siatką, a nie przeznaczone do konkretnych kufrów centralnych? Pytam, bo być może takie płyty są szersze, mają jakieś inne zaczepy itp.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
GrudiLee

Re: GSF 1200S Bagażnik - jaki i czy pasuje od B6

Post autor: GrudiLee »

Siema, ja miałem odwrotnie - miałem centralny stalarz + kufer, a dokupiłem na scigacz.pl boczne stelarze + kufry.

Zestaw jest super łącznie 120 litrów - mieszczą sie 2 osoby na jakieś 7 dni lub na 14 (z pramiem :-)

Co do wożenia namiotu to warto dokupić na kufet - bagażnik i tak go przymocować. Ale przelotowa prętkość nie powinna przekraczać jakiś 110 km/h

Pozdr
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1880
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: GSF 1200S Bagażnik - jaki i czy pasuje od B6

Post autor: Mar »

Jezdze z kuframi bocznymi i plyta pod kufer centralny do ktorej mocuje np. namiot i karimaty pajakiem. IMHO standardowa plyta pod kufer zapewni Ci miejsce do mocowania to raz, a po drugie jak kupisz centralny kufer nie musisz zmieniac plyty.

Ewentualnie mozesz kupic kufer centralny z plyta do mocowania bagazu na nim(nie wiem czy SHAD robi takie, jesli chodzi o Givi jest taka mozliwosc).
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GSF 1200S - bagażnik, jaki i czy pasuje od B6

Post autor: powell »

Teraz już prawie wszystko wiem.
Zadzwoniłem do Moto Styl w Wawie, prowadzą kufry SHAD.
Cennik brutto, jaki otrzymałem:
- stelaż do tylnego kufra ( Topmaster), który składa się w zasadzie tylko z dwóch osobnych wysięgników, w cenie brutto 220 zł
- podstawa pod kufer, która łączy dwa wysięgniki w całość, w cenie 110zł

Do tego w przyszłości będę mógł dokupić kufer o pojemności 42, 46 lub 50 litrów.
Skoro mówicie, że podstawa pod kufer wystarczy, żeby przywiązać namiot i inne takie bagaże, to chyba zakupię zestaw stelaż plus podstawa za 330zł brutto, z kufrem na razie poczekam.

Mam nadzieję, że jakoś to będzie wyglądało na motocyklu ....
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
Antoni
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 683
Rejestracja: pt, 28 paź 2005, 08:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSF 1200S - bagażnik, jaki i czy pasuje od B6

Post autor: Antoni »

powell pisze:Teraz już prawie wszystko wiem.
Zadzwoniłem do Moto Styl w Wawie, prowadzą kufry SHAD.
Cennik brutto, jaki otrzymałem:
- stelaż do tylnego kufra ( Topmaster), który składa się w zasadzie tylko z dwóch osobnych wysięgników, w cenie brutto 220 zł
- podstawa pod kufer, która łączy dwa wysięgniki w całość, w cenie 110zł

Do tego w przyszłości będę mógł dokupić kufer o pojemności 42, 46 lub 50 litrów.
Skoro mówicie, że podstawa pod kufer wystarczy, żeby przywiązać namiot i inne takie bagaże, to chyba zakupię zestaw stelaż plus podstawa za 330zł brutto, z kufrem na razie poczekam.

Mam nadzieję, że jakoś to będzie wyglądało na motocyklu ....
:brawo: :brawo: :brawo:
pozdrawiam,
Antoni
GSX-R 1000 K5
Zablokowany